7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Bir erkek gözüyle eş ve aile sorunu

Karar Dönemi

Standart Bir erkek gözüyle eş ve aile sorunu

Merhaba

Erkeklerin kabullenmesi güç olan bir konudan bahsedeceğim.Erkek annelerinin uyumsuzluğu,
    Herkesin annesi kendine melek tabi ki , lakin evlenince iş değişiyor.börtü böcük sorunları bile olsa karışma laf sokma tripleri oluyor.hele ki karşısındaki insan kırmamak adına cevap vermiyorsa daha da güç buluyor (bizde olduğu gibi)

4 yıllık evliyim 1 yaşında çocuğum var.çocuk olmadan önce ufak tefek ev işlerine karışma durumu olurdu,eşimin bir kere annemi kırmışlığı yoktur buna rağmen.karışma derken okadar abuk sabuk karışma ki gülersiniz.mesela : bu bulaşıklık aslında burda dursun koltukları buraya koysan daha iyi olurdu vs gibi. ben bunlara her denk geldiğimde anneme çıkışmışımdır,yahu 50 yaşında kadınsın sanane elalemin eşyasının nerede olduğundan,bunu defaten tekrarlayınca olay ufak bile olsa can sıkıcı oluyor,eşimde kırmamak için bişey demiyor fakat içine atıyor ve üzülüyor.

neyse çocuk oldu,çocuğa karşı tutumlarda çatışma oldu,

sonuçta çocuk bizim istediğimiz gibi büyüyecek,
    eve her girildiğinde eller yıkanmalı dedik,bu onlarda bi ters yaptı biz pismiyiz gibisinden,ya arkadaş yıka işte ne tatava yapıyorsun,uzun bir süre bunun mücadelesini verdik,çocuğu sapur supur öpmeyin (allerjik bünyesi var atopik dermatit) vs. altlı üstlü oturuyoruz,bu telkinlerimden kaynaklı bir süre tavır yapmışlıkları da vardır, dolayısı ile çocuğa inip bakmada ambargo koydular kendi akıllarınca,neyse bunuda hallettik,çektim köşeye konuştum,ya adam gibi bakın çocukca tripler atmayın kaç yaşındasınız yada söyleyin başka yolunu bulurum diye,

epey bir düzelme oldu.

eşim çocuk dolayısı ile çalışmıyor,lakin oğlumuz çok hareketli (şikayetçi değilim) olduğundan tek kişi bakmak çok zor, e birde alt üstlü oturuyorsak yardım etmiyeceksen bakımda ne anladım bu işten çeker giderim daha iyi en azından dırıltılarını dinlemem.neyse yarın öbürgün eşim işe başlayacak ozaman yük tamamen babanne ve dedede olacak.artık çocuğa göre yaşamak zorunda olacaklar.çocuk doğmadan önce pek bir atıp tutuyorlardı bi doğsunda biz nası bakarız valan filan,

21 yaşında kardeşim var erkek.uni de okuyor bursada,istanbula her geldiğinde istiyor ki sadece onunla ilgilenilsin gak diyince su guk diyince ekmek modunda.Annemde öyle bir üstüne düşüyor ki,yahu adam 21 yaşında kendi çayını döksün hazır yemeği ısıtsın bi zahmet,bunlar için çocugu bırakmayacaksın,bu kardeşime de zarar (kendi ayakları aüstünde durması açısından) bakmakla yükümlü olduğu oğlumuzada.önceliğin herzaman bebek olacak,bakımam uhtaç olan o çünkü,21 yaşındaki kardeşim değil.

birden fazla komplike durum var,içiçe geçmiş büyük gibi gözükmeyip üstüste eklenen,eşim işe girince girmeden ciddi bir konuşma yapıcam.dediğime gelmezse bakıcı tutarım çok net,mahalle baskısından böyle bir şeyi yapmamızı istemez ve mecburen bizim istediğimiz şartlara uyum sağlar diye düşünüyorum.

politik olmak zorundayım maalesef.

yorumlarınızı rica ederim.

