6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Bulut Atlası

Banned

Thumbs up Bulut Atlası

Vizyon Tarihi: 26 Ekim 2012
    Yapımı : 2012 - ABD , Almanya , HongKong , Singapur
    Tür : Bilim Kurgu , Dram , Gizem
    Süre: 172 Dak.
    Yönetmen : Andy Wachowski, Lana Wachowski, Tom Tykwer
    Oyuncular : Tom Hanks , Hugo Weaving , Halle Berry , Jim Sturgess , Hugh Grant
    Senaryo : Andy Wachowski , Lana Wachowski , Tom Tykwer
    Yapımcı : Stefan Arndt

Film Özeti
    1850’de Pasifik Okyanusu’nu geçmekte olan isteksiz bir gezgin, iki savaş arasında kalan Belçika’da yaşayan, istikrarsız bir geçim kaynağı olan bir besteci, Vali Reagan’ın yönettiği California’da yaşayan yüce gönüllü bir gazeteci, yeraltı dünyasındaki alacaklılarından kaçan işe yaramaz bir yayıncı, ölüm hücresinde genetik olarak değiştirilmiş bir servis elemanı ve bilim ile medeniyetin çöküşüne tanık olan ve Pasifik Okyanusu’ndaki adaların birinde yaşayan Zachry. Cloud Atlas’ın anlatıcıları tarih koridorunda birbirlerinin sesinin yankısını duyuyorlar ve kaderleri bir şekilde mutlaka değişiyor.David Mitchell büyüleyici üçüncü romanında insanoğlunun tehlikeli güç arzusuna dair düşünme fırsatı sunmak adına dil, tür ve zaman sınırlarını tamamen kaldırıyor.

4 yıllık yapım süreci boyunca bir takım mali sorunlarla karşılaşan film, 102 milyon dolarlık bütçesiyle tüm zamanların en maliyetli bağımsız filmlerinden biridir. yapımı 2011 yılının eylül ayında, almanya'da bulunan babelsberg stüdyolarında başlanmıştır.
    eleştirmenleri kutuplaştıran film, birçok en iyi film ve en kötü film listesinde yer aldı. 2013 yılı altın küre ödüllerine en iyi müzik dalında aday gösterildi.

bana göre sinema tarihinin en iyi filmlerinden biridir. belki de birincisi. filmin müzikleri de muhteşem ayrıca.
    Wachowski kardeşler bu film ile tüm sınırları ortadan kaldırmışlardır benim gözümde. daha iyisinin yapılması
    Wachowski kardeşler yeni bir film çekmeye karar vermezler ise pek mümkün gözükmüyor.

film müziği şöyle.,

http://www.izlesene.com/video/bulut-...sonera/6857734

Banned

bu filmi izleyip yorum yapabilecekler arkadaşlar varmı yoksa ben bu filmi çokmu abartıyorum.. ?? ama benim için kült bi film oldu tekrar izlemeyi düşünüyorum..

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim DVD arşivmde olan bir film. Beğendiğim bir film sıralama yapsam, en beğendiğim filmlerde ilk 10 a girer bende. (Aslında tarzım, hangover türü komedi filmleri ya da finali beklenmedik şekilde biten sihirbaz tarzı filmler)

Sinemanın ve sanatında bu yönü güzel. Herkes kendince farklı bir tonda farklı bir şeyleri daha çok sevebiliyor. Ama izlemeyenler muhakkak izlesin derim.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Banned

Alıntı Dvrmchrkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim DVD arşivmde olan bir film. Beğendiğim bir film sıralama yapsam, en beğendiğim filmlerde ilk 10 a girer bende. (Aslında tarzım, hangover türü komedi filmleri ya da finali beklenmedik şekilde biten sihirbaz tarzı filmler)

Sinemanın ve sanatında bu yönü güzel. Herkes kendince farklı bir tonda farklı bir şeyleri daha çok sevebiliyor. Ama izlemeyenler muhakkak izlesin derim.
    hımm evet sanırım çok abartmamışım arşivinde var yani

ben genelde filmlerde nedense daha çok ışığa görüntüye kamera hareketlerine bakıyorum daha sonra oyunculuk senaryo ve tabii film müzikleride etkili oluyor benim ölçütlerimde benim bir arşivim yok her filmi izleyemiyorum nedense..

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Bülent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hımm evet sanırım çok abartmamışım arşivinde var yani

ben genelde filmlerde nedense daha çok ışığa görüntüye kamera hareketlerine bakıyorum daha sonra oyunculuk senaryo ve tabii film müzikleride etkili oluyor benim ölçütlerimde benim bir arşivim yok her filmi izleyemiyorum nedense..
    Sen bana göre biraz daha profesyonel bakış açısından bakıyorsun.
    Benimkisi amatörce. Bir filmden keyif alayım da, isterse IMDB değeri 10 üzerinden 1 olsun. Yeter ki, film beni alıp götürsün, koparsın bulunduğum andan...
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Banned

Alıntı Dvrmchrkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen bana göre biraz daha profesyonel bakış açısından bakıyorsun.
    Benimkisi amatörce. Bir filmden keyif alayım da, isterse IMDB değeri 10 üzerinden 1 olsun. Yeter ki, film beni alıp götürsün, koparsın bulunduğum andan...
    yok hayır prof olarak bakmıyorum aşa haddime değil.. ve biraz pan tilt ışık biraz baktığım ve unutulmaz film replikleri vardırya onları da severim. mesela "Kadın Kokusu" filmini izlediysen orada ki replikler ve oyunculuk kusursuz benim nazarımda herkes farklı şeylerden keyif alıyor tabii öyle işte