10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dayanamıyorum artık!

Karar Dönemi

Standart Dayanamıyorum artık!

Merhabalar. Son çare olarak bu foruma yazma isteği hissettim. Öncelikle belirtmek istiyorum, ben bir eşcinselim. 20 yaşında üniversite okuyan, aşık bir erkeğim. Bir erkeğe aşığım. Uzun zamandır süren çok güzel bir duygusal ilişkimiz var. Birbirimizi karşılıksız, çıkarsız, duyguların en güzel dışavurumuyla seviyoruz. Ama ne yazık ki 2 ay önce sevgilimin babası durumumuzu öğrendi ve şiddetle bu ilişkiye karşı çıktı. Mutlak otoriyle bizi ayırmaya çalıştı ve şuan bizi ayrı biliyor. Eşcinselliği bir sapıklık bir hastalık olarak görüyor. Beni ve sevgilimi açık bir biçimde tehdit ediyor. 2 aydır olan olayların haddi hesabı yok. Sevgilimi çok seviyorum ve asla ayrılmak gibi bir düşüncem yok. 20 yaşından sonra babasından dayak yiyen sevgilimin de beni bırakmak gibi bir niyeti yok. Ama annesi babası ablası kısacası tüm aile iliskimize karşılar ve benim ailem durumumu bilmiyor. Hatta işi beni aileme söylemek sevgilimi öldürmekle tehdit etme derecesine vardırdılar. Şuan zorunlu olarak ayrı şehirlerdeyiz ve aylarca her gün her an birlikte geçen güzel günlerden sonra bu ayrılık çok zor geliyor bize. İntihar etmeyi dahi düşünüyoruz, o demli çaresiziz. Ve ne yazık ki bize bu muameleyi reva gören insanlar gayet eğitimli. Aile atsan atılmaz, sevgili satsan satılmaz. Çok zor durumdayız, lütfen birisi bir akıl versin, bir çıkış yolu göstersin. Bu aile psikiyatristlerin bile sözlerini hiçe sayan inatçı ve baskıcı bir aile. Bu durumda ne yapmalıyız? Kendimizi nasıl korumalıyız? Bu ilişkinin bitmesine ikimiz de dayanamayız? İntihar mıdır tek çare? Bu dipsiz kuyudan nasıl çıkacağız? Yardımlarınızı bekliyor şimdiden hepinize en içten saygılarımı sunuyorum.

Banned

öncelikle geçmiş olsun.
    maalesef bu durum ülkemizde eşcinsellerin başına çok geliyor.
    tekrar birlikte olmanız zor görünüyor.
    ancak ekonomik bağımsızlık kazanırsanız bu mümkün.
    psikiyatriden yardım alın.

Karar Dönemi

Çok teşekkür ederim ama psikiyatri ne yazık ki yardımcı olamıyor.

Yigit
    Guest

Alıntı caresizlik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim ama psikiyatri ne yazık ki yardımcı olamıyor.
    Sebep? Aile ile konuşup zorda olsa ikna edebilir belki ama zaten ülkede escinsel birliktelik yasadisi oldugundan hukuksal bir savunman yok Avrupa'nın bazı yerlerinde yasal ve böyle durumlarda dava ile çözebiliyorsun.

Karar Dönemi

İlişkinizi Anteplinin de dediği gibi erteleyeceksiniz ta ki üniversiteyi bitirip işe girinceye kadar ya da eşcinselliğin normal karşılandığı bir ülkeye gidene kadar.

Karar Dönemi

Alıntı Yigit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sebep? Aile ile konuşup zorda olsa ikna edebilir belki ama zaten ülkede escinsel birliktelik yasadisi oldugundan hukuksal bir savunman yok Avrupa'nın bazı yerlerinde yasal ve böyle durumlarda dava ile çözebiliyorsun.
    Aslına bakarsan yasadışı değil. Insan hakları geçerli olan hiçbir ülkede yasadışı olamaz.