Karar Dönemi jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

böyle durumlarda ortada kalan ve her iki tarafı idare etmesi gereken erkek oluyor. Sen yine iisin çekip kenara konuşabiliyosn. Kalpleri kırılmasın die konuşamayıp işleri daha karmaşık hale getirenler var

Karar Dönemi

benimde gücüm tükenir ama zamanla.bir anlatırım iki anlatırım sürekli aynı sorun tekrarlanırsa gel de köprüleri yıkma.

Banned
    Yer
    The other side

Bu durum öle ilginç bi hal almaya başladı ki;kendimi evliymiş gibi hissetmeye başladım bi zamandır..
    Hatta evlenip ayrılmış ve anıları hafızada oluşturmuş gibiyim bile denebilir..

Akraba çevresi...forum ortamı...nereye baksam,insanların evlilikle ilgili refahtan ziyade,dertleri ve çaresizlikleri var..(%20'ye %80)

Bi çoğunun içten içe inanılmaz pişman olduğunu,fakat sağdan soldan laf söz olmaması için bunu itiraf etmediklerini ve içlerine attıklarını düşünüorum..

Tabi lafım meclisten dışarı şu an..bu düşüncelerim sana hitaben yazılmış şeyler deil para051..o şekilde algılama sakın..

Sadece gün geçtikçe daha da,daha da ve daha da soğumaya başlıorum bu evlilik denen kavramdan..

İnsan sadece eşiyle deil,aynı zamanda o kişinin ailesi ile de evlenirmiş derler...ne kadar da doğru bi söz öle deil mi?...

Cahillik Dönemi gülfem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba para051

Düşünüyorumda yada daha dogrusu genele bakarsak hep erkek anneleri "kaynana" oluyor.
    Erkek anneleri oglunu başka bir bayanla paylaşmak istemiyor sanirim.
    Bide dikkat ediyorum, bu cocuk veya bu adam aklı basında iyi biri dediginde
    Bi bakiyosun annesi cadı bir kadın çıkıveriyor

En güzeli ayri ve başka yerde yaşamak. Bir mahalle ötede olsa uzak olmak lazım.
    Olmuyor çúnkü ebeveynler 50 den sonra cocuk gibiler ve anlayışsız oluyorlar.
    Alınganlıklarıda ayrı bi mesele.
    Zaten evlilik başlı başına zor bir müesseseyken, altli üstlú oturmak bile mantıksız.
    Bide böyle bu işler, bi tane degil, bir sürü insan dert ve sorun teşkil eder bu gibi durumlarda.
    Ama en güzeli agırlıgınızı koyup, eşinize destek olmak..
    Ki takdir ettim sizi bu konuda..

Karar Dönemi

olaylara olabildiğince objektif yaklaşmaya çalışıyorum,yeri geliyor eşime "abartma" dediğimde oluyor lakin ekseriyetle sorun annemden çıkıyor,duyarsız davranıyorlar fakat bu duyarsızlık karşısında eşimi asla ezdirmem.onun vebalini alamam.

şimdi şöyle bir durum var , bende erkek annesi oğlunu küstürmeyi kaybetmeyi göze alamaz,bende bu bağlamda dikkatli olmaları konusunda yeri geliyor sert konuşuyorum,yeri geldi 1 ay tavır yapmışlıklarıda oldu fakat dedim ya mahalle baskısı , konu komşuya nederim çekincesi de var onu bildiğimden kozlar bende

altlı üstlüde oturacağım hemde yardımcı olacaklar yeri geldiğinde, tavrım bu kadar net.zamanında kaynanasından çok çekmiş olan annemin göreceli olarak okadar olmasada bu şekilde davranması çok ironik geliyor ve gerçekten bazen daralıyorum.

Cahillik Dönemi gülfem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

niyeyse insanlar, yasadigi zorluklari görmelerine bilmelerine ragmen,
    yardim edip, ben yasadim o yasamasin demek yerine,
    oda yasasin oda görsün demeyi seciyorlar sanirim.. ve buda bana göre vicdansizliktir..