Sayfa 1/5 12345 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Uyku...

Banned
    Yer
    The other side

Standart Uyku...

Gece pcnin başındayım..birden bi ağırlık geliyor..arkasından oracıkta uyucakmış gibi his...

Sora kendimi yatağa atıorum..tatlı bi yorgunlukla karışık hemencecik uyuma isteği...

Fakat lamba hala açık..pc de öle...

Şayet o ikisini kapatmak için ayaklanırsam(10 sn bile sürmeyecek bi eylem),birdenbire içeride sanki kimyasal bi reaksiyon gerçekleşio ve yorgunlukmuş,uykuymuş zerresi kalmıo..

Tabi yine de yatağa atıorum kendimi ve karanlıkta düzgünce uyumam lazım die içimden söleniorum ama boşuna..bi oraya dön,bi buraya dön,naparsan yap o ilk uzandığım halimdeki gibi uyumaya hazır olamıorum..

Dün gece 3 te oldu bu en son..03.10 gibi karanlıkta yattım ve 08.30 lara kadar döndüm,bakındım,bişiler düşündüm durdum..en sonunda pes edip kalktım ve pc yi açtım..bi iki sigaradır,nette gezinmedir derken saat 10 oldu..ondan sora yatsan nolur ki!!..ertesi gün yine berbat bi şekilde kalk ve gece uykun gelsin die dua et dur..

Neden makina acıkken uzanınca uyuyasım gelior da (bi çok kez zaten uyuyakaldığım oldu öle),ışıkları kapatıp yatınca cin gibi oluorum?..bu nası düzeltilir?..

Karar Dönemi

Uyumayı bilinçaltında hayatı kaçırmak gibi mi algılıyorsun acaba. Işık açık, bilgisayar açıkken hayatı yaşamaya devam ettiğini düşünüyor olabilirsin yani. Bunu da geçmişte uyumaya ne anlam yüklediğinde bulabilirsin. Belki de yalnızlık ve karanlık korkusudur veya bir başkası.

Banned
    Yer
    The other side

Uyumayı bilinçaltında hayatı kaçırmak gibi mi algılıyorsun acaba. Işık açık, bilgisayar açıkken hayatı yaşamaya devam ettiğini düşünüyor olabilirsin yani.
    Tebrik ederim seni..gerçekten yazmayı unuttuğum belki de en önemli şeyi hatırlatmış oldun..kesinlikle bunun etkisi var..hem de cok büyük..

"Kaçırılacak hayat" dediğimiz şey de bi kaç saat daha pc de bişilere bakmak..ne hayat ama dimi...

Karar Dönemi

Alıntı Dante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Kaçırılacak hayat" dediğimiz şey de bi kaç saat daha pc de bişilere bakmak..ne hayat ama dimi...
    Ben de benzer düşünce yapısındayım. Yatağa girdiğinde gevşemeni ve uyumanı sağlayacak şekilde hayeller kurmaya başlamanı öneririm. Ya da düşünmekten zevk aldığın herhangi bir şey ama kaygıya yol açacak düşüncelerden uzak dur. Eğer bu zihnini gevşetecek hayaller üretmeye başlarsan yatağa girmeyi ve hayele başlamayı dört gözle beklersin ve sonucunda da uyursun.

Banned
    Yer
    The other side

O bahsetmiş olduğun şey,kış mevsiminde oluor..yani yorgan kullanırken...

Tamamen içine girip güzel hayaller kurmak zaten bi ihtiyaca dönüşmüş durumda o mevsimlerde..

Ama yazın olmuor bu arkadaş..sıcakta yatıosun..üstünde bişi yok..zaten hayal ve düşünceler (olumlu şeyler) hep var ama yaz mevsiminde o etkiyi yaratmıor..bilakis hayal kurdukça daha uzun süre uyanık kalıosun..

Bilmiorum belki sende işe yarıodur ama bende kesinlikle ters etki yaratıo..

Karar Dönemi

Yazda sevmediğin bişeyler var o zaman. Sıcak sana belki de yapamadığın, yaşayamadığın şeyleri anımsatıyordur. Bu da huzursuzluk yaratıyor olabilir. Tabi sadece tahmin. Kendine göre bir yöntem bulmaya çalışsan iyi edersin, uykusuz hayat çekilmez. Sana kolay gelsin.

Banned
    Yer
    The other side

Sıcak sana belki de yapamadığın, yaşayamadığın şeyleri anımsatıyordur.
    Doğru...

Cvpların için tşkler...

Çıraklık Dönemi

ekranlar vber felan vücudu etkiliyor.ayrıca pcye bağımlı gibi oluyorsun.kapanma zamanı ayarla bence

Karar Dönemi

Rica ederim.

yaz sıcağında uyusak bile uyku kalitesi iyi olmuyor. sabah erkenden ortalık aydınlanıyor, kendiliğinden uyandırıyor insanı. bir de ışıkları pc'yi kapatınca uyuyamıyorsan, bu farkında olmadan uyumayı ya da uykusuz kalmayı çok önemsediğin, gözünde büyüttüğün için olabilir. ışık açıkken, sanki uyuma niyetin yokmuş gibi bilinçaltında kendini kandırıyorsun. o zaman rahatça uykuya dalabiliyorsun. ama tabii ışıklı bir ortamda uyuduğun zaman uyku yine kaliteli olmaz.
    diyelim ki bir gece uyumadın, ertesi gün mutlaka açık havada egzersiz yap, mümkün olduğu kadar uyanık kal. gece 10'dan sonra da bilgisayar, tv filan açma. uyumak istiyorsan elektronik olmayan, eski moda, basılı bir kitapla yatağa uzan. ışık olarak da başucunda bir lamba olsun. uyumaya değil de okumaya dikkatini ver. bu şekilde uykunun gelmesi çok daha kolay olur.

Sayfa 1/5 12345 SonSon