Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: bende ki bu durum ne ?

Karar Dönemi

yazdıklarınız çok güzel çok haklısınız ayrıca beni dinleyp cevap verdğiniz için de Allah razı olsun bunu algıyı değiştrmeye çalışmalıyım biliyorum nerden başlayacağımı bilemyrm ne yapmalıyım sizce işyerinde çok duygusal bakıyrm mesela bişey dendğinde kafama takıp tüm gün üzgn durabılıyrm sordukları ana kadar mesela ben şuan çalışıyrm normalde böle yazamam vaktım olmaz patronumda boş bırakmaz bu durumu seviyrm ama suan boşum patronum yan odada butun işleri yapıyo bana bıakmıyo yardım ıstemıyo kalkp diğerlernden istıyo neden bole bu durum sızce nasıl kendıme gelıcem ben :/ kursları bırakmam mı gerekıyo ısı duzeltmemmi çıkmammı ? çok karışığım.....

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı melek92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazdıklarınız çok güzel çok haklısınız ayrıca beni dinleyp cevap verdğiniz için de Allah razı olsun bunu algıyı değiştrmeye çalışmalıyım biliyorum nerden başlayacağımı bilemyrm ne yapmalıyım sizce işyerinde çok duygusal bakıyrm mesela bişey dendğinde kafama takıp tüm gün üzgn durabılıyrm sordukları ana kadar mesela ben şuan çalışıyrm normalde böle yazamam vaktım olmaz patronumda boş bırakmaz bu durumu seviyrm ama suan boşum patronum yan odada butun işleri yapıyo bana bıakmıyo yardım ıstemıyo kalkp diğerlernden istıyo neden bole bu durum sızce nasıl kendıme gelıcem ben :/ kursları bırakmam mı gerekıyo ısı duzeltmemmi çıkmammı ? çok karışığım.....
    Bir psikolog değilim ama fikirlerimi sorarsanız, şöyle kursları farklı insanları tanımak eğlenmek için gidebilirsiniz.Bırakmak değil, farkındalık...Ben kursa niye gidiyorum? oraya gitmek için gidiyorsam bunun hiç bir yararı yok. Bir şeyler katmıyorsa eğlenmiyorsam zevk almıyorsam... Duygusal baktığınız için size birşeyler yaptırmak veya yaptırmaktan korkuyor olabilirler...Belki patronunuz çok duyarlı biridir...siz yanlış anlarsınız diye kızım şunu yap bunu yap demekten çekiniyor.Sen gerekli bulduğun bir şeyleri yap veya sor..Efendim yapmam gereken bir şeyler var mı? Biri sana kızıyorsa da anlık onu gör...Kimse kin tutmak istemez tutan da hastalıktır ve sen hasta olan insanlara aldırma...hasta demelisin..İş burakmama konusu inan şuan düşünüyorum da niye böyle yapıyorlar.Acaba sizin işi öğrenmelerinden mi korkuyorlar? yada ayrılman da mı? hani çırakları genelde dışarda bırakırlar da bir şeyler öğrenmesin veya muavinlere şöfürlük öğretmezler ya işten ayrılmasın diye siz de de böyle bir şey mi görüyorlar..Bu çok görsel bir şey olduğundan yorum getirmek zor...Ama bunları direk sorman gerek..Duygusallığı kapıdan girdiğin an dışarda bırak olur mu? bide iş yerinde duygusal alınan biri çekilmyor gerçekten) sevgilin varsa ona boşalt duygusallığını kapris falan yap.. burada işe yarar da iş yerinde vazgeçilmez olman için ilişim konusu önemli...eğer sende kendini dışlar önemsiz görürsen insanların seni böyle görmesi kaçılnılmaz.Çünkü sen bile olması gereken değeri kendine vermiyorsun bir başkasından beklemek de saçma olur...Sen işini biliyorsun...yanlışlıkta yapabilirsin sorun değil, ama iletişim halinde ol...patrona söyle boş vaktim var yapılması gerken bir şey varsa yapabilirim.Ama yok diyorsa da geç otur pc nin başına kafana göre takıl.Düşünme bana iş vermyor beni sevmiyor dğer vermiyor falan...
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

doğru söylüyosunuz şuna takıldım şimdii işi öğrenmemden korkma nedeni ne olabilir neden bu kanıya vardınız yani neden öyle düşünürler saf dışı bıraknca ne oluy olabilir çözemedm orayı ama diğer tespitleriniz çok mantıklı geldi gerçekten dogru bundan snra bunları bi kere daha düşünüp davranıcam ya bide bende şöyle bişey var işimi doğru duzgun yapmak istiyrm hanii işimle anılim anlamında kendimi büyük görme yada havalanma anlamında değil kesinlikle öyle bi yapım yoktur. sadece aaa iyi biri bu işyerinde dursun diye bakıyolar diye düşünüyrm hani hiç bşy yapmasam bile otur sen diyolar tamam Allah razı olsun gzl bşy bu nankörlük etmyrm ama neden işimi iyi yapabileceğime inandkları için tutmuyolar yada benmi oyle düşünüyrm ?

bu arada çok kafa şişirdim özür dilerm ama konuşmak rhtlattı.

