8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Olanzapin

Banned

Standart Olanzapin

1,5 senedir günde 1 defa olmak üzere 10 mg olanzapin (zyprexa) kullanıodum ama ara vererek kullandım hep yani çok bırakıp tekrar başladım.. bunu o kadar çok yaptım ki artık ilaç tam tersi etki yapmaya başladı.. bi sorum var: wikipedia da olanzapin le ilgili olarak şöyle bişey yazıo: "it appears to have comparable efficacy to amisulpride ..." eğer bu cümle anladığım kadarıyla, "olanzapin, amisülpirid ile benzer etkiye sahiptir" demekse bu doğru mu ?

Çıraklık Dönemi

http://www.ilacabak.com/ilacgoster.php?Id=7450

bu iilaçlar öyle bırkaıyım alıyım arzı ilalar değil uzun süreli kullanıclacak ilaçlardır.bence doktora başvurun

Banned

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.ilacabak.com/ilacgoster.php?Id=7450

bu iilaçlar öyle bırkaıyım alıyım arzı ilalar değil uzun süreli kullanıclacak ilaçlardır.bence doktora başvurun
    inşallah, önümüzdeki hafta gidecem doktora.. bi sorun çıkmazsa.. tabi devlet hastanesine gidebilicem şimdilik..

dreamer8
    Guest

Evet öyle demek. Peki amisülprid iyi bir şey mi? Bence çok girme bu konulara. Gelişmiş laboratuvarlarda, ileri teknoloji kullanan tıp profesörleri icat ediyor bu ilaçları. Güvenebilirsin. Yıl 2014.

Banned

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet öyle demek. Peki amisülprid iyi bir şey mi? Bence çok girme bu konulara. Gelişmiş laboratuvarlarda, ileri teknoloji kullanan tıp profesörleri icat ediyor bu ilaçları. Güvenebilirsin. Yıl 2014.
    Vayyy burda da karşıma çıktın.. teşekkür ederim.. Amisülpiride güveniodum ama olanzapin e güvenemiorum çünkü o beynimi nitrojen atomlarıyla dolduruo.. nitrojen de insanlar için iyi bişey deil..

Banned

benzer etki değil. tedavideki başarı oranları birbirine yakın demek istiyor.
    yan etkiler ise çok farklıdır.
    bütün antipsikotiklerin tedavide başarı oranı birbirine yakındır ama yan etkiler çok farklı olabilir.
    olanzapin yerine amisulprid kullanmayı asla deneme çünkü beyin kimyan alt üst olabilir!

Banned

olanzapinin tek güvenilmez tarafı aşırı şişmanlatmasıdır.
    şişmanlatma dışında son derece güvenilir bir ilaçtır!
    şişmanlama ise diabet hipertasyon gibi ciddi sağlık sorunları yaratır.

Banned

Alıntı antepli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olanzapinin tek güvenilmez tarafı aşırı şişmanlatmasıdır.
    şişmanlatma dışında son derece güvenilir bir ilaçtır!
    şişmanlama ise diabet hipertasyon gibi ciddi sağlık sorunları yaratır.
    kilo aldırmasından korkmmuorum, kullandığım zamanlarda çok tuhaf oluorum, içtiğimde her şeyi yeşil görüorum, çok acayip bi hale sokuo olanzapin, çok korkuorum o ilacı içmeye.. doktora gitmeyede çok korkuorum.. içmeyince pek bişey farketmio hemde..