2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: ye kürküm ye...

Karar Dönemi jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart ye kürküm ye...

geçen gün tesadüfen okuduğum bi yazı. Hoşuma gitti paylaşmak istedim... Ekşisözlük-keah nickli kullanıcıdan alıntıdır. insanların birbirlerine birey hakları üzerinden değil de makamları yüzünden saygı göstermesinden dolayı kullanılan bir cümle.şöyle bir örneğini yasamısımdır;rize-istanbul arası otobüs yolculugu için otobüse binilir.yolda muavinin otobüsteki insanlara "siz birsey alır mıydınız?","baska bir isteğiniz?"gibi sorularına rağmen, bana gelince "sen ne istiyorsun","birsey alacak mısın?"tarzı hitapları dikkatimi ceker ama uyarmak ihtiyacı hissetmem.yanımda oturan kişinin de dikkatini cekmiştir bu olanlar ve bana "siz tanısıyor musunuz?" diye sorar, tanımadığımı belirtirim.herhalde yas olarak ufak gördüğünden öyle konustuğunu ve benim için sorun olmadığını söylerim.yapılan cesitli muhabbetlerden sonra bana "dur bak şimdi napcam" der ve muavine dönerek "muavin bey doktor beye bi su ver" der.muavin biraz afallar nedense ve dikkatlice bana bakar.bu konusmadan sonra muavinin her geciste bana dönerek "birsey ister misiniz" , "baska bir arzunuz" türevi hitaplarına hak kazanmıs olurum.akla gelen ilk cümle de tabii ki "ye kürküm ye" olur.

Karar Dönemi

Maalesef gerçekler