Yer
    istanbul

doğru söylüyosunuz şuna takıldım şimdii işi öğrenmemden korkma nedeni ne olabilir neden bu kanıya vardınız yani neden öyle düşünürler saf dışı bıraknca ne oluy olabilir çözemedm orayı ama diğer tespitleriniz çok mantıklı geldi gerçekten dogru bundan snra bunları bi kere daha düşünüp davranıcam ya bide bende şöyle bişey var işimi doğru duzgun yapmak istiyrm hanii işimle anılim anlamında kendimi büyük görme yada havalanma anlamında değil kesinlikle öyle bi yapım yoktur. sadece aaa iyi biri bu işyerinde dursun diye bakıyolar diye düşünüyrm hani hiç bşy yapmasam bile otur sen diyolar tamam Allah razı olsun gzl bşy bu nankörlük etmyrm ama neden işimi iyi yapabileceğime inandkları için tutmuyolar yada benmi oyle düşünüyrm ?

bu arada çok kafa şişirdim özür dilerm ama konuşmak rhtlattı.
    Grafikerlik işi yapıyorsanız özelikle tabelacılarda ben gördüm.( bende az çok bu işlerle uğraşan biriyim) yeni öğrnemek isteyenlere kapılar...Benim bildiğim 4 yıllık grafik mezunu girdiği iş yerinde 3 yılda öyle ufak yol kat etmiş ki, başka bir yere geçti.1 yılda oradan ayrılıp kendi işini kurdu falan rakip oldu o firmaya sonuçta...Sizinde işiniz nedir ne üstüne bilmiyorum ama böyle bir şey söz konusu olamaz mı? özelikle kilit noktalarda sizi saf dışı bırakırlar...Bilgi gerektiren çoğu iş yerinde inanın bu böyle işliyor...bilgisayar mühendisi arkadaşıma öyle komik işler veriyorlar mış gülme krizi tutarsın...Ancak sizin gelişmenizin anahtarı böyle arkadaşlarla bir yer açıp kendinizi kanıtlamanız...iş yerlerinde bu mümkün olmuyor.Tabi bahsettiğim gibi insanlar varsa...Bu yüzden size fazla bir iş vermek istemiyor olabilirler diye düşündüm...Yoğunluk zamanında iş yetişmediği zaman siz orada destek ekibisiniz bence....Birde daha kurumsal firmalara girmek daha mantıklı iş bölümü vardr.Biri sizin işinizi yapmaz veya başka bir işi yapmazsınız...Daha küçük işletmelerde her işi de yaparsın.hatta bazen böle oturursunda...Ben böle düşünüyorm ama detay bilmediğim için ne olduğunu bilmiyorum.Tavsiyem konuş bunları boşum ve yapılacak bir şey varsa yapabilirim.Sana verilen işi elinden geleni yap yapamadıklarından asla üzülme ve kırılma..Biz insanız ve hata da olacak elbet..Bu arada patronunuz bayan deil dimi)

Karar Dönemi

mobilya firmasında çalışıyorum cnc makineleri var bilirmisiniz bilmem çizimlerini yapıyorum makineye yolluyorum burası aile şirketi aslında 3 kardeşin kurduğu bi firma ve kurumsallaşma yolunda ilerliyolar bizide ekibe dahil ettiler işte bu knuda şanşlıyım aslında çnkü öğreneceğim çıta hiç bitmiyor. bu önemli bence hee iş sektörünü fazla bilmem işler nasıl yürür bilmem beni aldıklarında aile içine grmiş gbi oldum aile gbi ortam patron ddğim de 3 karddeşten biriyle çalışıyrm cnc bölümü ikimizden soruluyor dışardan bakılırsa öyle... patronum erkek 3üde erkek yanii ilk geldiğimde birşey bilmiyodum dyebilirim yani tecrübeszdm smdı 4 program biliyrm ama şimdi yeni biri geldi ve ben alt üst oldum kimi zamanda patronumun düşüncelerini dawranışlarını çözemiyrm işte öğrenme yolundayken (ki hala öğreniyrm) çok hata yaptım ve çok korktum şimdii bi yerlere geidysem kaale alınmak lazım dye düşünyrm bilmem dorumu

