8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Ben Kim miyim Buyrun Rezil Hayatım :(

Standart Ben Kim miyim Buyrun Rezil Hayatım :(

Selam
    Burası madem itiraf köşesi, madem bu forumda özgürlük var, hakaret etmeden, kimseyi yargılamadan madem bir şey yazma özgürlüğüm var, madem psikolojik hasta olmam için bazı kriterler gerekiyor ee ben de itiraf etmek istiyorum. Banlarsanız ya da yargılarsanız insafınıza kalmış ama önce benim ayakkabılarımı giyin.
    Ben bir hayat kadınıyım. Hem de 33 yaşındayım, hemde oğlum var kocaman liseye giden.
    Bu sırrı yıllarca içimde saklayarak, zaten melankolik olan ruh halim hepten daha beter oldu.
    Sır tutmak ne zormuş ne acı...
    Sıkıntılarım var yaptığım işle ilgili, ailesel ve her şeyle ilgili.
    Affedin ahlakınızı bozdum affedin yaşadıklarımı gösteremedim affedin ne zor olduğunu bilemediniz, affedin belki de eşiniz dostunuzla birlkte olup para aldım affedin sadece, ama ne olur konuşmayın, yargılayacaksanız susun artık susun yeterrrrrr....
    İşte benim özüm bu, bırak demeyin zor, anlamanız zaman alacak, önce tanıyın, ben kimseye kıyamadım ömrüm boyunca siz de bu destek isteyen faniye kıymayın yalvarırım dinleyin destek olunnn

Banned
    Yer
    The other side

Destek veririm..fakat bu ne kadar yapıcı olur;tartışılır..sonuçta bi insanın diğerini gerçekten anlayabilmesi için,aynı yolda en azından bir yürümüşlüğü,duraklarından geçmişliği olması lazım..

Ha şimdi şöle bişi var...benim başka bir hayat kadınlığı yapan hanım ile çok uzun bi konuşmam oldu..fakat bu bi kişinin diğerine açılmasından ziyade,karşılıklı olumlu/olumsuz duyguların,tereddütlerin ve sıkıntıların paylaşılması şeklinde gerçekleşti..

Dicem o ki;burada ben ya da bi başkası size ağzıyla kuş tutsa nafile...o durumların ağırlığını bilmek,içinden bi şekilde geçmiş olmak,ya da en azından geçmiş yakın birini tanıor olmak icab eder bana soracak olursanız..

E bunlar yoksa sölenebilecek somut olarak ne kalıor?...mesela benim size durumu bilip bilmeden destek olmaya çalışmam yerine,neden karşılıklı sorunlar paylaşılmasın?..

Bölelikle kendi sıkıntı çemberinizden ara ara uzaklaşıp,başka şeylere de yoğunlaşmış olursunuz ve bu açıdan "karşılıklı destek" çok daha etkili bi yaklaşım..

Şahsen başkalarının aşk acılarını dinlerken (ve destek olmaya çalışırken),farkında olmadan aşkla ilgili kendi sorunlarımın üstesinden geldiğim bi çok anlar oldu hayatımda..

Şimdi kalkıp size burada kendi sıkıntılarımı anlatarak açıyı birden değiştirmeyeceğim elbette...ama emin olun ki;konunuzu görür görmez aklıma ilk gelen şey,sorularınıza yanıt vermekten ziyade,sorular sormak oldu...

Gördüğünüz gibi;sizi "affedilecek bi fani" olarak görmekten cok uzak bi şekilde bakıorum olaya...

Bu arada "ayakkabılarımı giyin" sözünü beğendim...türkçe dilinde bu deyimi kullanan insanlar olduğunu bilmiodum...
    Konu Seçkin tarafından (16-12-2014 Saat 12:55 AM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Bizden nasıl bir destek istiyorsunuz. Sanırım bu işi de gönül isteği ile yapmiyorsunuz. Cocugunuzla ilişkiniz nasıl? Birde yargılama hakkımız elbet yok.
    Konu yorum tarafından (16-12-2014 Saat 01:21 AM ) değiştirilmiştir.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Banned

