5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: çok kötüyüm lütfen bişeyler söyleyin

Standart çok kötüyüm lütfen bişeyler söyleyin

19 yaşında üniversitede hazırlık okuyorum ankarada çok kaygılıyım çok korkuyorum insanlardan insanların düşünceleri beni deli ediyor eğer aramızda bişey olursa kavga edememekten kendimi savunamamaktan çok korkuyorum çok alınganım birinin söylediği bir şeyi günlerce unutmam hemen depresif bir hal alırım insanları gözümde çok büyütüyorum onlara sanki patronummuş gibi davranıyorum aslında benim için hiç önem taşımıyorlar onlardan azar yemekten çok korkuyorum ödüm patlıyor ne ders çalışabiliyorum nede başka birşey yapabiliyorum bu yüzden çok verici biri oldum ister istemez kötü söz işitmekten ölesiye korkuyorum kendi istediğim şeyleri yapamaz hale geldim uyumaktan başka hiç birşey yapamıyorum lütfen bana yardım edin 2 haftadırda ilaç kullanıyorum ama etkisi yok aşırı takıyorum ve ençok kendime zarar veriyorum.

Karar Dönemi

İlaçlara devam hemen etki göstermez zaten. Tek yolu var mücadele ve sabır.

Karar Dönemi

Bi kaza gecirseniz o insanlarin hicbir onemi kalmaz. Demek istedigim sey zaten onlari onemsemiyorsunuz ama mesela kalp krizi gecirseniz o birkac saniye icinde o gereksiz insanlar yuzunden kendinizi bunalttiginiz icin pisman olursunuz ve tumu gozunuzde toza doner. Kaldiki onlar da insan sizde. En uyuz, kibirli gozukeninin bile zayif yonleri kendince sorunlari var, bu kadar korkmamalisiniz. Suan onlar yuzunden derslerinizi aksatip geleceginizle oynarsaniz asil o zaman sinavdan sonra asil depresifligi yasarsiniz. O insanlar gelip gecici, gereksiz kisiler icin harcamayin hayatinizi bence.

Yigit
    Guest

Alıntı yaşamayandiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19 yaşında üniversitede hazırlık okuyorum ankarada çok kaygılıyım çok korkuyorum insanlardan insanların düşünceleri beni deli ediyor eğer aramızda bişey olursa kavga edememekten kendimi savunamamaktan çok korkuyorum çok alınganım birinin söylediği bir şeyi günlerce unutmam hemen depresif bir hal alırım insanları gözümde çok büyütüyorum onlara sanki patronummuş gibi davranıyorum aslında benim için hiç önem taşımıyorlar onlardan azar yemekten çok korkuyorum ödüm patlıyor ne ders çalışabiliyorum nede başka birşey yapabiliyorum bu yüzden çok verici biri oldum ister istemez kötü söz işitmekten ölesiye korkuyorum kendi istediğim şeyleri yapamaz hale geldim uyumaktan başka hiç birşey yapamıyorum lütfen bana yardım edin 2 haftadırda ilaç kullanıyorum ama etkisi yok aşırı takıyorum ve ençok kendime zarar veriyorum.
    Sanirim seni en iyi anlayanlardan biri benimdir şu dünyada. Ben çok azmettim , çok sabrettim ama nafile; Kıramadım, yenemedim şu huyumu. Baskalari için - azar isitmemek, laf yememek, kavga etmemek için- kendinden taviz vermek ne kadar kötü. Biliyorum böyle bir sorunu olmayan insanlar yazima gülüyorlar ama yasayan gercekten zorlugunu anliyor. Ben tüm varim yoğumu elimden alsin da su huyumdan vazgeceyim diye dualar ettim ama yok.

Yigit
    Guest

İlaçların yasal birer uyuşturucu olduğunu anlatmama gerek yok. Önemli olan psikolojik sorunlari olan insan degil, önemli olan o insani uyusturmazsan diger saglikli(?) Insanlarin canini yakabilir diye.
    Uyusun, yorgun hissetsin, mal gibi yatsin ama rahat olsun. Tımarhaneye sokamadiklari insanlari böyle hapsediyorlar. Ben uzun yillar kullandim ve hatirladigim tek sey evde okulda yemek yerken otururken ders yaparken surekli yorgunluk, bikkinlik hissi. İştah yapar bu ilaclar birde, yemek yemeye bile üşenirsin. Böyle yaziyorum ha aldigim uyusturuci dusuk dozda. He bide bunun şizofreni gibi agirlari da var , suçlari genele aykiri olmasi.
    Herkes şizofren olsaydi şizofrenik bozuklugu olamama hastaligina çözüm ariyorduk. Farkli olmak kötü degil, toplumu hel deli divame dedikleri insanlar sırtladı, modernlestirdi.