Yer
    istanbul

mobilya firmasında çalışıyorum cnc makineleri var bilirmisiniz bilmem çizimlerini yapıyorum makineye yolluyorum burası aile şirketi aslında 3 kardeşin kurduğu bi firma ve kurumsallaşma yolunda ilerliyolar bizide ekibe dahil ettiler işte bu knuda şanşlıyım aslında çnkü öğreneceğim çıta hiç bitmiyor. bu önemli bence hee iş sektörünü fazla bilmem işler nasıl yürür bilmem beni aldıklarında aile içine grmiş gbi oldum aile gbi ortam patron ddğim de 3 karddeşten biriyle çalışıyrm cnc bölümü ikimizden soruluyor dışardan bakılırsa öyle... patronum erkek 3üde erkek yanii ilk geldiğimde birşey bilmiyodum dyebilirim yani tecrübeszdm smdı 4 program biliyrm ama şimdi yeni biri geldi ve ben alt üst oldum kimi zamanda patronumun düşüncelerini dawranışlarını çözemiyrm işte öğrenme yolundayken (ki hala öğreniyrm) çok hata yaptım ve çok korktum şimdii bi yerlere geidysem kaale alınmak lazım dye düşünyrm bilmem dorumu
    CNC makinelerini biliyorum. Bu konuda okadar olasılık var ki şimdi, tek bayan olmanız belki bazı sorunlar yaratıyor sizi saf dışı bırakıp işten çıkarma olabilir.Başka bir şey olabilir okadar olasılık var ki! belki hiç biridir..Ama tavsiyem şu olur.Başka bir yerde de iş bulabilceğiniz kadar gelişmiş ve kendinize güveniyorsanız gerisi hiç umursamayın...Siz gelişime açık kendinizi geliştirin...kendi imkanlarınızla hatta farklı önerileri bile patrona sunabilirsiniz.O kabul etmez büyük ihtimal ama olsun..Günün birinde bu size hep artı olarak geri döner...İş vermiyorlarsa bunu dert etme, bırak o halde yeni kişiye versinler...Aİle şirketlerini hiç sevmedim hiç sıcak bakmıyorum bide siz duygusalsınız size bir şey deseler patron ilişkisinden çok tanıdık ilişkisi gibidir..Buda duyugsallığınızı tetikler...Neyse yani siz rahatınıza bakın...size verilen işi yapın verilmiyorsa kafanıza göre serbest takılın...Yapılacak bişey yok bide duygusallık iyi değil iş yerinde

Karar Dönemi

yanlış anladınız tek bayan değilim 3 bayanız sadece cnc çizimi yapan benım aralarında ama ben öyle düşünemiyrm ki rahatıma bakıp takılamam öyle bi kişilik değilim işimn hakkını vermek bi yerlere gelmek istyrm :/ benim şuan silkelenmem lazım ama nasıl nasıl bir durum hal almalıyım bilmyrm

Yer
    istanbul

yanlış anladınız tek bayan değilim 3 bayanız sadece cnc çizimi yapan benım aralarında ama ben öyle düşünemiyrm ki rahatıma bakıp takılamam öyle bi kişilik değilim işimn hakkını vermek bi yerlere gelmek istyrm :/ benim şuan silkelenmem lazım ama nasıl nasıl bir durum hal almalıyım bilmyrm
    bak diğer bayanlar çıkınca iş daha değişti) Aslında ufak ufak değişimler olur..Siz psikologa gidince de hep derler ya biz aynayız sadece sizi size gösteriririz.Eğer duyugusal baktığınız görmüşse duygusal bakmamak için beyin onunla uğraşır.Ama bu tabi bazen zamanda alabilir.Sana vermedikleri iş senin işin dışı olabilir mi? sen çizersin makinaya verirsin o çıkartır ürün, diğer işleri sana vermemeleri mantıklı...Sende çalışma azmi ve aşkı var belli, ama bunu ancak kendi işinde çıkarabilirsin...Bide senin kişiliğinde değişik, bazı insanlar kayırmak için uğraşır işten sen diyorsun bana iş vermiyorlar.E başka iş yerinde çalışma olanağında var..iş bulma korkusu olanlar genelde böle iş verilsin de boşta kalmim gibisinden derdi olur...Sendeki bu yükselme aşkı bence seni iyi yerlere getirir.Bunun için iş yerinde hariç, yeni gelişmeleri takip edebilirsin cnc makinaları hakkında.

yani biraz galiba sizde takıntılık durumu var...öyle düşünceler geldiği zaman o düşünceni dağıt kahve iç, başka bişeyle uğraş...seni önemsiyorlar emin ol, yoksa boş boş maaş nie versinler...orada bir yerin var...ve seni öyle el ayak işleri için çalıştırmadıkları için bence daha fazla değerin var...Sadece yanlış bir algı...bu arada yazılabilecek şeyleri sanırım yazdım..Benden bu kadar umarım iş yerinde beklediğiniz şeyleri görür karşılanırsıız...burada yazdığın gibi patronala da konuş...İletişim halinde ol...

Karar Dönemi

pekii :/ çok teşekkür ediyorum Allah Razı olsun başınızı ağırttım sölediklerinz çok rahatlattı cidden teşekkür ediyrum tekrar Allaha emanet olun.

Yer
    istanbul

pekii :/ çok teşekkür ediyorum Allah Razı olsun başınızı ağırttım sölediklerinz çok rahatlattı cidden teşekkür ediyrum tekrar Allaha emanet olun.
    Halen devam ediyorsunuz) başımı ağrıtmadınız hoşuma gitmeseydi bu kadar yazmazdı.Karşılıklı zevk ve bilgi edindik diyelim..Kendine değer vermeyi bırakma...burada tanımadığım halde değer vermiş bu kadar yazdıysam demek ki gerçekten öyle...Saygılar...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon