4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Çekingen (Kaçıngan) Kişilik Bozukluğunu atlatan varmı ?

Standart Çekingen (Kaçıngan) Kişilik Bozukluğunu atlatan varmı ?

buradaki belirtilerin neredeyse hepsi bende var bunu atlatan insanlardan yardım istiyorum nasıl atlattıklarını öğrenmek önerilerini bilmek istiyorum şimdiden teşekkürler

Banned
    Yer
    The other side

Aslında bunu sana tavsiye olarak yazacak olmam cok ta doğru deil ve aynı zamanda saçma..o yüzden sadece "ben böle atlattım" diip gecicem..

Kimseye "hayır" diyemeyen tipler vardır ya;hah işte onlardan biriydim her zaman..herkesle frekansı iyi tutmaya çalışmak..biri ile bozuşmaktan son derece korkmak ve de en önemlisi,onların düşüncelerine kendi düşüncelerimden daha fazla önem vermek..

Şu an hiç arkadaşım yok.."en iyi dostum" dediğim adamın bile canı cehenneme...sözüm bu forum içinde algılanmasın ama dışarı hayatta ciddiye aldığım bi allahın kulu yok ve ne düşündükleri de umrumda deil açıkçası...

Tabi ki bunun bi ücreti oldu..ve yıllar boyu,taksit taksit,hayat ödetti bi şekilde...

Şu an yalnızım fakat yeni tanıştığım biri ile münasebetim,artık tam istediğim seviyede..çekinmemi gerektiren hiçbişi olmadığını bilmek ve ne düşündüklerini takmamak(çoğunun düşünecek bi beyni yok zaten) inanılmaz rahatlatıcı bi duygu..insan gibi insan cıktığında,bu bariyeri aşmasını da bildiği için,kim değer/kim değmez ayrımını cok daha verimli bi şekilde yapıosun..

"Başkalarının ne düşündüğü" nü önemsememin ilk ve en büyük adımı,senden daha ayrıntılı düşünemeyeceklerini keşfetmiş olman oluor..

Kişilik yapının buna uygun olmadığını düşünüorsan,hiç yazmamışım gibi yapıp pas geçebilirsin..ama bi ihtimal diyerekten yine de yazayım dedim..

Çıraklık Dönemi

Alıntı teşekkürler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buradaki belirtilerin neredeyse hepsi bende var bunu atlatan insanlardan yardım istiyorum nasıl atlattıklarını öğrenmek önerilerini bilmek istiyorum şimdiden teşekkürler
    ilk defa antidepresan kullandığımda ilaç etkileşime geçince atlattım.zira kafamdaki tüm sesler susmuştu.sonra çevrem saolsun eski halimi unutturmadı.daha sonrasında vücudum ilaçlara karşı direnç kazandı.şuan çekingneliği davranışa dönüştürmüş durumdayım.örneğin 2 kişi ile beraber oturuyorum.tanımadığım birisi geldiğinde,diğer 2 si onları tanıyorsa,ben hemen kaçıyorum oradan.üstelik neden bile söylemeden

Yakın arkadaşlarımdan çevremdekilerden asla çekinmiyorum baya baya sosyal biri oluyorum ama ilk defa gittiğim bir ortamda sessiz ağır başlı olabiliyorum özellikle kızlarla ilk karşılaşmada baya tutuluyorum ortamdan kaçmam ama pekte aktif olamıyorum yarım saat bi saat muhabbet olduktan sonra yavaş yavaş muhabbete giriyorum girdikten sonra sıkıntı yok dediğiniz gibi insanların ne düşündüklerini gereğinden fazla önemsiyorum özellikle bi kızla ciddi konuşurken hakkımda ne düşündüğünü düşünmekten konuya odaklanamıyorum aynalar camlar sürekli kendimi kontrol ediyorum duygusal biri olmaman rağmen arkadaşlarım arasında takındığım tavır danmıdır makedenmidir bilemiyorum duygusuz kimseden hoşlanamayacağımı kimseyi sevemeyeceğimi söylüyolar artık kendim bile buna inanıyorum yabancı ortamlarda cok terliyorum özellikle insanları kırmamak için yaptığım şeylerin haddi hesabı yok insanları kırmamaya çalışıyorum evet cok arkadaşım var ama beni tam anlamıyla tanıyan yok teşekkürler