Alıntı acınımıone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam
    Burası madem itiraf köşesi, madem bu forumda özgürlük var, hakaret etmeden, kimseyi yargılamadan madem bir şey yazma özgürlüğüm var, madem psikolojik hasta olmam için bazı kriterler gerekiyor ee ben de itiraf etmek istiyorum. Banlarsanız ya da yargılarsanız insafınıza kalmış ama önce benim ayakkabılarımı giyin.
    Ben bir hayat kadınıyım. Hem de 33 yaşındayım, hemde oğlum var kocaman liseye giden.
    Bu sırrı yıllarca içimde saklayarak, zaten melankolik olan ruh halim hepten daha beter oldu.
    Sır tutmak ne zormuş ne acı...
    Sıkıntılarım var yaptığım işle ilgili, ailesel ve her şeyle ilgili.
    Affedin ahlakınızı bozdum affedin yaşadıklarımı gösteremedim affedin ne zor olduğunu bilemediniz, affedin belki de eşiniz dostunuzla birlkte olup para aldım affedin sadece, ama ne olur konuşmayın, yargılayacaksanız susun artık susun yeterrrrrr....
    İşte benim özüm bu, bırak demeyin zor, anlamanız zaman alacak, önce tanıyın, ben kimseye kıyamadım ömrüm boyunca siz de bu destek isteyen faniye kıymayın yalvarırım dinleyin destek olunnn
    sadece bu mesajı okuduğum için bile "şerefsiz" bir adam gibi hissediyorum kendimi ama okudum

dreamer8
    Guest

Yargılayacağız tabiki."Susun" diye sipariş vererek, birşeyler duymak istediğin insanları yönlendirmemelisin. Madem memnun değilisn, yaran var, dağılmışsın, dinleyecek ve öğreneceksin. Aldatılan her kadının kul hakkı, hesabı sana sorulacak..Ayda 750 tl ye 10 saat kasiyerlik yapan kadınların hesabı sana sorulacak..Bir kadının en kıymetli şeyi olan namusunu sattığın, bedenini 15 dk lık seanslarla kiraya verdiğin, bir şehrin şehvetini beslediğin, üzerinde sokakta hergün dolaşan binlerce adamın tükürük izleri, ter kokularını taşıdığın, çocuğuna yalan söylediğin ve çocuğunu o meşhur ...küfürün başkahramanı yaptığın, kimliğinin din hanesinde yazan kelimeye ihanet ettiğin için tabiki sana merhamet edilmeyecek...Günah mı çıkartıyorsun, vicdan mı yapıyorsun, merhamet içeren cümlelerle yanına yandaş mı arıyorsun...O meşhur hikayeyi anlatsana bize, hani dillere sakız olan. Kader vurdu, sokakta kaldım, parasızlık, borçlarım, pişmanım, binlerce kadın bu işi yapıyor....2015 Türkiyesinde sokakta kalan bir kadın en fazla tecavüze uğrar ve iradesi dışında gelişir bu eylem de....Eğer yarın da bu işi yapacaksan, yazıklar olsun sana. Allahın rahmetini bırakıp, insanlardan böyle merhamet dilenirsin. Kirli ellerinle yazma artık. Çok duydum seninki gibi hikayeler. O kadınların hakkını nasıl ödeyecek, çocuğunun yüzüne nasıl bakacak, ihtiyarlığında nasıl geçmişi hatırlayacaksın. Toplumu zehirlediğin, fuhşu yaygınlaştırdığın, alın teriyle kazananlara haksızlık ettiğin için sana hakkımı helal etmiyorum.

dreamer8
    Guest

Yitmiş gitmiş işte. 4 ay önce konuyu açmış, okuyamayacak bile yazılanları. Bir meçhule defolmuş gitmiş. Çok kızarım çok.

Banned

Kadının nasıl olduğu,hiç kimse bilemez.yargılamak kolay olandır.önemli olan yapıcı sözlerle bir insanı yola getirmek yardimci olmak.yargıladın için o işten vazgeçmeyecek ondan olacak tek şey insanlardan biraz daha iğreneçek ve aynı oranda kendinden.

dreamer8
    Guest

Yola mola geldikleri yok. Millet asgari ücretle kirada otururken, bunlar ev alıp kredi ödedikleri için mesleği henüz bırakamam diyen et parçaları. Dilediğin kadar methiyeler diz, yolundan dönmeyecektir, toplum bu insanları kazanamaz. Dene istersen. Şu yazımı okusa ertesi gün yine aynı iğrenç mesleği yapan insana ben ne söyleyim? Akıllansa, bırakıyorum dese elbette yapıcı bir mesaj yazardım. Aşalık, kokuşmuşlar, mahvettiniz bir toplumu..Kural: Bir kadın, kendi çocuğunun yapmasını istemeyeceği bir mesleği icra etmemeli.