Sayfa 1/4 1234 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: okb ve başarılı iş hayatı ?

Karar Dönemi

Standart okb ve başarılı iş hayatı ?

Evet arkadaşlar tam olarak sorum bu hem okb hastalığım var hemde iyi bi işe sahibim bu ikisini bir arada yürütebiliyorum diyen varmı ? Ben inancımı kaybetmek üzereyim çünkü.

Yigit
    Guest

okb var okuyorum, eğitimime zorluk çıkarıyor tabi hele yurtta kalmak zorunda olmam daha kötü neredeyse bireysel çalışmadan sıfır verim alıyorum derslerde dinlediğimle alıyorum 60-70...
    Odanın kapısı açıkken, test kitabının arasına silgi kaçarsa ya da a şıkkını işaretlerken tam yuvarlaj yapamadıysam o gün biri canımı sıkmışsa kesinlikle ders yapamam yapsam da verim alamıyorum zaten.
    İş hayatında da benzer şeyler geçerli, tabi takıntının derecesi önemli benim bir tanıdığım var 20'li yaşlarda okb için ilaç kullanmaya başladı gerçekten çok berbat durumda. Bu konuyu bir uzmanla görüştüysen zaten sana bunlardan bahsetmiştir, tedavi süreci uzun vadede işe yarayabilir ancak ilacın ve ya terapinin hemen etki göstermesini beklemeyin lütfen.
    Umarım okb sizi daha fazla mutsuz edecek düzeye gelmez, Allah yardımcınız olsun.

Yigit
    Guest

Edit. *******
    Konu Yigit tarafından (15-12-2014 Saat 08:37 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

İlaç tedavim var yeni değil bende bu sıkıntı. Ben 4 senedir falan var zannediyorum düşündükçe hatırldıkça 8-9 yaşımda bile takıntılarım varmış aslında. Bazen çok şiddetleniyo ama bazende kontrol edebileceğim kadar iyi oluyor. Şiddetlendiği dönemler genelde stresin fazla olduğu dönemler oluyo. Ki iş hayatıda stresin fazlaca yaşandığı yer. O yüzden böyle bi soru sordum eğer hem bu rahatsızlığı olup hemde bi işte çalışıp başarılı olanlar varsa bana da örnek olur diye düşündüm. İlginiz için teşekkürler.

Yigit
    Guest

Rica ederim , yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana.
    Ben 4 yaşımdan beri okb ićin ilaç kullanıyorum -ailem farketmiş-
    Erken tedavi her zaman kusursuz bir şekilde farkını ortaya koyuyor. Şu an rahatsızlık duyuyorum ama belki sizde de vardır , neler duyuyorum ve o takıntılarla yaşamak gerçekten zor.
    Bende de depresyon ve ağır stres hallerinde bariz bir şekilde artış oluyor. En son selectra100mg doktor vermişti normalde günde bir defa -50gm(yarım) aliyorum çok sorunluyken ise 100mg kullaniyirum. Bir işe yaradigindan degil işte ben ona legal uyuşturucu diyorum.

Karar Dönemi

Çok şanslısınız ki aileniz farketmiş ben küçükken aile içi fazlaca problemler olduğundan bunları farketmeleri pek mümkün değilmiş sanırım.Aşırı sıkıntı çekiyorum bazen ama şükür ki dışardaki insanlara farkettirmedim bugüne kadar. Bu sıkıntımı birine anlatsam dışardan belki inanmaz o derece içimde yaşadım yaşıyorum.Bende Citol 20 mg kullanıyorum şuan, daha öncede bir sürü farklı ilaç kullandım. Ben istiyorum ki tamamen iyileşmek çok başarılı bi insan olabilecekken şuan yerimde sayıyorum sırf bu hastalık yüzünden.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Ne tur takıntilariniz var.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

en fazla olanı söyleyim titizlik ve el yıkama bu hep var. onun dışında başka takıntılarda var onlar bazen çok fazla oluyo bazende hiç aklıma bile gelmiyor.

Yigit
    Guest

Alıntı güneş1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en fazla olanı söyleyim titizlik ve el yıkama bu hep var. onun dışında başka takıntılarda var onlar bazen çok fazla oluyo bazende hiç aklıma bile gelmiyor.
    Bizim sınıfta bir kız var öyle titiz, maskeyle falan dolaşıyor. Mikropların gözde görülemeyen mikroorganizmalar olduğunu ve kendisi istediği kadar temiz olsun mutlaka binlerce mikrop taşıdığını anlatamadım. Hatta kendisine okb desem herhalde beni pıçaklamaya kalkar inanmıyor.

Farkettirmemeye çalışıyorum derken? Bak sana ne diyeceğim, okbli çalıßanların çoğu daha başarılıdır. Doğru işi doģru zamanda yaparsan o işte en iyisi olursun. Şahsen bende bunun başarımı düşürdüğü kanisindayim ama bazen bakiyorum bir yarari var mi. Var sanirim, dalga gecildim ezildim kisiligimi etkileyen cok sey oldu bunlar kötü ama buna paralel olarak kitap okumaya ve düsünmeye verdim kendimi. Meşgulken kitap okurum genelde bos vaktim olmaz, olursada bilgisayarimla ilgileniyorum yada varsa ilgimi ceken film/belgesel bakiyorum. Şu ana kadar benim kadar kültürlü ve birikimli, düşünen ve bu fikirleri paylasan, basitleşmeyen ve sürüden ayri yasayan bur kuzu bulamadim ki onlarla bir sürü kurayim. Çoğu kez şiir,hikaye ve makale yazarim fikirlerimi beyan ederim. Asosyalim ve sosyal fobim var, belki beni tanisalar okulun ve ya dünyanin en popileri olacagim ama firsat vermiyorlar -yada ben yapamuykrum-
    Bu vesileyle icimi döktüm konunun disina ciktigim icin ve yazimdaki kusurlardan oturu herkesten ozur dilerim.

Karar Dönemi

Yok ben öyle maskeyle falan dolaşmıyorum. Benim dışardan anlaşılmıyo yani böyle bi takıntımın olduğu.. Saedece ailem biliyo. Onlarda benim sürekli el yıkadığımı görüyolar hatta onlarada soruyorum elinizi kaç kere yıkadınız diye Bende başarılı olacağıma inanıyorum ama bu sıkıntı önüme hep bi engel çıkarıyo daha önce kısa iş tecrübelerime dayanarak söylüyorum... Eminim sizde farkedileceksiniz belki daha zamanı vardır.

Sayfa 1/4 1234 SonSon