3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Benim gibi olan kardeşimlerim ve çözümü olanlar buraya

Red face Benim gibi olan kardeşimlerim ve çözümü olanlar buraya

Öncelikle herkese merhaba ben 16 yaşında bir gencim çocuklugumdan beri bilgisayarda online oyun oynıyarak geçirirdim ( mt2-cs vs.) bu yüzden asosyelleştim.evden çıkmaz oldum.dolasıylada evden çıkmayınca ne 1 sevgili ne 1 arkadaş yapabildim benım sorunum şu asosyel oldugum için kızlarla konuşmayı vs. bilmiyorum bunun gibi internetteki tüm yazıları vs okudum artık asosyel olmak ıstemıyorum dışarı felan çıkmaya başladım tüm oyunları tamamen hem bilgisayarımdan hemde kafamdan sildim kısaca kendime yeni bir sayfa açtım gelelim sorunumuza ben bir kızla konuşurken yüzüm kızarıyor bunun sebebı özgüvensizlik tipim yerimde ne çok kötüyüm ne çok iyiyim kısacası idealim boyum ve kilom yerimde lise 3 e bu sene geçtim her neyse bir kız yanıma geldiginde bana birşey dediginde benım aklıma hiçbir şey gelmiyor yani kısacası beynim bildigin duruyor ya hiç bir şey gelmiyor üretemiyorum.okuduğum okulda okul 1.siyim tembel degilim çalışkanımda ama dedigim gibi misal bir kız yanıma geldiginde yanagıma dokundugunda veya sıktıgında ben sadece gülebiliyorum hiç bir şey diyemiyorum bunu diyemememin sebebi utangaçlık veya çekingenlik degil sadece aklıma söyliyecek birşey gelmiyor ama erkek ortamında genellikle lider yol gösteren konuşan espiri yapan alay eden edilen genellikle ben olurum az çok sevilirim girdigim ortamlarda ama velhasıl kızlarla konuşmayı bilmiyorum aklıma hiçbir şey gelmiyor yakın çevremdeki arkadaşlarımada danışıyorum soruyorum onları izliyorum mesajlarını okuyorum gayet üretici insanlar bunun tek sebebı özgüven eksikligi bende bunu yenmek istiyorum bunun için ilk adımlarımı yaptım tüm bilgisayar aktivitilerini kaldırdım kendı bakımıma giyim kuşamıma bakıyorum forumlarda - bloglarda yaratıcı ilginç şeyler okuyorum gündemi takip ediyorum ama işte kızlarla konuşmaya gelince beynim yok oluyor hiç ama hiç birşey gelmiyor aklıma ve genelliklede yüzüm kızarıyor bu sorunu nasıl aşabilirim yaşayıpda sorunu atlatan veya en küçük aklında bir önerisi olupda yazanın elleri dert görmesin

Çıraklık Dönemi

işte sıradan bir ben.ancak ben oyun oynamazdım,donanımla uğraşırdım.sen akranalrının ergen muhabbetinden uzak kaldığın için konuşcak bieşy bulamıyorsun.emin ol uçkur dışında bişey konuşmuyorlar.her yol uçkura çıkar ergenlikte.bilgisayarı brıaktığına göre kendini geliştirmen için bi sebep var.spor yapmaya kitap okumaya başlayabilirsin.diin inancın varsa kuranın MEALİNİ YADA TEFSİRİNİ okumanı öneririm.güncel olayalr için banu avar gibi gazetecilerin kitaplarını okumanı öneririm.tv izleyerek vaktini ve beynini boşa harcama.tvdeki takip edilecek prgoramalr zaten nete düşüyor oradan reklamsız izlersin.sakın gidipte sosyal olmak-kız ayarlamak gibi saçma salak konuları v ekitapları okuma.hiçbir etkisi olmayacak.

ben kızlarla konuşmuyorum.hoş erkeklerle de pek konuşmuyorum.30uma geldim halen uçkur davası...şiire yönel.şöyle aşk şiirler felan oku.hatta git eczaneden pasiflora al,bitkiseldir ve yan etkisi yoktur, sonra bide öyle çık kızların karşısına.ama sen şak diye gidip kızlarla ortam yapan adamı kendine kıstas alırsan zora girersin.kendi yolunu çizmelisin.

bana sorarsan tüme rgenleri yok ederim.ergenlerle ilişkinde allah kolaylık versin.

Önerin için çok çok teşekkür ederim evdeki işlerimden dolayı pek kitap okumaya vs. zamanım kalmıyor boş olan zamanımda genellikle dışarı çıkarak dolduruyorum önerdigin şurubu bugün deniyeceğim umarım yararını görürüm iştah fazlasıyla açıyormuş orası biraz sıkıntı olucak ama katlanıcaz