Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Alkolü nasil birakabilirim yardim

Standart Alkolü nasil birakabilirim yardim

bi kaç şarkı dinleyeyim direk canım istiyo birde adını bilmediğim kişilik - düşünce yapısı ile ilgili sorunlarım var hepsi üzerinde çalışıyorum alkolüde bırakmaya karar verdim inanılmaz şekilde canım istiyo böyle giderse yine içicem her türlü öneriye ihtiyacım var

şimdiden teşekkürler

Karar Dönemi

Bence alkol sigara gibi değil. Yani sigarayı bırakmak istiyorsan tamamen kesmelisin, yoksa tekrardan başlarken içtiğin ilk sigara geriye dönüşe sebep olma ihtimali çok yüksektir. Oysa ki alkol hem maddi açıdan, hem de içtikten sonra yaptığı baş ağrısı, mide yanması, duyulan pişmanlık gibi sebeplerle psikolojik olarak haftada bire indirilmesi gayet makul. Ben haftada bir içiyorum ama o günümü harcadığım için ve baş ağrısı gibi sebeplerden dolayı sonra ona da pişman oluyorum. En makulü haftalık ritimle yaşayan bizler için haftada belli bir gün içmek ve diğer günler elimizi sürmemek. Bence sen de bunu dene, tamamen kesmen gerekmiyor haftada bire indir, hem senin için ödül olur , hem de pişmanlık duymazsın.

dediğini denicem bi an karar almıştım içmicem diye bu akşam özellikle zorlandım muhtemelen yarın akşam ödülümü alırım miktar konusunda bi önerin varmı ? gittikçe azaltmalımıyım ? şimdiden teşekkürler

Karar Dönemi

Alkolün senin hayatına yaptığı etkiye göre kararını ver. Haftada bir gün içmen bile senin ve ailen için sorun yaratacaksa daha da seyrek iç. Ayda yada yılda bir iç. Ama hiç içmeyecem diye kasmanın anlamı yok.

haftada bir gün kimse için sorun olmaz teşekkürler

Karar Dönemi

Ama başlayacaksan haftanın diğer günleri kesinlikle içmemelisin. Rica ederim.

Banned
    Yer
    The other side

Bişey söliim...

Bu şekil zevk ve keyif almaya bağlı aktiviteler,genelde kurallar koyularak azaltılamaz (bakın,bırakılamaz demiorum)..

Tamamen kesmek ayrı bi yol,onunla birlikte düzenli bi plana oturtarak devam etmek ayrı bi yol..ve belki kulağa saçma gelebilir ama 2.si daha zordur...

"Ayda yılda bi içer geçerim,kafama nası uyarsa" şeklinde düşünüp rahat olman bence psikolojik dengen açısından daha verimli olur..yeri gelir haftada 2 kez içmen icap edebilir ve koyduğun kural yüzünden ızdırap çekebilirsin..

Ama yeri gelir;3 hafta boyunca içmek aklına bile gelmez (atıorum)..e napıcaksın?..kural koymuştum hemen 3 tane devireyim mi diceksin?..

Ben derim ki gidişine bırak..yeter ki şu anki durumunda olduğu gibi hergün içecek kadar olmasın (ki gördüğüm kadarıyla bunu düzeltebilecek konsantrasyona da sahipsin)..

Son olarak;bilmiorum sigara içio musun ama şayet içmiosan,kendini oldukça şanslı bi birey olarak görebilirsin..alkolden katlarca daha kötü bişedir ve öle kolay kolay da kontrol altına alınmıor..

"Keşke sigara yerine alkol sorunum olsaydı" derim bazen...cok samimiyim...

Karar Dönemi

Dante dediklerinin ışığında şöyle söyleyebiliriz o zaman. Haftada birden daha sık olmamak koşuluyla. Şu da var adam içiyordur, dağıtıyordur, çevresine kendisine zarar veriyordur, yani efendi gibi içemiyordur, o zaman zaten kökünden kesmeli ama haftada bir keyif almak, kafayı boşaltmak için içiyordur bunun sakıncası olmaz hatta yararı bile olabilir. Herkese oturan bir şablon yoktur tabi ki, kişinin bunu kendine göre ayarlaması lazım. Ama hiç içmeyecem deyip alkolü, hergün aklında düşünüp duruyorsa en azından belli bir periyotta içmesinde sakınca yok bence. Dediğim gibi ben bazen ayda ,bazen iki haftada bazen haftada bir kimseye zararım dokunmadan içerim ve kafamı da boşaltırım. İçtiğim de öyle ayakta duramayacak kadar alkol değildir. Ama herkes kendi şablonunu kendisi oluşturmalı. Böyle bıraktıktan sonra başlama ihtimali yüksek olan kişiler, özellikle alkolikler için söylüyorum yapabiliyorlarsa kimseye zararları dokunmadan en fazla haftada bir içmek gibi bir şablona oturturlarsa bu durumu bence zararı yok.

Konumuz alkol olduğu için bunları söyledim ama uyuşturucu ve benzeri maddelere kesinlikle karşıyım.
    Konu ikiçiftlaf tarafından (04-09-2014 Saat 01:26 AM ) değiştirilmiştir.

Banned
    Yer
    The other side

Aslında kendi içiş şeklini anlatırken,tam da benim yazmak istediğim şeyi anlatmışsın..yani elbette katılıorum;tam olarak senin yaptığın gibi yapmaları lazım..

Ters düştüğümüz bi nokta göremedim ben...

normalde arkadaşlarım çağırır siteden okuldan dershaneden ordan burdan tanıştığım insanların geneli alkol kullanıyor çağrılınca gidiyorumda bu bazen haftada 2 olurken bazen 5 aynı gün içinde iki farklı yerde bulunup içmişliğimde var 1 haftadır agzıma sürmedim arkadaşlarımlada buluşmadım tabi içmediğim sürede ise ilk günler sorun olmadı ama son 3 gündür aklımda her akşam şarkılarla türkülerle birlikte bir istek geliyor . içince bazen çakırken bırakıyorum muhabbet makara yapıyoruz bazende eve gidemeyecek halde oluyorum yürüyüşüm aksıyor tamamen o günkü ruh halime bağlı bilincim hiç kapanmadı yani hatırlamama gibi bi sorun hiç yaşamadım ama yürüyemecek hale geldiğim coktur eve zorla gelip kusmuşluğum cok istediğim kadar içeyim insanlara kendime çevreme zarar vermem usul usul otururum gerekirse kusarım kural koyma olayı beni sadece dizginler yani kural koydum diye canım istemezken 3 tane devireyim demem hayır yaşım daha 18 sigara uyuşturucu kullanmıyorum sadece alkol var orta okuldan beri son 2 yılda cok arttı bünyeye verdiği zararıda düşününce ve beni gittikçe çekingen biri yaptığı için bırakmak istiyorum teşkkürler ( son bir aydır her yere gitmiyorum )

Sayfa 1/2 12 SonSon