Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Borderline tedavisi için başvurulabilecek kurumlar ve maliyetler

Standart Borderline tedavisi için başvurulabilecek kurumlar ve maliyetler

Herkese merhaba çilekeş dostlar Asperger sendromlu olduğumu düşünüyordum ve kendi kendime bu teşhisi koymuştum.Nişantaşı'nda bu konuda duayen bir hekime 2seans gittim.AS'li değil,çok yüksek ihtimalle borderline'lı olduğumu söyledi.Beni Prof. Dr.Doğan Şahin hocaya yönlendirdi.İnternette okuduktan sonra maalesef eminim ki BPD'liyim ( yaşadıkları duyguları,hastalığı herkes yeterince anlatmış zaten.Ben bu konuda birşeyler yapmak istiyorum.Fakat bu gittiğim doktora bile 800 TL para ödemek zorunda kaldım.Ve elimde sadece bir teşhis ve yönlendirmeyle kalakaldım.Borderline için 4-6 yıl süren haftada2-3'e varan terapilerden bahsediliyor.Bunu karşılamak mümkün değil.Bildiğiniz SGK anlaşmalı yerler var mı?Mazhar Osman'da veya başka bir hastanede bu işte uzman,düzgün terapi alabileceğimiz doktorlar yok mu?Lütfen aldığımız terapiler,yerleri ve maliyetleri hakkında bilgi paylaşımı yapalım.Herkese geçmiş olsun.Cehennemimizden kurtuluruz bir gün umarım.

Merhaba.Karamsar bir giriş yaptım çünkü karamsarım.29 yaşındayım.Hayatımda hiç mutlu olmadım,hiç doyuma ulaşmadım desem yeridir.
    İyi bir işim var,yakışıklı bir erkeğim,paramı kazanıyorum,istediğimi alıyorum,istediğimi yapıyorum,istediğim yere tatile gidiyorum.Normal bir insanı mutlu etmeye yetecek herşeye sahibim.(Ve borderline’lı beyin devreye girer)(A:Bunları bana belki de borderline sağladı.Belki de borderline iyi bişiy B:Ya saçmalama oğlum İğrenç bi hayatın var!Sevgililerinden başka kim oldu bugüne kadar hayatında?Yapayalnızsın A:İğrenç mi?nesi iğrenç?daha ne olacaktı ki?Elde etmek isteyip de elde edemediğin ne oldu?Bunların hepsi borderline sayesinde sahip olduğun olaylara farklı perspektiften bakabilme,hırs ve doyumsuzluk sayesinde oldu.Herkes senin gibi özel değil ki!sen özelsin!sen müthişsin B:Hayır ben kimsenin sevmediği weirdo'nun tekiyim.Kes sesini!!!)Herneyse.Devam…Normal şartlarda etrafımda pervane olması gerekiyor insanların.Ama bu içimdeki kocaman boşluk dolmuyor.Saçmasapan davranıyorum,insanlardan ilgi dileniyorum ve insanları etrafımdan kaçırıyorum.Reddedilirsem gözüm dönüyor.Kendimi rezil ediyorum.Reddedilmezsem İnsanları kırıyorum.100tane kadınla oldum ama doymuyorum.Garip davranıyorum.İçimdeki hayvanı durduramıyorum.O kadar ilgi arsızıyım ki!Ünlü bir aktör olmalıydım.Hey!!!beni keşfedecek kimse yok mu orda?Normal hayatımda bile bir günde 5 ayrı kişiyi oynuyorum.Hangisi benim sahi?O depresif ezik adam mı,o zalim,atarlı,insanları kıran asabi insan mı,o seksi süperstar mı?Şizofren olsam en azından bunun farkında olmam.Borderliner olduğum için bunun farkındayım ve sonradan bu saçmasapan davranışların verdiği azapla yaşıyorum.Önceden kopuk uçurtma gibiydim,uçuyordum.Yaşım ilerledikçe,davranışlarımın kabul görmediğini gördükçe,kendimi eleştirmekten yerin dibine sokuyorum kafamın içinde.Sonra da kafayı bulup bunları unutmaya çalışıyorum.Darmadağınığım.Kafamı toplayamıyorum.Ya siyahım ya beyaz.Bi gün rock yıldızı gibiyim,öbür gün aşağılık bir insan.Beynim sürekli analiz halinde.Yeter!ben de insanım!

Banned

senin kafa uçuyor.duyguları kontrol edemiyorsun etsen bile içinde patlar bir süre sonra sana tavsiyem bol bol orman yürüyüşleri yap

Karar Dönemi mathilda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu belirtileri kısmen de olsa kendimde de görüyorum.Bu da aklima acaba ben de mi ? sorusunu getirdi.Yok canim degilimdir, herhalde ....
    Mutlu olmakla, mutsuz olmanın arasında bir yerde kaybolup gitmekten korkuyorum.

bunun bir ilacı falan yok mu ?
    Eşim borderline ve kabul etmiyor cok zor durumdayım , cok korkuyorum ...

