Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon
46 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Bu da benim biten evliliğimin hikayesi

Karar Dönemi

Standart Gorus, oneri ve yargilamadan anlamaya calistiginiz igon hepinize teskkur ederim

kararsiz degilim kararim net ama oglum 10 yasinda ve bir cok seyi mantiken anlayabilecek olgunlukta. esimde sevgisizlik siz konusu olunca durup bir kere daha dusunuyor. Hak veriyor bana hemfikiriz aslinda. Ama adim atan kendisi olmak istemiyor saklanmayi tercih ediyor. Ben bu 11 yil boyinca hic. bu kadar net olmadim hem kendume hem esime. belki duzelir covuk var aman yalnizsin kimsen yok destek olacak diye oyaladim kendimi. Ama insanin gonlunden dusen biri icin cocuguna ragmen mucadele istegi olmuyor.Hatalar anlasilsa bile esimin cabalari bana samimiyetten uzak yapmacik geliyor. yapsa da hos yqpmasa da benim icin.
    Karari oteledik ne oldu? gerginlik tedirginlik gecmedi tqbi hizursuzluk da. Ama bu gergin ortam bizi daha da mantikli dusunmeye itti. simdi esim aynen benim gibi dusunuyor. bir gun nasilsa bitecek en azindan saygiyi yitirmeden yuz yuze bakabilecek halde bitsin diye dusunuyor. karsilikli haksizlik etmeye gerek yok modundayiz.
    Bu surec bana yalnizlik kimsesizlik hissinin insani manevi olarak bir bosluga nasil surukledigini cok iyi anlatti. Hak vermiyorum eslerini aldatanlara elbette ama bu olumsuz duygular sizi bir dost arayisina itiyor. ben bu boslugu oglumla dersleri ile elislerim ile ve okumaya devam ettigim AOF dersleri ile en onrmlisi Kuran ile doldurmaya calisiyirum cok sukur

Karar Dönemi

Tum bunlari paylasma sebebim onaylanmak degil. Nasreddin Hoca gibi daldan dusenin halini ancak daldan duser anlar diye dusundugum icin paylqstim sizinle. Beni anlayabilecek insanlar oldugunu bilmek guzel

Karar Dönemi

Kimseden öneri almıyorum dediğin gibi. Burada paylaşmamın nedeni sadece ve sadece paylaşmak. Onaylanmak, kararıma katkı sağlanması vb. değil.

Karar Dönemi

Standart dahası da var arkadaşlar

sizinle burada paylaştıklarım oldukça yüzeysel konular. Tüm bu süreç bana nurtopu gibi antidepresanlar getirdi. Geçen Cuma günü psikiyatriste gittim. Antidepresan başlamaya karar verdi. Hoş ben Panik- atak diye gitmiştim. 1 ay kullan kontrole geldiğinde bırakacağız dedi. ben kullanmakta kararsızım.

dreamer8
    Guest

Bir erkek, ciddi anlamda boşanmayı düşündüğünde 1 haftada eşini boşanmaya mecbur bırakabilir. 11 sene çok uzun bir zaman. Bunun bilinçli yapıldığını sanmıyorum. Zira bu kadar uzun sürmez. ama sanırım artık ikiniz de birbirinizi gözden çıkardınız ve bir kayıp olarak görmüyorsunuz. Hakkınızda hayırlısı olsun. Yuvaların dağılması çok sık rastlanan bir durum oldu artık. Bu gidişle evlilik de tarihte yer alacak bir adet olarak yok olacak.
    Alıntı teselya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklısın. boşanma doğal. çocuk içindi bunca zorlama. bir de ailem yanımda olmadı belki de o yüzden. ama atladığım bir detay var. bu zamana kadar hep eşim istedi ayrılmayı. ona sorarsan "hep dilindeydi, hiç ciddi değildi" ama beni bu noktaya o getirmiş. salim kafa ile düşününce daha iyi anlıyorum. Resmen itmiş beni böyle düşünmeye bunu istemeye.

Karar Dönemi

eşim bunu bana karşı hep kullandı bunca zaman. yalnız oluşum, çocuk oluşu vb durumların beni yıldırmasına izin verdim sadece. bilinçli bir tercih belki de bu. En önemli etken şu an "SEVGİ"nin tek taraflı da olsa bitmiş oluşu. bu benim açımdan böyle. Sevgi olmayınca yapılacak bir şey kalmıyormuş. Yaşayarak öğreniyorum.

Cahillik Dönemi gülfem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hakkinizda hayirlisinin olmasini diliyorum..
    en azindan esinizde farkina varmis bazi seylerin..
    kendinizi yalniz hissetmeyin yinede lütfen.. sizin gibi binlerce kadin var bosanan..
    güclü kalin hep.. ki öyle de birine benziyorsunuz...

Karar Dönemi

teşekkür ederim yorumlarınız paylaşımınız için. Güçlü kalmak gerekli zaten önce kendi sağlığım sonra da çocuğum için. Ben iyi olmazsam hiç bi şeyle uğraşamam.

Karar Dönemi beste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Neden kendinize bu kadar eziyet ediyorsunuz ? yıllardır yürümeyen bir evliliği düzgün giden bir evlilik gibi algılayıp götürmeye mi çalıştınız ? bazı insanlar kendilerini mutsuz hissetmekten ve ve bu tür gel gitlerle oyalanmaktan zevk alırlar , hayatlarının bir parcası olmuştur artık sizde bu duyguların bir esiri mi oldunuz acaba farkında olmadan ? çünkü sağlıklı ve güçlü ayakları yere basan hiçbir kadın kendini bu konumlara sokmaz ve yıllarca böyle bir ortamda yaşamaya izin vermez heleki maddi açıdan özğürlüğü varsa ! ... çocuk , için , ailem için , çevrem için bir evlilik sürdürülmez , evlilik bir bütünlüktür , saygı ve sevginin içinde bulunduğu kutsal bir bütünlüktür , eğer eşlerden birisi bu bütünlüğe zarar veriyorsa bunun önlemi alınmalı evlilik terap. boşanma vb. gibi ... ama sizin durumunuz sınırları bayağı bir zorluyor lütfen mantıklı olun ve bu duruma bir dur diyin artık ....
    Bir zamanlar sevdiği birinin mutlu olmasını hazmedeyeyecek kadar da aciz olmamalı insan...
    BESTE...

Banned

üzüldüm bu duruma.,

benim bu tarz durumlarda önceliğim hep çocuk olmuştur. eğer durum çocuğa da zarar vermeye başlamışsa duygusal ve manevi anlamda fazla zorlamayın derim eğer aksi ise bir defa daha sağlıklı düşünüp kararınızı ona göre verin..

Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon