Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Eşcinsel olmak

Karar Dönemi

Standart Eşcinsel olmak

Allah'a esmer bir oğlum olsun diye dua eden güzel anam özür dilerim, beklentilerini karşılayamayacağım.Sana bir gelin getiremeyeceğim.

-Kendimi bildim bileli erkekler tarafından dışlanan, kızlarla takılan ben.Çoğunuzun "top" diye çağırdığı cinsten.
    17 yaşındayım.Her gün ölüyorum.Neden mi? Ben eşcinsel ya da biseksüelim.Farketmez her şekilde hemcinslerimden hoşlanıyorum.Tabirinizle "normal erkeklerin kızlardan hoşlandığı" gibi.Ben deli ya da hasta değilim.Akıl sağlığım fazlasıyla yerinde.Ama kendimi gizliyorum.Çünkü korkuyorum; Reddedilmekten.Eğer eşcinsel olmak ister miydin? diye bir soru sorulsaydı kesinlikle hayır derdim.Ama eşcinselliğin kötü bir şey olduğunu düşündüğüm için değil, dışlanmamak için olmazdım.Ama hayata bir sefer geldim eşcinsel olarak;YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Ne güzel yazmışlar.Ben çok dışlandım.İtildim kakıldım.Liseye geçince bunları düşünmeye başladım ve sonrasında erkeklerden hoşlanmaya başladım.Lut kavmi vb. şeyler söylemeyin.Çünkü onlar tecavüz edip, işkence ettiler.Kuranda Eşcinsellik GÜNAHTIR YAZMIYOR. ama eşcinsellik iğrenç olarak nitelendiriliyor.Ben onlarca kişiyle sevişmek istemiyorum.Bende bir eşim olsun istiyorum, ERKEK.Onun için canımı vermek.Kulağı duymadığında kulağı olmak gözü duymadığında gözü olmak istiyorum.Ama müslümanlar bunun çok büyük günah olduğunu söylüyor, Kuranda yazmadığı halde.Bunun bir hastalık olduğunu söylüyorlar.Kolsuz bir insan doğduğunda günahkar mı oluyor? Eşcinsellik bir hastalıksa ve bu hastalıkla doğdu isem günahım ne?Benim suçum ne?Eğer eşcinsellik çevrede kaynaklanıyorsa eski ARKADAŞLARIMA (!) hakkımı helal etmiyorum.

Ve yıllar sonra Allah izin verirde sevgilim olursa annemin karşısına onla çıkacağım.

Söylesenize arkadaşlar ben günahkar mıyım, hasta mı? Ya da olmaması gereken iğrenç bir yaratık mı?

Karar Dönemi

Türkiyede eşcinsel olarak mutlu olabilmek için sanırım maddi anlamda mutlu azınlığın içinde olman gerek. Halkın içinde mutlu olamazsın, buna izin vermezler.
    Konu ikiçiftlaf tarafından (04-09-2014 Saat 09:59 PM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi gülfem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

17 yasindaki gibi degilde daha olgun bir yastaki birinin yazdiklari gibi duruyor cümleleriniz...
    haliyle yasadiklariniz sizi erken olgunluga eristirmis.. ki hep böyle olur..

bence yorumlariniza ve tahminen yasadiklariniza bakilirsa..
    insanlarin sürekli birine sen söylesin, sen böylesin dedikce, o insan öyle olmasa bile, bir gün mutlaka ya öyle olur yada öyle olmaya meyillenir..
    bu en ufak bi ithamdan dolayi da olabilir..
    mesela "sen salaksin" derseniz bir kisiye kirk kere..
    o kisi cok zeki olsada bir gün salak olur..
    yani demem o ki, cevrenizinde sucu olabilir..

ama sizin icin en hayirlisini ve güzeli diliyorum..
    umarim anneniz basta cok tepki göstersede ( ki bu olagan ve normal bir durum)
    ilerde anlayisla yaklasir.. umarim..

Karar Dönemi

Evet Türkiyede eşcinsel olmak gerçekten zor umarım ailem beni reddetmez.Dediğiniz gibi gerçekten yaşlarımıza göre olgun oluyoruz iyi bir şey gibi görünsede yoruluyoruz ve bıkıyoruz.Kimileri canına son veriyor, kimileri yaşamaya çalışıyor.Umarım ben kazanan kısımdan olurum.Cevaplarınız için teşekkür ederim

Banned

valla bence ailen bu durumu kabullenemez. ailenden gizleyeceksin.
    henüz çok gençsin.
    ekonomik bağımsızlığını kazanana kadar bekle.
    senin için anahtar ekonomik bağımsızlık. ondan sonra ne istersen yapabilirsin.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı saheren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ve yıllar sonra Allah izin verirde sevgilim olursa annemin karşısına onla çıkacağım.

Söylesenize arkadaşlar ben günahkar mıyım, hasta mı? Ya da olmaması gereken iğrenç bir yaratık mı?
    Oncelikle aramıza hoş geldin .

Sen ne günahkâr ,ne hasta ,ne de iğrenç bir yaratıksın .

Sadece cinsel tercihi toplum çoğunluğuna uymayan birisin hepsi o .

İster eşcinsel ol ,ister siyah ol,ister başka bir dinden ol toplum çoğunluğu gibi olmadığın surece dışlanmaya mahkumsun .

Ne yazık ki bu ülkemizde de böyle ,dünya dada böyle .

Duşuncelerini çok güzel mertçe yazmışsın ,hiç utanmadan sıkılmadan yoluna devam et .

Utanıcak birileri varsa ,onlar seni tanımadan içini duşuncelerini bilmeden yargılayanlar ,varsın öyle düşünsünler .

Sen onlara takılmadan hayatını sağlam temeller ustune kur ,hele bir de ekonomik olarak iyi bir durumda olursan o zaman kimse senin cinsel tercihine takılıp kalmayacaktır .

Hayatta başarılar dilerim .
    Konu 9 ŞUBAT tarafından (06-09-2014 Saat 02:10 PM ) değiştirilmiştir.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

öncelikle Kuranda yazmıyor sözlerine cevab niteliğindedir söyleeyeceklerim bir kaç ayet olarak sunmak istedim

ARAF S.80-82.AYETLER: “Hani Lut da kavmine şöyle demişti: ‘Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasızlığı,çirkinliği mi yapıyorsunuz?
    Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz.Doğrusu siz,
    ölçüyü aşan(azgın)bir kavimsiniz’ Kavminin cevabı: “Yurdunuzdan sürüp çıkarın
    bunları,çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış” demekten başka olmadı”

(İbrahim) dedi ki:
    "Orada Lut da vardır."

Dediler ki:
    "Orada kimin olduğunu, Biz daha iyi biliriz. Elbette onun karısı dışında, onu ve ailesini kurtaracağız. O(kadın), helak olanlardan olacaktır."

Elçilerimiz, Lut'a geldikleri zaman, o onlara karşı kötüleşti ve içi daraldı.

Dediler ki:
    "Korkma ve hüzne kapılma! Karın dışında, seni ve aileni muhakkak kurtaracağız. O ise, helak olacaktır."

Şüphesiz Biz, 'fasık'(suçlu-günahkar) olmaları sebebiyle, bu yurt üzerine, Gök'ten kötü bir azap indireceğiz. Muhakkak, Biz akledebilecek bir kavim için, orada apaçık bir ayet(delil) bıraktık.

[ANKEBUT (29)/32-35]

ve bir kaç hadisle de belirtmek istedim

“Kadının kadına yaklaşması(ilişki kurması)zinadır”
    HADİS-İ ŞERİF. (TABERÂNİ)

“Erkeğin erkeğe,kadının kadına yaklaşması zinadır”
    HADİS-İ ŞERİF.(BEYHEKİ)

“Lut kavminin amelini işleyen melundur”
    HADİS-İ ŞERİF.(İ.AHMED)
    “Erkek erkeğin,kadın kadının avret yerine bakamaz,helal değildir”
    HADİS-İ ŞERİF. (Abdurezzak)

Karar Dönemi

Kimsenin eşcinselliği meşrulaştırmaya hakkı yok kusura bakmayın. Evet tamam bu konuda meyilin kuvvetli olabilir ama sen oo meyilden ibaret değilsin. Aklını iradeni kullanacaksın mücadele edeceksin. Ama Kuran da net bir şekilde yasak kendini kandirma. Karar alacak sanda kendini kandirmadan almalisin.
    Ne istediğini bilmeyen hem seni ziyan eder hem kendini...

Karar Dönemi

9 Şubat sonsuz teşekkür ederim.

Diğer arkadaşların yazdıklarına sonsuz saygı duyuyorum ama cevaplamak istemiyorum teşekkürler.

Karar Dönemi Cagla94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Nasıl böyle bir konuyu dine bağlıyorsunuz ben anlamıyorum, eşcinselliğin "genelde" doğuştan gelen bir olay olduğunu ve kimsenin bunu seçmediğini anlayamıyor musunuz hala? Seçme şansı olsa kim seçer böyle bir şeyi, evet eşcinseller mükemmel koşullarda yaşasa belki, ama özellikle Türkiye'de böyle bir şey var mı? Buna rağmen niye seçsin kişi böyle bir şeyi? Mücadele edecek, sevmediği biriyle evlenip çocuk yapacak, ama mutlu evliliği hiçbir zaman olmayacak, çünkü aradığı şeyler onda yok. Mutsuz olacak, ama tamam din böyle emrediyor çünkü eşcinsellik günah, mutsuz olabilirsin. Kaç kişi eşcinsellik hoş karşılanmadığı için karşı cinsle evlendi/evlendirildi, ve sonunda intihara teşebbüs etti bir bilginiz var mı? Eminim yok, olsa böyle rahat konuşamazsınız çünkü.

Ama yaşın genç. Freud her gencin bir dönem homoseksüel faz yaşadığını söylemiş. Kızların birbirlerine göğüs ölçülerinden bahsetmesi, erkeklerin cinsel organları hakkında konuşması ve bazılarının bununla övünmesi gibi. Farklı deneyimler yaşama derdi içinde olabilirsin. Olmayabilirsin de. Olmazsan evet seni zor günler bekliyor, bu bir gerçek. Ama yapacak bir şey olmadığına inanıyorum ben, senin doğan böyleymiş. Ailene anlatman evet zor olacak, seni hoş karşılamayacaklar büyük ihtimal. Ama ben eninde sonunda kabul edeceklerine inanıyorum. Sen onların çocuğusun, senin mutluluğunu isteyeceklerdir eminim ki. Uzun bir süre alacak belki bu, ama olacaktır.

Sen ne günahkarsın, ne hasta. Sen insansın. Bunu bil yeter. Kimsenin ne söylediğine takma bu hayatta, insanlar hep konuşur çünkü. Bilmedikleri şeyler hakkında konuşur. Kabul edemedikleri şeyler hakkında konuşur. Psikolojide bir savunma mekanizması vardır, bir dizide de rastladım buna. Bir çocuk, eşcinsel bir başka çocuğu her gördüğü yerde hırpalıyor, ona laf atıyor, ama en sonunda anlaşılıyor ki o çocuğun kendisi de eşcinsel. Ve diğerinde olan özgüven, cesaret kendinde olmadığı için eşcinselliği aşağılarcasına davranıyor.

Kimse seni haklı olarak eleştiremez, bu konuda haklılık payları yok çünkü, benim inandığım bu, sen de buna inanmalısın.
    Don't let anyone ever make you feel like you don't deserve what you want.

Sayfa 1/3 123 SonSon