Şimdi borderline'lı tepemi attıracaksınız!Yazsanıza şuraya gördüğünüz terapileri!!aldığınız ilaçları!Sonra blacknwhite kızdı mı kızdı!!!Azıcık paylaşımcı olun!!!kendine müslümanlar!!

dreamer8
    Guest

Öncelikle geçmiş olsun. Aslında tam teşhisin konması gerekiyor ki, sizde hala bir olasılık olarak görünüyor asperger sendromu. Bu hastalık hakkında fazla bilgim yok ama dikkat dağınıklığı, konuşma bozukluğu, idrak-algı noksanlığı gibi belirtileri oluyor sanırım. İşin en berbat boyutu da özel doktorlara, hatta psikologlara bile yığınla para ödüyor olmanız. Çaresizliğinizin büyüklüğü ve "bir umut olur belki bunu da deneyelim" yaklaşımınız aslında gücünüzün yetmeyeceği miktarları ödemeye mecbur bırakıyor sizi. Çoğu zaman ne bir teşhis, ne bir tedavi bulunuyor, sonra başka bir doktor aranıyor, kapı kapı, umut umut, korku korku, kahır kahır geziyor insan. O süreci yaşadım. Tam çaresiz kaldım. Ailem de çaresiz kaldı. Allah kimsenin başına vermesin. Şu an psikoloji ile ilgili herhangi bir doktora gitmiyorum şükür ama çok zor günler geçirdim. Geçmiş olsun. Size önerim önünüze gelen her doktoru, her yeni tedaviyi denemeyin. Çünkü giden sadece paranız oluyor. Siz birilerinizin maaşısınız, acılarınız birilerinin yeni otomobili, gözyaşlarınız birilerinin eşine aldığı pırlanta yüzük, kanayan yaralarınız birilerinin jakuzilerinden sıcak sıcak akan su....

Banned

ben borderline değilim blackwhite anksiyeteyim.......olanzapin kullandım 5-6 sene çok memnundum aslında duygusuz kaygısız uyuyan asosyal bir hayat için ideal bir ilaç ...

Banned

borderline için psikoterapi almana gerek yok. ilaçla düzelirsin.
    resmi hastanede zaten terapi olmaz.
    borderline için tek bir ilaçtan ziyade bir kombinasyon gerekir.
    uygun ilaçları bulana kadar deneme yanılmalar olacaktır.
    doktordan alacağın her yeni reçete yeni ilaç denemesi anlamına gelir.

Banned

Alıntı Blacknwhite Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba.Karamsar bir giriş yaptım çünkü karamsarım.29 yaşındayım.Hayatımda hiç mutlu olmadım,hiç doyuma ulaşmadım desem yeridir.
    İyi bir işim var,yakışıklı bir erkeğim,paramı kazanıyorum,istediğimi alıyorum,istediğimi yapıyorum,istediğim yere tatile gidiyorum.Normal bir insanı mutlu etmeye yetecek herşeye sahibim.(Ve borderline’lı beyin devreye girer)(A:Bunları bana belki de borderline sağladı.Belki de borderline iyi bişiy B:Ya saçmalama oğlum İğrenç bi hayatın var!Sevgililerinden başka kim oldu bugüne kadar hayatında?Yapayalnızsın A:İğrenç mi?nesi iğrenç?daha ne olacaktı ki?Elde etmek isteyip de elde edemediğin ne oldu?Bunların hepsi borderline sayesinde sahip olduğun olaylara farklı perspektiften bakabilme,hırs ve doyumsuzluk sayesinde oldu.Herkes senin gibi özel değil ki!sen özelsin!sen müthişsin B:Hayır ben kimsenin sevmediği weirdo'nun tekiyim.Kes sesini!!!)Herneyse.Devam…Normal şartlarda etrafımda pervane olması gerekiyor insanların.Ama bu içimdeki kocaman boşluk dolmuyor.Saçmasapan davranıyorum,insanlardan ilgi dileniyorum ve insanları etrafımdan kaçırıyorum.Reddedilirsem gözüm dönüyor.Kendimi rezil ediyorum.Reddedilmezsem İnsanları kırıyorum.100tane kadınla oldum ama doymuyorum.Garip davranıyorum.İçimdeki hayvanı durduramıyorum.O kadar ilgi arsızıyım ki!Ünlü bir aktör olmalıydım.Hey!!!beni keşfedecek kimse yok mu orda?Normal hayatımda bile bir günde 5 ayrı kişiyi oynuyorum.Hangisi benim sahi?O depresif ezik adam mı,o zalim,atarlı,insanları kıran asabi insan mı,o seksi süperstar mı?Şizofren olsam en azından bunun farkında olmam.Borderliner olduğum için bunun farkındayım ve sonradan bu saçmasapan davranışların verdiği azapla yaşıyorum.Önceden kopuk uçurtma gibiydim,uçuyordum.Yaşım ilerledikçe,davranışlarımın kabul görmediğini gördükçe,kendimi eleştirmekten yerin dibine sokuyorum kafamın içinde.Sonra da kafayı bulup bunları unutmaya çalışıyorum.Darmadağınığım.Kafamı toplayamıyorum.Ya siyahım ya beyaz.Bi gün rock yıldızı gibiyim,öbür gün aşağılık bir insan.Beynim sürekli analiz halinde.Yeter!ben de insanım!

süper ifade etmişsin durumunu. gerçek bir borderline gibisin demek. bir borderline arkadaşım oldu 6 yıldır. hayatımın en büyük stres kaynağı o idi. en sonunda tamamen kopardım bağları.

oldukça zor bir durum aslında fakat iyi yanlarından yakalayıp biraz daha fazla iradeli davranmak belki durumu hafifletir. hangi ilacı kullanıyorsun, ya da ilaç kullanıyor musun?

Sayfa 1/2 12 SonSon