Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Lütfen yardım edin artık hayatımdan bıktım :(

Karar Dönemi

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendine ben kekeme değilim diye telkinde bulun.
    Sonradan halledildi o

cinli perili filmlerden bende eskiden etkilenirdim 12-15 yaş aralarında iken hemde nasıl bir etkilenmek musallat diye bir film vardı fragmanının 30 sn sını izlemiştim 2 yıl boyunca o sahneleri unutamamıştım daha sonra dini sorgulamaya başladım hafifden müslümanlığı diger dinleri araştırdıkça bu tarz korkular azaldı şuan her türlü cinli perili filmi izliyebilrim sadece paronayak etkisi kalıyor üstümde onun dışında pek sorunum yok benımde tek sorunum kızlarla konuşurken konuşamamaktan boş boş oturmaktan korkuyordum ama artık bu korkuyu da kendi kendime kaldırmanın yolunu buldum herşeyi akışına bırakmayı kendi bakımıma giyim kuşamıma çeki düzen vermeye başladım.sanada bunu tavsiiye ederim ancak herşeyi akışına bırak derken bakım giyim kuşamınıda elden bırakma kendine bak yani kekemelikden kastın sanırsam dilin sürtüşüyor kelimeleri yanlış söylüyorsun vs. bu heyecandandır bendede çok sık olur biraz daha yavaş konuşmaya çalışırsan bu sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.cin gibi konulardan korkan arkadaşlarımada önerim sorgulayın en azından sorgulayınca okadar çok korkmuyorsunuz dinden çıkın demiyorum sadece diger dinleri vs. araştırın sizin bu tarz şeylerden korkmanızın sebebi varlığını bildiginizdendir ama unutmayın inancı sağlam olanlara bu tarz şeyler faso fiso izledigim cinli filmleri artık gülerek izliyorum çok komiğime gidiyor neredeyse 2 yıl önce bunları yapabilecegim izliyebilecegim aklıma gelseydi şok olurdum heralde

sanal alem için sana birkaç önerim var yaşın 16 sanırım benımde yaşım şuan 16 öncelikle mastürbasyonu olabildigince azaltman lazım çünkü bunun zararları şu internette izliyorsun videoyu kusursuz kadınlar birde reele bakıyorsun çevrendeki kızlara kadınlara felan diyorsunki ya bu çirkin bunun burnu şöyle bunun kaşı böyle bu yüzden kusursuzunu en mükemmlini aramak istiyorsun bulamayıncada özgüven kaybına sebeb oluyorsun şahsen ben sürekli bunu yaptıgım için ne bi kızla 2 çift laf edebiliyorum nede arkadaş yapabiliyorum öncelikle bunu azaltman lazım belki içinden aman saçmalıyo dersin ama yanılırsın bunun zararlarını nettende bakabilrisin en önemlisi erken boşalma gibi bir duruma yakalanırsın ve bu hastalık kalıcı olur evlenıncede sıkıntı çekersin partnerinle sorunlar yaşarsın.2.olarak sana gülen dalga geçen varsa eger kendini onla aynı kefeye koy onun artıları benım eksilerim onun eksileri benım artılarım diye bu dünyada kusursuz insan yoktur madem içine kapanıyorsun senle dış görünüşünle vs. dalga geçti diye sende kendini öyle teselli edersin misal burnun çok büyük veya fareye benziyor diye aynen böyle.sanal alemi bırakman senın elinde onu tavsiye ile ilaç ile hiçbir şekilde bırakaamassın ben 6 yıldır metin2 oynuyordum hiç bir zaman bırakamadım ama gel gelelim şu liseye başladım etrafıma baktım herkes karı kızla geziyor içime bi hüzün girince oyundan 180 derece soğudum giresim gelmiyor bazen bulur girerim 5 dk sonra canım sıkılır çıkarım şuan bile bu yazıyı yazarken bir yandan film arıyorum yani bunun için kullanıyorum interneti diyelim çevre kız arkadaş yapamadınmı sıkma canını demokraside çare tükenmez herşeyi koy bi kenara dersine bak çalış et karı kızı boşver güzel bi üniversiteye yerleş orada her türlü kendini geliştirirsin hadi % 1 ihtimal oradada arkadaş bağı kuramadınmı onunda çaresi var sen bi mühendis ol 4000 5000 lira ile maaş al gezemeyecegin elde edemeyeceğin kadın olmaz sana şunu söyliyim ortama felan pek takılma heleki lisede. bak alkol alırsın bunu erkekle yaparsın maça gidersin bunu erkekle yaparsın maç izlersin yine erkekle araba sürersin yanlarsın pati çekersin makas atarsın yine erkekle sinemaya gidersin savaş filmi izlersin yine erkekle ha şimdi diyorsunki bunları kızlada yaparsın daha zevkli olur haklısın kızlada yaparsın hepsini ancak sonu hep aynı yere varır bunların hepsinin gidecegi yer yatak olur belki bayan arkadaşlar okuyorlarsa takip ediyorlarsa biraz kızacaklar ama kadın yani bizim ülkemizde üremek için yaratılmış bir varlık olarak görünür benım içinde öyle bu konular çok derin sen benım anlatmak istedigimi anladın işte çok kafana takma derim herşeyi akışa bırak baktın olmuyor kendine bakımlı olmaya devam et üniversiteye kazanmaya çalış üniversiteyi kazandığında zaten bu konuyu görürsen nasıl gülecegini şimdiden tahmin bile edebilirim ailen için üzgünüm zor bir durum heleki o yaşta ama yapabilecegin birşey yok elinden tek gelen sana değer vermiyeni seni düşünmeyeni sende düşünmeyeceksin çekiceksin odanın kapısını açıcaksın filmini oturucaksın veyatta ders çalışıp dedigim gibi 2.şansını üniversitede deniyeceksin

Karar Dönemi rulokat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Okulu bıraktım derken neyi kast ediyorsun?
    Çevrende kimse kalmamış dediğine göre. Daha neyi kaybetmekten korkuyorsun? Umarım uyku ve yeme sorunun yoktur. Eğer varsa önce bunları düzenle. Kilo aldığını yazmışsın. Her gün bir saat yürüyüş yap. Hep fiziksel olarak daha hoş görünüm sağlarsın hemde ruhunu sakinleştirir. Küpe olayı için üzüldüm. İnsanlar cidden aptallaşabiliyor. Karşındakini ciddiye almamış olmanı umuyorum ve geçmiş olsun diyorum.

Asosyalliğe en iyi çözümü part-time bir işte çalışmak olarak görüyorum. Bunun bir iyi yanıda para kazancı sağlıyor olması. İş arkadaşların ve müşterilerle zorunlu olarak iletişim halinde olacaksın. Hiçbirinden çekinmene gerek yok çünkü onlar senin arkadaşın dahi değil. Hiçbir şey kaybetmezsin. Ama eğer düzgün bir sohbetiniz olursa yeni dostlar elde edebilir, sorunlarını yavaşça aşabilirsin. Yani sana eksisi yok ama artısı olabilir.

Kendini ifade edemiyor oluşun yalnızlığının bir numaralı sebebi olmalı. Önce benliğini kendine tanıtmalısın. Gerçek hislerine ulaş. Ben buyum diyebilmelisin. Bunun için sık sık yazılar yazmanı veya bolca okumanı öneririm. Hobiler edinebilirsin. Nelere ilginin olabileceğine bak. Ben bunları yaparak çok büyük sıkıntılar aştım. Sende de işe yarar umarım. Sana inanıyoruz! Kendine iyi bak. Yardım istersen buralardayız...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12