10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Telekomun kullanıcılara attığı gizli çelme ve bunun çözümü..

Banned
    Yer
    The other side

Standart Telekomun kullanıcılara attığı gizli çelme ve bunun çözümü..

Bu uyarı sadece DNS servislerini kullananlar içindir..bundan haberi olmayanlar için de aynı yararı sağlar ama artık DNS e güvenerek nette gezinme devri sona erdi..

Konunun teknik kısmına hiç girmicem..kısaca şöle sölim;

Telekom,sizin kullandığınız DNS leri kamufle bi teknikle kendi server larına yönlendiriyor..yani halen Türkiye'den bağlanmış oluosunuz ve haberiniz olmuo..

Bi film izliceksiniz...ya da sevdiğiniz yabancı bi forum sitesine giriceksiniz..herhangi bişi olabilir..olayın özü;girilemeyen bir sürü site olması..özgürlüğün kısıtlanması yani...

Google Chrome ve Firefox kullanıcıları için çözüm,şu eklentiyi kurmakla sağlanabilir;

Chrome için

Firefox için

Bu eklenti bir VPN servisidir ve DNS te olduğu gibi telekom engeline takılmadan özgürce ve güvenli bi şekilde sörf yaparsınız..

Nası kurucam edicem gibi sorular olursa yardımcı olurum...

Çıraklık Dönemi

ayrıca şu eklentiyi de kurun firefox için https://www.dephormation.org.uk/?page=2

Banned
    Yer
    The other side

Mozilla'nın kendi eklenti sitesinde bu eklenti mevcut deil..üstelik VPN programları ile entegre çalışabileceğinden de emin deilim..zaten verdiğin linkte de bu yönde bi uyarı yapılmış..bu eklentinin tek başına sorunu çözmeyeceğine işaret etmişler..

Phorm olayını ilk defa duyuyorum..ama yine de araştırıcam,saolasın..

dreamer8
    Guest

Hep hayran kalmışımdır, böyle kafamın basmadığı bilgisayar ve internet terimleriyle dolu, hiçbirşey anlamadığım cümleler kuranlara. İlgi meselesi demek ki. PC den biraz olsun çakmak isterdim.

Çıraklık Dönemi

Alıntı Seçkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mozilla'nın kendi eklenti sitesinde bu eklenti mevcut deil..üstelik VPN programları ile entegre çalışabileceğinden de emin deilim..zaten verdiğin linkte de bu yönde bi uyarı yapılmış..bu eklentinin tek başına sorunu çözmeyeceğine işaret etmişler..

Phorm olayını ilk defa duyuyorum..ama yine de araştırıcam,saolasın..
    vpn ile sıkıntısı oalcğaını zannetmem.kaldıki vpnler zaten tüm verilerini kendisi depolayaibliyor ve reklam amaçlı kullanıyor.ben reklam önleyici de kullanıyourm.bazen açıyorum hep ilgi alanlarımla dolu reklamlar var sitelerde.kısacası bu tuzaktan kurtulmamız çok zor.

Banned
    Yer
    The other side

Evet...mesela Hotspot Shield kullanırken bahsetmiş olduğun sıkıntıyı yaşadım..resmen reklam yağmuruna tutuolar..reklamsız,premium hesaba geçmek te ayrı bi işkence...

Adblock olarak ne kullanıosun bilmiorum ama bi çok insan Adblock plus kullanarak hata yapıor çünkü "beyaz liste" denilen zımbırtı var onda..kafasına göre izin verio ya da vermio..

Adblock Edge var;geliştirilmiş hali..firefox kullanıosan bi denemeni öneririm..çok daha etkili engellio reklamları...

Bundan haberim yoktu, hemen chrome için zenmate yi kurdum paylaşım için teşekkür ederim
    Eğer düşünmeden konuşuyorsan, bunun cezası mutlaka seni sonradan defalarca düşünmeye mahkum edecektir...

dreamer8
    Guest

Fakat konu 3 sene önce açılmış. Şu an internet kısıtlamaları daha da arttı. İşe yarıyor mu hala, güvenilir mi? VPn epey yavaşlatıyor diyor kullananlar.

Karar Dönemi

Diyelimki bir arkadaşınız var ve size yabancı biriyle konuşurken aracılık ediyor. Ama kötü bir huyu var konuştuklarınızı bir kenara yazıyor ve kendi menfaatine eklemeler yaparak size aktarıyor. İşte bu arkadaş vpn dediğimiz servistir. Yavaşlığı sizin gibi aracılık ettiği kişi ve dialog miktarı ve kapasitesiyle orantılıdır. Bu işi parasıyla ve hakkıyla yapanlarda var tabi. Ülkemizde bu kişilerin genel görevi konuşmanızın yasak olduğu kişilerle konuşmanızda da yardımcı olmasıdır. Kimle ne konuştuğunuz her zaman malumudur ve nerde nasıl kullanacağı meçhuldur.
    ah unuttun!*ah ki inkar ettin!*kuşkundan ne hasıl oldu bilmiyorsun!*el'an...suskunsun...gülmüyorsun!*cesa retin yok geri dönmüyorsun!*istikbal yol üstünde bir tuzak...*hayal hayat içinde biz yasak...*bırak gitsin gideceği yere kadar...*bırak ki kalmasın içinde 'ben' zerre kadar

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 sene öncesi daha iyiydi bu zamana bakınca. Pek fazla bilgim olmasa da ,konu değerlendirilebilir .