10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Okb hayatimi mahvetti ölmek tek çöüzm

Karar Dönemi

Standart Okb hayatimi mahvetti ölmek tek çöüzm

Ewt okb hastasiyim tam 6 yildir. Hayatimi mahvetti kurtulamadim bir türlü. çeken bilir acisini. Eşim bile 3 ay dayanamadi çekti gitti. Borç batağindaym. Yaşamak istemiyorum artik. çevremde 1 tane dostum kalmadi. Ailem kalmadi. Ben ne için yaşayayim artik

Yigit
    Guest

Ben 4 yasimdan beri okb yim yillarca ilaclar kullandim benim de hic dostum yok,kiz arkadasim bile olmadi bende ölmek istiyorum. Buraya yazmanin mantigi nedir nolur atlama diyecek birilerini mi ariyorsun abicim yapma Allah askina ölmek sana bir sey kazandirmaz ama yasadigin sürece her zaman bir seyler kazanma olasiligin vardir. Ha illa kararliysan git intihar et derim hatta nasil intihar edecefine dair bir aeylere bak acisiz ölmeye calis acidan korkarsin cunku birde ahireti var bunun,inanmiyorsan baska her neyse her yolun bir cikisi vardir ne kadar zor durumda olursan ol kimse sana cinayet isleme hakki sunmaz. Sen Allahin sana bahsettiği bedeni canin sıkılınca kesecem atacam diye konusamazsin,yanlis!
    Her insan kusursuzdur,mutlaka Allah bir yerden aldiysa eksigi baska bir yönden kapatir. Borc durumundan kurtulup düzenli ve kararli bir tedavi süreci seni yeniden mutlu etmeye yeter ama bunu sen istemelisin. Gayret et biraz sen yaparsin insani bir özellik bu.

Karar Dönemi

hiç bir şeye gücüm kalmadı. herşeyi tüm güzellikleri kaybettim artık asla geri getiremem. eşimin hayallerini de mahvettim. ben niye yaşayım ki

Yigit
    Guest

Alıntı forewerz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç bir şeye gücüm kalmadı. herşeyi tüm güzellikleri kaybettim artık asla geri getiremem. eşimin hayallerini de mahvettim. ben niye yaşayım ki
    Ne kadar kötü zamanlar geçirsem de her şeye gücüm yeter,yaşayacak gücüm var. Eşim beni çekemedi ve gitti ama ben her ßeyi yoluna koymak için yaşayacağım niye ölmek isteyeyim ki?

Karar Dönemi

Tedavisi olmayan dermansız ağır bir hastalığın olsaydı intihar o zaman belki düşünülebilirdi ama senin durumunda değil. Okb den kurtulmuş milyonlarca insan vardır dünyada. Sen henüz başaramadın ama bu gelecekte başaramayacağın anlamına gelmiyor.

Sisli bir havada batan bir gemiden kıyıya ulaşmak için yüzerken pes edenler önlerinde sadece 100-150 metre kaldığını bilselerdi sence pes eder miydi? Sen de kıyıya ne kadar yakın olduğunu bilemezsin. Geçmişini başarısızlık olarak değil, başarıya giden yolda geçtiğin merhaleler, kazandığın tecrübeler ve seni daha güçlü kılacak zorluklar olarak görmelisin.

Kabul, zor bir dönemden geçiyorsun ama bu hastalığı 6 yıl eskitmişsin yani belirli bir yol kat etmişsin, kurtulmaya 6 yıl daha yakınsın artık. Denemeye devam etmelisin, başarılı bir şekilde tedavi oluncaya kadar. Her türlü yöntemi ve uzmanı denemeye devam etmelisin(şu anda da en azından ilaç tedavisi aldığını düşünüyorum) ki sadece dışardan destekle yetinmeyip bulabildiğin her kitabı, makaleyi okumalısın. Unutma okb den kurtulmuş milyonlarca insan vardır ve bir kısmı da büyük ihtimal senin yaşadıklarına benzer şeyler yaşadılar. Emin ol bir gün başaracaksın. Sadece şu an hava biraz karanlık ve sisli ama elbet açacak, sakın pes etme.

Kimin için mi yaşamalısın? Elbette öncelikle kendin için. Tedaviyle yakın gelecekteki mutlu günlerin için. Bir takıntıdan kurtulduğun ve içinin rahatladığı o anı düşün ve bundan kat kat fazla huzuru ve mutluluğu verecek olan okb den kurtulduğun günü düşün. Ve ondan sonra hayat sana o kadar kolay gelecek ki(bunu başarmış bir kişinin yazdıklarından biliyorum)

Sakın pes etme, sen de en az dışardaki diğer insanlar kadar yaşamayı ve mutluluğu hak ediyorsun. Hiç şüphen olmasın!
    Konu ikiçiftlaf tarafından (26-11-2014 Saat 11:33 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Ben okb yüzünden değil okbnin yaşattıkları yüzünden kaybettirdikleri yüzünden ölmeyi istiyorum ya. Yoksa okb şu an benden gidecek olsa bile gitmesini istemiyorum artık

Karar Dönemi bacardi45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okb ile ilgili nedir sorunun onu da soylermisin..belki çözümü vardır.
    “Kanıt gösterilmeden yapılmış bir iddiayı çürütmek için kanıta ihtiyaç yoktur.”

Yigit
    Guest

Ben okb yüzünden değil okbnin yaşattıkları yüzünden kaybettirdikleri yüzünden ölmeyi istiyorum ya. Yoksa okb şu an benden gidecek olsa bile gitmesini istemiyorum artık
    Geçmişte yaşananlar için ölmek falan, yok abicim okb gelip evini yıkmış olabilir,sen yeniden inşa edeceksin. Ölmeyi falan unut,inan bana biraz çaba ve sabırla bu sorunlarını halledeceksin ve göreceksin ki hayat ne güzel iyi ki ölmemişim.

Karar Dönemi

Keşke herşeyi kelimelerle ifade edebilsem. Ama o kadar acı çekiyorum ki. Okb olmasaydım şu anda herkes gibi mutlu bir yuvam, param, güzel bir işim, evim ailem, arabam, arkdaşlarım ve beni çok seven eşim olacaktı.

Şu an ne mi var.
    Etrafımda kimse yok ewt hiçkimse telefonlarıma alacaklılardan başkası aramıyor. Eşim beni lanetli görüyor. 1 tane dostum arkadaşım yok. Yabancı bir şehirde kimseyi tanımıyorum. 50 bin e yakın borcum var. işimden çıktım. gelirim yok. yataktan çıkmıyorum çıkamıyorum. Hayatta hiç bir şey canım istemiyor.

Sorun okb olmam değil okb nin yüzünden eşimin beni terketmesi

Karar Dönemi

Keşke herşeyi kelimelerle ifade edebilsem. Ama o kadar acı çekiyorum ki. Okb olmasaydım şu anda herkes gibi mutlu bir yuvam, param, güzel bir işim, evim ailem, arabam, arkdaşlarım ve beni çok seven eşim olacaktı.

Şu an ne mi var.
    Etrafımda kimse yok ewt hiçkimse telefonlarıma alacaklılardan başkası aramıyor. Eşim beni lanetli görüyor. 1 tane dostum arkadaşım yok. Yabancı bir şehirde kimseyi tanımıyorum. 50 bin e yakın borcum var. işimden çıktım. gelirim yok. yataktan çıkmıyorum çıkamıyorum. Hayatta hiç bir şey canım istemiyor.

Sorun okb olmam değil okb nin yüzünden eşimin beni terketmesi
    Çok geçmiş olsun ben 8 yıldır saplanmış bulunmaktayım bu okb batağına gerçekten yaşarken ölmek gibi bişey.Allah hepimize merhamet etsin.