Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
46 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Bu da benim biten evliliğimin hikayesi

Karar Dönemi

bu zaman kadar beni getiren ite kaka da olsa eşime karşı duyduğum sevgi oldu. çocuk çevre vb işin görünen mazeretleri yani. Buzdağının bir de görünmeyen kısmı var yani. Bu ana kadar beni getiren ve bu andan sonraya götürmeyecek olan şey bıçak sırtı bir duygu, histi.

Karar Dönemi

Alıntı Commanche Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üzüldüm bu duruma.,

benim bu tarz durumlarda önceliğim hep çocuk olmuştur. eğer durum çocuğa da zarar vermeye başlamışsa duygusal ve manevi anlamda fazla zorlamayın derim eğer aksi ise bir defa daha sağlıklı düşünüp kararınızı ona göre verin..
    anne baba olan herkese genelde önce çocuğu düşünür. benim için de bu byöle. ama dediğiniz gibi anne-babasız kalmasın diye de huzursuzluk içinde yaşatmak da çocuğa haksızlık. ben de bu vebali almak, bu haksızlığı kendi canıma yapmak istemem.

Karar Dönemi jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu söylediklerini ancak yaşayan bilir. Sobayı yakamadı die soba demirinle dövülen kadınlar biliyorum. Gece vakti cocukları bırakıp annesinin evine giden olan biteni anlatan ve "o senn kocan yapmaz bir daha, küçük çocukların var sabah gidersin evine” deyip kocasının yanına gönderen aileler de biliyorum. Sırf çocuklar için bunlara katlandığını da biliyorum. Çünkü anneler için çocuklarının mutluluğu kendi mutluluklarından önce geliyor...

Banned

Alıntı teselya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anne baba olan herkese genelde önce çocuğu düşünür. benim için de bu byöle. ama dediğiniz gibi anne-babasız kalmasın diye de huzursuzluk içinde yaşatmak da çocuğa haksızlık. ben de bu vebali almak, bu haksızlığı kendi canıma yapmak istemem.
    aynen fakat şöle bişi var parana çok güveniyorsun güvenme hayatta paradan daha önemli şeylerde mevcut paranı yedirme bence..
    gerçi sen yetişkin aklı başında birisin fazla tavsiyeye ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum çok fazla açık oldu galiba ama
    bu akşam böle kusura bakma...
    Konu Bülent tarafından (01-01-2015 Saat 01:55 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

aynen fakat şöle bişi var parana çok güveniyorsun güvenme hayatta paradan daha önemli şeylerde mevcut paranı yedirme bence..
    gerçi sen yetişkin aklı başında birisin fazla tavsiyeye ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum çok fazla açık oldu galiba ama
    bu akşam böle kusura bakma...
    parama çok güvenmiyorum ben. Benim güvendiğim yalnızca Allah CC. Para her şey değil ben de bunu biliyorum. Ama parasız da adım atılmıyor. PARA benim amacım değil ancak aracım olur. Mevcut paramı da yedirmemek için çabalıyorum. Nasıl yanlış anlaşıldı bu para durumu anlamadım. ((
    Açık ve net olmak her zaman iyidir bence de.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Sevgili teselya bence siz olması gereken ölçütü zaten iyi biliyorsunuz. Çocuğunuza ne iyi geliyorsa ona odaklanin onun mutlulugu sizin mutluluktan önce geldi için onun mutlu olması sizi de mutlu eder. Boşanmaniz gerekiyorsa çok fazla ertelemek çocuk için çok kötü oluyor. Kavgali tartismali aile de büyüyen çocukların psikolojilerini burada okuyoruz.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Banned

Alıntı teselya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parama çok güvenmiyorum ben. Benim güvendiğim yalnızca Allah CC. Para her şey değil ben de bunu biliyorum. Ama parasız da adım atılmıyor. PARA benim amacım değil ancak aracım olur. Mevcut paramı da yedirmemek için çabalıyorum. Nasıl yanlış anlaşıldı bu para durumu anlamadım. ((
    Açık ve net olmak her zaman iyidir bence de.
    para evet çok önemli param varsa herşeyi yaparım konu evlilik ve çocuklar olsa bile rahatlığın ileride suistimal
    edilebileciğin konusunda ki düşüncemi ifade etmek dikkatini çekmek istedim. görüyorum ki sende bunun farkında olacak her türlü enstrüman mevcut. hem iç hem dış gözlemi çok iyi yaptığını düşünorum.
    Konu Bülent tarafından (03-01-2015 Saat 06:06 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Gelişmelerden haberdar et. Konuşuyor musunuz eşinle? Eve geç mi geliyor? Sofraya beraber oturuyor musunuz? Ayrı mı yatıyorsunuz?

Karar Dönemi

para evet çok önemli param varsa herşeyi yaparım konu evlilik ve çocuklar olsa bile rahatlığın ileride suistimal
    edilebileciğin konusunda ki düşüncemi ifade etmek dikkatini çekmek istedim. görüyorum ki sende bunun farkında olacak her türlü enstrüman mevcut. hem iç hem dış gözlemi çok iyi yaptığını düşünorum.
    Samimi uyarın, dikkat çekimin için teşekkür ederim Commanche.

Karar Dönemi

Alıntı zivrisinek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boşanmak istediğinizi açıkca belirtmişsiniz yazınızda,eşinizi sevmediğinizi ve evliliğin her ikiniz içinde bir anlamı olmadığını. Burda paylaşarak beklediğiniz şeyin ise bu ruh halinden uzaklaşıp sağlıklı bir psikoloji ile yola devam etmeye çabası olduğunu düşünüyorum. Size tavsiyem karşılaştırmalardan kaçının sonuçta sizin evliliğinizde 2 faktör vardı birisi siz diğeri eşiniz ve bu faktörlerle bu evlilik yürümedi,diğer evliliklerdede farklı 2 faktör var bazen çok uyumlu bazen aşırı uyumsuz ama hiçbirisi siz değilsiniz yani kıyaslamalardan kaçının. Çocuğunuza sevginizi her fırsatta gösterin ve onunla babası hakkında mümkün olduğunca konuşmayın. Eşinize karşı nötr davranış sergileyin yani onun davranışları karşısında bir çıkarımda bulunmayın. Bu süreçte en çok ilgi duyacağınız şey yine karşı cins olacaktır. Size yakınlık gösteren sahte insanlardan "netteki erkekler gibi" uzak durmaya çalışın veya çok ciddiye almayın.Umarım bundan sonraki hayatınızın her günü mutlu ve huzurlu olur
    Zivrisinek uyarını dikkate alacağım. Mümkün olduğunda nötr olmaya çalışıyorum. Yanlış anlayıp yorumlar çıkarmıyorum. Yanlış anlaşılacak yorumlar çıkarılacak davranışlar göstermiyor, söylemlerde bulunmuyorum. Çocuğumla babası hakkında konuşmuyorum ama bu süreçle ilgili sorduğu sorulara cevap veriyorum. Dışında tutmaya çalışıyorum çocuğumu.Onu sevdiğimi her fırsatta söylüyorum ve gösteriyorum çocuğuma.
    Sadece benim değil herkesin hayatı sağlık, huzur ve mutluluk dolu olsun inşaallah.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon