5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Ben bir hiç miyim ?

Karar Dönemi

Standart Ben bir hiç miyim ?

Son zamanlarda nedensiz bir sıkıntım var.Aslında nedenler belli ama aşamıyorum.Üniversiteye gidiyorum ve derslerim berbat hiç çalışasım gelmiyor.
    Ailem telefonla arıyor hiç konuşamıyorum.Onlarıda özledim aslında özledinmi sorusuna özledim diyemiyorum.Ne yaptın bugun diyolar iyi nolsundan başka cevabım yok.
    Konuşma 1dk sürmüyor.Hep Evet/Hayır İyi vs şeklinde cevap veriyorum konuşasım yok.
    Aslında hayatımda konuşacak bişeyde yok kendimi değersiz hissediyorum.Mesala bugun cumartesi akşam 3gibi yattım.Sabah 13:30 gibi kalktım.
    Ama yataktan kalkmam 16:30 civarıydı ne tuvalete gittim ne yemek yedim bu saate kadar.Sadece akıllı telefonumda haberlere baktım vakit öldürdüm.
    Az önce annem aradı yine sıradan konuşmam ;
    annem : nasılsın oğlum seni çok seviyorum yakışıklı oğlum benim
    ben : iyi
    annem : nasılsın hava soğuk mu
    ben: soğuk
    ben : ne var neden aradın dünde aramadın mı yok işte hiç bişey hep aynı salak saçma hayatım.
    annem : özlüyoruz seni sen bizi özlemiyormusun
    ben : özlemiyorum -Ama sesim buruk özlüyorum aslında gözüm yaşlanıyor ama tepki veremiyorum.
    Gözüm yaşlandığını falan hissetmesin diye bişekilde kestirip attım kapattım telefonu.
    15dk sonra ablam aradı
    Ablam : nabıyon
    Ben : noldu neden aradın
    Ablam : sen bizi neden üzüyon neden hep tersliyon derdin ne senin
    Ben : yokbişey hadi bye bye --- Ardından hemen ağladım bunu yazarken yine ağlıyorum.

Neden böyleyim ben hayatımda hiç bir heyecan yok.Üniversiteye gitmek dışında hiçbir eylemim yok bilgisayar başındayım sürekli.Bölümümde bilgisayar zaten okulda da bilgisayar basındayım zaten.

Boyum 1.75 Kilom 90 Kiloluyumda geçen dambıl set aldım eğitim seti videosu indirdim açıp uygulayamıyorumda.
    Derslerim kötü vizede 30dan yüksek notum yok çoğu sınava girmedimde zaten -1hep

Bıktım artık kimseyi üzmek istemiyorum kendi hayatımıda değiştirmek istiyorum ama yapamıyorum.Aklımda hep planlar fikirler şöyle yapmalısın böyle yapmalısın ama yapamıyorum.
    Hiç arkadaşım yok hiç sevgilim olmadı.Arkadaşlarım var ama sadece okulda muhabbet ediyoruz.Hiç bi cafeye gidipte oturmadık.Hiç sevgilimde olmadı teklif dahi edemedim edememde zaten hep çekingenim hep.Tanımadığım biriyle konusurken istemsizce sesim kısılır.Öğretmen tahtaya kaldırınca yanaklarım kızarır.Vucutum bana aykırı.
    Facebook profilim boştur mesala en son resim 2010 senesinden.Pek muhalefet olmam itirazda etmem hep uyum sağlamaya çalışırım.

Minibuste giderken mesala kimseyi rahatsız etmemek için rahatsız olacak şekilde otururum.Hayatım o kadar sıradan ki bilgisayar başında yaşadığım olaylar dışında günlük hayatta hicbir farklılık yok.

Kendimi hep kötü hissediyorum sayemde ailemde kötü hissediyo bıktım artık napmam lazım.
    Not:Aklıma ne gelirse yazdım şuan durumum çok kötü o yüzden yazıyı bi daha okuyup derleyemicem idare edin lütfen.

Karar Dönemi

Yardım eden yok mu

Karar Dönemi

Öncelikle asla bi mucize olmayacak. Çözüm sabır gerektiren uzun bir süreç. Çaba lazım. Zorlamak lazım. Öncelikle bi psikolog ve psikiyatrist en baslayabilirsin. Daha snr çözümle ilgili kitaplar okuyarak devam edersin.
    Ne istediğini bilmeyen hem seni ziyan eder hem kendini...

Baya bir hicsin. Acik acil yaziosun iste tek hayatin internet, kazik kadar adam olmusun annenle ne isin var. Part-time is bul, spor yap tenis oyna dansa git. Bunlar sana zevk vermiosa çareyi burada arama kliniğe git.

Yigit
    Guest

Şimdi sana belli sorular yönelteceğim ve açık ve tatmin edici cevaplar istiyorum. Cevaplayıp cevaplamamak senin elinde,istersen özelmesaj atabilirsin.

Sorularım , senin sorununun kaynağını tespit etmemiz ve senin genel durumun hakkında bilgi sahibi olmamız için,belli bir şey değil bu kendi merakımdan soruyorum zira bende de benzer sorunlar var diyebilirim.

Çocukluk ve ergenlik dönemlerinde seni çok üzen,derinden sarsan olaylar oldu mu ?

Herkese iyi davranıp,onların mutluluğu için kendi mutluluğundan vazgeçtiğini düşünüyor musun?

Ailenin , senin gelişimin üzerinde olumsuz bir etki bıraktığını mı düşünüyorsun,aileni terslemenin sebebi nedir?

İnsanlara karşı bir güvensizliğin var mı,arkadaşının ve ya sevgilinin olmamasının nedenleri sence nedir?

Geleceğin hakkında karamsar mısın yoksa çevredeki olumsuzluklara rağmen bir hedefin var ve bunu başarmak mı istiyorsun?

Daha önce herhangi bir rahatsızlığından dolayı psikolog/psikiyatra gittin mi, bu konuda bizi bilgilendirir misin?

***Tekrar söylüyorum bu soruları yanıtlamak zorunda değilsin ben sadece seni ve sorunlarını daha yakından bilmek ve sana yardımcı olmak istiyorum.

SEN BİR HİÇ DEĞİLSİN, EN AZINDAN ÖYLE KALMAYACAKSIN... KİMİN NE DEDİĞİNİ UMURSAMA BİLE, SEN NASIL HİSSEDİYORSAN OSUN
    Konu Yigit tarafından (30-11-2014 Saat 09:00 PM ) değiştirilmiştir.