6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Bir kişiyi dünyanın merkezi haline getirmek

Karar Dönemi

Standart Bir kişiyi dünyanın merkezi haline getirmek

Merhaba;
    Ben çok aşırı duygusal biriyim 26 yaşındayım. Hayatıma bir kız arkadaş girdiği zaman ona çok çabuk bağlanıyorum. her an merak ediyorum konuşmak isttiyorum. Onun üzüldüğünü gördüğümde dayanamıyorum. Onla olmadan konuşmadan duramıyorum. Hayatta başka hiçbirşeyden zevk almıyorum. Sadece sesini duymak bile yetiyor. Anlaşılmaz bir şekilde bağlanıyorum hemen. Aramız bozulsa duramıyorum yemek yiyemiyorum aç kalıyorum umrumda olmuyor. Kimseyle konuşasım gelmiyor. Hiçbirşey yapamıyorum. Film izleyim desem hemn geri kalkıyorum. Tartıştığımızda haklı taraf ben olsam bile ben özür diliyorum. Bundan dolayıda hep ezilme içgüdüsüne giriyor karşıdaki nasıl olsa bırakamaz diyor bende zaten vazgeçemiyorum sanki gitse öleceğim herşeyimi kaybedeceğim.Mesela geçen gün tartıştık. Suçlu ben olmamama rağmen yalvaran ben oldum. Oturdum saatlerce eski bir fotoğrafında onu ağlamaklı gördüm diye nasıl yaparlar diye ağladım. Bunun için herhangi bir tedavi yöntemi var mı yada nasıl kurtulurum yardımcı olur musunuz?

Banned

bağımlı kişilik bozuklugu....

dreamer8
    Guest

Bu bir hastalık değil ki, tedavisini arayasın. Bu yapı meselesi. Böyle bir insansın demek ki. bunu değiştiremezsin. bunun tek çaresi, hayatını kalıcı olarak birleştireceğin kişiyi bulana kadar sabretmek. Birini hayatının merkezi haline getirmezsen sap gibi kalırsın, hayatının merkezi yaparsan da bittiğinde ya da terkettiğinde ya da terkedildiğinde sap gibi kalırsın. İlişki bağımlılığı var sende. Karşı cinsten biri olmayınca hayata küsüyorsun. Sana benziyorum ben de. Şu an yalnız ve küskünüm.

geçmiş olsun kardeş. bağımlı kişilikten nasıl kurtulunur lütfen yardım edin , ne yapmalıyım ?
    bir de tutarsızlık gibi bir sorunum var yardım edebilir misin lütfen

Banned

O hatayı bende yaptım. Dünya bir yana biri bir yana. Geriye acı çekmekten başka bir şey geçmedi elime. Kaybeden de ben oldum. Sakın ama sakın yapma. Kendini tutmaya çalış.

Banned

Alıntı yalnızadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeş. bağımlı kişilikten nasıl kurtulunur lütfen yardım edin , ne yapmalıyım ?
    bir de tutarsızlık gibi bir sorunum var yardım edebilir misin lütfen
    Bağımlı kişilik bozukluğu bildiğim kadar psikolojik destekle çözülür.Aksi durumda sanırım kendinizi tuttukça saplantı bir okadar şiddetlenebilir diye düşünüyorum.Bağımlı olunan kişiler değişse de orantı pek değişmiyor.Sadece özne değişiyor.fatmaya değil ayşe ye bağımlı oluyorsun.
    Bunun için çeşitli farkındalık yaratan terapiler mevcut.Bunu yapamıyorsanız farkındalığı artıran kitaplar mevcut.