Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Lütfen yardım edin artık hayatımdan bıktım :(

Karar Dönemi

Exclamation Lütfen yardım edin artık hayatımdan bıktım :(

Annem ve babam ilk ayrıldıklarında 4. sınıf öğrencisiydim ve tüm hayatım alt üst olmuştu annem bunu fark edip babamı affetti ve 4 sene sonra gine aynı sorun oldu 2 sene once ise tamamen ayrıldılar ve bu olaylar hayatımı ve tüm derslerimi olumsuz yönde etkiledi . Sınıfın en başarılı öğrencisiyken en başarısız öğrencisi konumuna düştüm derslerim 1 2 3 gelmeye başladı . Okuldaki çocuklar hep beni ezdi bişiy diyemedim halada diyemiyorum 8. sınıfta ise tüm çevremden tepki almaya başladım ve kendimi eve kapattım beni tek dinleyen bilgisayar oldu ve bağımlı oldum 15 yaşıma bastığımda 64 kilodan 85 kiloya yükseldim vücudumun her yeri çatladı ve kendime olan özgüvenimi iyice kaybettim şimdi ise hiç kalmadı . Mesela bir cafeye girip oturamıyorum birisi güldüğünde hep üstüme alınıyorum sanki benle dalga geçiyorlarmış gibi ve bu durumdan rahatsız oldugum için bu tür ortamlarada girememeye başladım . Liseye başladığımda ise bir serseri küpe taktığım için küpemi çekip tamamen olmada kulak mememin bir kısmını yardı ve o gün okulu bıraktım . O günden sonra ise beni dinleyen bir kişi vardı oda teyzem idi . Konuştuğum ilk kız o oldu ama o hep bişiy dediğinde gülüşlerim yapmacık oldu . Artık psikoloğa gitmekten bile çekiniyorum ve burdan yazıyorum . Sosyalliğim bir tek sanal alemde var ve bu sanal illetten kurtulamıyorum . Bir ara ciddi ciddi intiharı bile düşündüm lütfen bana yardımcı olun .

Çıraklık Dönemi

doktora git.bişey olmaz.doktor sana iğne yapmıcak.ordakiler seni sefil olarka bilmeyecek.ben bi gidişimde ilk okul çocuğu görmüştüm.korkuyodu çocuk.annesi babasıda yanındaydı ama çok korkuyodu.bu tür sıkıntıları içe atmak sadece içini kemirmene yarar sağlar.buda iyi bişey değil.kulağını yaran çocuğu keşke polise ihbar etseydin.kilo vermek için spor yapmalı güzel bi diyet oluşturmalısın.aldığın kiloalr sıkıntı yüzünden oluşmuştur tahminimce.çünki niceleri yiyerek kilo alamıyor.ben b,ilgisayarı bıraktı isem sende bırakabilirsin.1 saat takıl pde sonra bıak.çok uzatma.yaç müzik çalsın sen evde bieşylerle uğraş.yine tekrarlıyorum doktora görün.

Karar Dönemi

Merhaba, boşanma sırasında çocukta bunalımların olması çok normal, evde 3 kişiyken, hem anne hem de babadan bir çok duygu(sevgi saygı hoşgörü,sahiplenme duygusu,ilgi görme, korunma duygusu vs..) görürken bu daha az sayıya iniyor. duygu yoksunlugu bu tur durumların baş sebebi. Boşanmadan sonra hangi tarafta kaldıgın da önemli.. Sanırım anne de kalmıssın. O zaman baban ile kurdugun-kuracagın baglar güçsüz oldugundan sorunlar yaşaman bundan kaynaklanıor buyuk ölcude. Özgüven duygusunu erkek cocukları baba ile oldugunda daha cok yasar cunku. Şuan kaç yasındasın? Yaşını bilmeden daha fazla yardımcı olunması pek mumkun degil. Bir de sorununu özgüven düşüklüğü olarak tanımlamıssın, bunun harıcınde rahatsızlık duydugun baska durumlar var mı? Takip edeceğim bu iletiyi ve yardımcı olmaya calısacağım mümkün oldugunca sana. İyi günler.

Karar Dönemi

Yaşım 16 özgüven dışında fobilerim var aşırı derecede . 5 6 yaşlarımdayken teyzemin çocukları bazı filimlerle psikolojimi aşırı derece etkilediler 12 yaşıma gelene kadar tek başıma tuvalete dahi gidemez duruma gelmiştim ama biraz aştım bu durumu .

Çıraklık Dönemi

Alıntı ametarfe15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşım 16 özgüven dışında fobilerim var aşırı derecede . 5 6 yaşlarımdayken teyzemin çocukları bazı filimlerle psikolojimi aşırı derece etkilediler 12 yaşıma gelene kadar tek başıma tuvalete dahi gidemez duruma gelmiştim ama biraz aştım bu durumu .
    ben 25 yaşında bi belgesel izledim.cinli minli felandı.acayip korktum.gece uyuyamıyordum.karanlıkta asla kalamıyordum.o ara doktora gittim sosyal fobi anksiyete felan.ççok hafif bi antidepresan verdi.o bu korkularımı kalıcı olarak geçirdi.

Karar Dönemi

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 25 yaşında bi belgesel izledim.cinli minli felandı.acayip korktum.gece uyuyamıyordum.karanlıkta asla kalamıyordum.o ara doktora gittim sosyal fobi anksiyete felan.ççok hafif bi antidepresan verdi.o bu korkularımı kalıcı olarak geçirdi.
    Bende o tür şeylerden korkuyorum ve sanki hissediyorum benı bunaltmaya başladı beynimin içindeler sanki . Bu durumu bir tek müzik geçiriyor ama binadakiler müzik açınca hemen kapıya damlıyorlar sanki onların içine girip beni engellemeye calısıyorlarmıs gibi hissediyorum . Müzik dinlersem sabaha kadar korkmadan dururum ama müzik kesildiği an paranoyak düşünceler içerisine girerim .

Ayrıca belirtmek isterim asosyalliğim yüzünden hafifden bir kekemelik başladı sizce ilerlemeden kekemeliği düzeltmek için olan kurslardan birine gitmelimiyim ?

Karar Dönemi

Bence şimdilik kekemeliğe değil de sosyal fobiye ilişkin kitaplar oku, makaleler oku, filmler varsa onları izle. Liseden de ayrıldıysan kendine sosyal ortam yaratman imkansız değil elbet ama zor olacaktır. Yani tedavi sürecini üniversiteye hazırlık aşamasında sana zararı olacağını düşünmüyorsan sınavdan sonraya erteleyebilirsin. Eğer ben böyle devam edemem diyorsan bilgilenmenin yanına psikiyatri ve psikolog tedavilerini eklemelisin.

Karar Dönemi

16 yaş her anlamda çok kritik bir dönem.. Ergenlik de bu dönemde oldugundan kişide -benim çektiğim acıyı kimse çekmemiştir. - hiçkimse beni anlamıyor. - en çok ben mutsuzum. - yalnızım gibi cümleler çok kurar.. Hiç kimse onun kadar sevmemiştir mesela.Bu gibi benmerkezci düşüncelere sahiptir. Senin de yakındığın durumların ergenlikle de ilgisi oldugu kanaatindeyim. Yeteneginin veya ilginin oldugunu düşündüğün herhangi bir alan var mı? Mesela spor aktivitesi, enstrüman, resim gibi.. Bu tarz kurslarla yapabileceğin bir çok şey oldugunu fark edeceksin.. Kişiler yapamadıkları üzerinde fazla zaman ayırdıklarından dolayı yapabildiklerini görmezden gelirler ve bu çok büyük bir sorundur ve kişinin kendine yaptıgı büyük bir haksızlıktır.. Çevrende halk egitim merkezi veya özel olarak verilen kurslar varsa onlara katılmanda fayda var. Bunun dısında okuldaki hocalarınla da bu branslarda görev almak istediğini iletebilirsin.Örnegin korolar, resim yarısmaları... Hem yaşıtlarının oldugu alanlar oldugu için çevrende de yalnız olma durumunda azalma gösterecektir. Ve mumkunse alanında uzman bir psikologa gitmende fayda görüyorum. okuldaki psikolojik danısman ile de durumu özetleyici bir konusmayla yardım isteyebilirsin.. İyi günler.
    Konu pdr-ci tarafından (04-09-2014 Saat 12:25 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi Limonella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

o küpeni çekeni ne yaptın, susup oturmadın umarım ?

Çıraklık Dönemi

Alıntı ametarfe15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende o tür şeylerden korkuyorum ve sanki hissediyorum benı bunaltmaya başladı beynimin içindeler sanki . Bu durumu bir tek müzik geçiriyor ama binadakiler müzik açınca hemen kapıya damlıyorlar sanki onların içine girip beni engellemeye calısıyorlarmıs gibi hissediyorum . Müzik dinlersem sabaha kadar korkmadan dururum ama müzik kesildiği an paranoyak düşünceler içerisine girerim .

Ayrıca belirtmek isterim asosyalliğim yüzünden hafifden bir kekemelik başladı sizce ilerlemeden kekemeliği düzeltmek için olan kurslardan birine gitmelimiyim ?
    kendine ben kekeme değilim diye telkinde bulun.

Sayfa 1/2 12 SonSon