Yigit
    Guest

Aslına bakarsan yasadışı değil. Insan hakları geçerli olan hiçbir ülkede yasadışı olamaz.
    Eşcinsel birliktelik Türkiye'de yasadışı , Avrupa'da bile bazı ülkeler var ki dünyayı sen düşün
    Sen en rahat Hollanda yada Belçika,Fransa'da yaşayabilirsin en normal orada karşılanıyor. Ülkede eşcinsel evlilik yasal değil ama bahsettiğim ülkelerde serbest ve kimse karışamaz size ama Türkiye'de hukuk aileden taraf alır arkadaslarin dedigi gibi unov.bitirmeyi bekleyin. Mutlaka psikologa falanda görünmenizi tavsiye ederim oda size yardimci olacaktir.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle aramıza hoş geldin ,geçmiş olsun .

Çare kesinlikle intihar değil ,mutlaka bir çıkış yolu var .Yaşadıgınız olay sadece size özgü değil ,kız -erkek ilişkilerinde de çeşitli nedenlerle sizin yaşadığınız veya çok daha başka sebeplerden dolayı bir araya gelememe imkânsızlığı var .

Mademki birbirinizi çok seviyorsunuz o zaman yapacağınız tek şey var o da ,her turlu zorluğa katlanmak ve sonunda bir araya gelmek .

Eger bunun için ayrı şehirlerde olmanız ailelerinize bunun bittiğini göstermek için ayrılığa katlanmak zorundasınız ,zaten sevginizinde sağlamlığı burada ortaya çıkacak .

Okullarınızı bitirip ekonomik özgurlugunuzu kazandığınızda tekrar bir araya gelebilirsiniz ,kimse sizi engelleyemez .Hatta birbiriniz için olumu göze alabiliyorsanız bunu da pekala yapabilirsiniz .

Hatta hatta olmadı yurt dışında özgürce yaşayabileceğiniz bir ülkeye gidip yerleşebilirsiniz .

Her şey size bağlı ,yeterki bunu yapabilecek sabrı ve azmi gösterin ,insan mutluluğu için her şeyi feda edebilir .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şimdi bunun yasa dışı olup olmadığını tartışmak ne size ne bize yarar sağlamaz ,önemli olan karşılaştığınız tepkiler ve bunun çözüm yolları .

Psikolog veya psikiyatr dan yardım almanıza bence gerek yok ,sizler zaten cinsel tercihinizi yapmışsınız ,ikilem içinde değilsiniz .

Sorununuz bu birlikteliği özgürce yaşayabilmek .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aramıza hoş geldin ,geçmiş olsun .

Çare kesinlikle intihar değil ,mutlaka bir çıkış yolu var .Yaşadıgınız olay sadece size özgü değil ,kız -erkek ilişkilerinde de çeşitli nedenlerle sizin yaşadığınız veya çok daha başka sebeplerden dolayı bir araya gelememe imkânsızlığı var .

Mademki birbirinizi çok seviyorsunuz o zaman yapacağınız tek şey var o da ,her turlu zorluğa katlanmak ve sonunda bir araya gelmek .

Eger bunun için ayrı şehirlerde olmanız ailelerinize bunun bittiğini göstermek için ayrılığa katlanmak zorundasınız ,zaten sevginizinde sağlamlığı burada ortaya çıkacak .

Okullarınızı bitirip ekonomik özgurlugunuzu kazandığınızda tekrar bir araya gelebilirsiniz ,kimse sizi engelleyemez .Hatta birbiriniz için olumu göze alabiliyorsanız bunu da pekala yapabilirsiniz .

Hatta hatta olmadı yurt dışında özgürce yaşayabileceğiniz bir ülkeye gidip yerleşebilirsiniz .

Her şey size bağlı ,yeterki bunu yapabilecek sabrı ve azmi gösterin ,insan mutluluğu için her şeyi feda edebilir .
    İkimiz de her şeyi göze aldık. Cevabınız için çok teşekkür ederim.