Sayfa 1/10 12345 ... SonSon
92 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: okb de cyberknife operasyonu etkisi?uygulatanlar?deneyimleri....

Karar Dönemi

Standart okb de cyberknife operasyonu etkisi?uygulatanlar?deneyimleri....

Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 1,5 yıl önce basına da yansıyan OKB'de cyberknife radyocerrahi yönteminin uygulama sonuçlarını önemli buluyorum.Bu yüzden,

***Bu ameliyatı uygulatan ve son durumu hakkında bilgi verebilecek kişiler var mı aramızda merak ediyorum?Yorum yazarlarsa sevinirim.

Zira OKB ile ilgili tek ümidim bir cerrahi operasyon...bu yöntemi uygulatanların geri dönüşleri de önemli ve ümit verici...

Türkiyede bu ameliyatı gerçekleştiren kişi sayısı oldukça sınırlı.Yine de birilerine ulaşabilirsem mutlu olacağım.

Sağlıcakla kalın...

Karar Dönemi
    Konu demreli tarafından (18-04-2015 Saat 03:58 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi

cyberknife gama knife pazara mnı dönüştü bu işler

Karar Dönemi

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cyberknife gama knife pazara mnı dönüştü bu işler
    Arkadaş yazma insanlar sinirlendirme. Ulan biraz olumlu yazın yok pazara mı düştü vsvs

Karar Dönemi

Montevo dostum bu konu bu metot bizim için çok önemli...senin de iyi biri olduğunu biliyoruz.o yüzden bu metotla ilgili sonuçları görmeden ön yargıda bulunmayalım.%70 kalıcı çözümden bahsediyorlar.eğer gerçekten bu kadar başarılıysa,8 kutu ilaç kullanan biri,1 yıldır ilaçsız yaşayabildiğini söyledi.ki gammaknife'a göre sanırım cyberknife daha güncel bir cerrahi yöntem.dikkatle takip etmek istiyorum.Tartışmaya girmeyelim lütfen...

Karar Dönemi

Başarı oranı % 90 dedi doktor yabancı olan. Bu arada özel mesaj atamadım sen numaranı gönder

Çıraklık Dönemi

Alıntı demreli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş yazma insanlar sinirlendirme. Ulan biraz olumlu yazın yok pazara mı düştü vsvs
    ulan o halde gidip tedavi ol,bulunduğum şehirde yok böyle merekzler, bizlere gelişmeleri aktar.gelelim tedavi olalım.

Karar Dönemi

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan o halde gidip tedavi ol,bulunduğum şehirde yok böyle merekzler, bizlere gelişmeleri aktar.gelelim tedavi olalım.
    benimde yok sırf bunun içn istanbula geldim araştırmak için.

biraz pozitif olun destek olun yok pazara düştü vsvsvs

Karar Dönemi

Merhaba Demreli,

Bu konuda biraz extra bilgi verebilirmisin? Turkiyede bu tedavi uygulaniyormu?

tsk

Karar Dönemi

TheGreatest aramıza hoşgeldin.Evet ülkemizde bu ameliyatı yapabilen 2 isim var.Ankara Medicana Prf.Dr.Sait Şirin.2013 Ağustos ayında basında bu konu hakkında haber yapılmıştı.Googledan bulabilirsin.Diğeri Acıbadem Kozyatağı Prf.Dr Selçuk Peker.bu ameliyatı olan ülkemizde tahminen 20 kişi civarında var.biz 3 üne ulaştık.Demreli'nin bahsettiği hindistanda 2 yıl önce ameliyatı olan biri oldukça iyi olduğu anlatıyor.1,5 yıl önce acıbademde ameliyatı olan bir diğeri de iyi durumda olduğunu,ilaçlardan kurtulduğunu vs.anlatıyor.3.kişi ise henüz 1 aylık ameliyat serüveni olan biri.6 aydan sonra ondaki gelişmeleri de izlemeye çalışacağız.bu konu benim okb'deki şuan için tek kalıcı tedavi yöntemim.o yüzden olumlu dönüşler devam ettikçe bu ameliyata başvuracaklardan biri de ben olacağım.zira OKB ile yaşanmıyor.yaşanıyor ama normal bir yaşam değil.o yüzden bu konu GÜNCELLLdir arkadaşlar her zaman.bu ameliyatı her yıl 10 kişi oluyor şuan.nedeni korkutuyor insanları.beyin'e bir müdahalede bulunuluyor çünkü.ve Psikiyatrislerin emin olmadıkları bir alan olduğu için önermemeleri vs.sebeplerinden dolayı genelde son aşamaya gelen,yada cesareti olan kişilerin başvurduğu bir yöntem olarak kalıyor şuan için.Fiyatı Gammaknife olarak Acıbademde 7.000 tl civarı.Cyberknife ise 30.000 tl civarı.fiyatı da talep oldukça yükseltiyorlar.Hipokrat yemini özel sektörde geçmiyor yani.Devlette şuan sanırım bunu uygulayan biri yok.o yüzden bu rakamlara da katlanılması gerekiyor.konuyu aktif tutmaya devam edelim.sağlıcakla kalın.

Sayfa 1/10 12345 ... SonSon