Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: bende okb mi ? acilen okuyun

Karar Dönemi

Standart bende okb mi ? acilen okuyun

Merhaba arkadaşlar. benim sizin yardımınıza çok ihtiyacım var LÜTFEN SONA KDAR OKUYUN. benim 21 yaşım var ve benim derdim sorunum çok ağır. arkadaşlar nereden başlıyacağımı bilmiyorum bende 1 yıl yarım şiddetlenen eşcinsel obsesif düşünceler ve ağır depresyon ve panik atak var geçen yılın(ocak ayından) bunlar geldiğinde tüm hayatım param parça oldu diyebilirim bilmiyorum neden amma bu düşünceler aniden yarandı aslında bende küçüklükten okb vardı amma o hafif okbdir şimdi ki gibi acı verici değildir. neyse geçelim esas meseleye bu düşünceler aklımda bir çok kötü düşünceler , dürtüler, kötü ve iğrenç şeyler yaradıyor aslında bu geldiğinden tahminen 2-3 ay sonra hafifleşti amma sonra yeniden atak yapmaya başladı şimdi ise beni tamamen bitirmiş bir durumda nerdeyse kendimden hiçkimseden nefret etmediyim kadar nefret ediyorum beni utandırası bir duruma saldı. bu düşüncelerleilk-ilk mücadele etmek oluyordusa şimdi karşı koymak olmuyor. Kötüsü bu ki arkadaş bu okb gelmeden önce benim kadınlara hep ilgim vardı amma bu geldiğinden sonra kadınlardanda soğudum bilmem neden. birkaç kere intihar girişiminde bulundum amma malassef hepisi başarısız oldu aslında yalnız şu anki halde beni ölüm kurtarir diye düşünnüyorum şehrimdeki doktorlarin bilik zayıflığı ve çok para istemeleri nedeniyle hiç bir zama psikiyatrik yanina gitmedim şu an ki durumda ne yapacağımı bilmiyorum. amma asıl sorun şu ki ben eşcinsel miyim ? aslında beni üzen okb değil bu sorudur çünki ben hep maço erkeğ oldum ve hep bu cür şeylerden iğrendim ve midem bulandı hiç bir zaman kendime böyle bir aşağlayıcı biri olarak görmek aklımdan bile geçmedi amma hayatımda yapdığım bazı yalnışlıklar (ergenlikteki yalnışlıklar) beni bu soru üzerinde düşündürdü tahminen 16 yaşlarımda merak ve cinsel ihtiyacimi ödemek için bir kaç kez eşcinsel ile ilişkide oldum tabii ki erkek rolünde kadın tavlamağda beceriksizliğim ve cinsel ihtiyacimi ödemek için yaptım amma tabiiki hep erkek rölünü aldım. ve bir kaç vakit sonra aklıma çoğu zaman gereksiz eşcinsel düşünceler gelirdi amma o zamanlar bunları hep boş düşünce olarak tamamlardım ve beni rahatsız bile etmezdi yani okb geçen yıl gelene gibi sapına kadar heteroseksüel olarak kendimi hep bilmişimdir. aslında arkadaşlar heteroseksüel kimliği sahib çok erkek var ki eşcinsel biriyle cinsel ilişkide cinsel ihtiyacini ödemek için olur ki onlarda hiç bir problem olmaz yani erkek dolüyle kadına ne yapiyorsa aynisini eşcinselle düşünerek. bende ise mesele farkl dün gece internetden çok aramalar yaptım bazi sitelerde diyordu ki ergenlik devrinde cinsellik şekillenir yani bireyin psikoljik anlamda cinsel seçimi bu devirde başlar bazı siteler ise aksini yazliyordu arkadaşlar ben doğumdan olarak heteroseksüelim ve çoçuklukumdan hep kızlara ilgim oldu amma dediğim gibi ergenlikte yapdığım bir hata beni yıkdı şu an çok pişmanım
    ve arkadaşla bu tek okb mi beni bu düşüncelerle aldadiyormu yoksa ben gerçekten zamanla eşcinselmiyim mi yani bende eşcinsel dürtüler var amma bu okbdan mi ya ne mi bilmiyorum doğumdan değilde sonradan eşcinsellik olurmu ??? bildiğim tek şey yaptığım hatalara göre kendimi hiç affedmemem olacak yani arkadaşlar ben eskiden olduğu gibi olmaya çalışıyorum ne yapa bilirim lütfen yardım amma rica ediyorum teselli falan vermeyin gerçek bilgiler verin.

Karar Dönemi

1. çok kötü bi anlatımın var 2. yaşadığın o eşcinsell tecrüben yüzünden bu takıntıya kapılmışsın yapacak tek şey doktora görünmek tek başına imkansız üstesinden gelemezsin...

Karar Dönemi

Alıntı xzmasterxz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. çok kötü bi anlatımın var 2. yaşadığın o eşcinsell tecrüben yüzünden bu takıntıya kapılmışsın yapacak tek şey doktora görünmek tek başına imkansız üstesinden gelemezsin...
    öncelikle cevapa göre teşekkürler hiç diyilse 1 hafta boyunca bir cevap yazan oldu. kardeşim kötü anlatım derken neyi kastetdin anlamadım ... doktor buna ne gibi yardım edebilirki

Karar Dönemi losstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

merhaba kendini arayan arkadaş
    bence kendini gayet anlaşılır anlatmışsın. dediğin gibi sana teselli falan vermiycem. inan bana intihar kadar saçma bi şey yok. biliyorum seni yeterince anlamıyorumdur ama yazdıkların şunu gösteriyor ki sen kesinlikle eşcinsel değilsin inan bana. sırf laf olsun için rahatlasın diye değil samimi söylüyorum. çünkü öyle olsaydın bundan utanç duymazdın ve bundan kurtulmak için bu kadar çaba göstermezdin. mesajına uzun zamandır cevap yazılmamsının sebebi bu konuda insanların pek de konuşmak istememesi. çünkü ben de yazmak konusunda tereddüt ettim.yani ben de bazen kötü özelliklerim mi var diye korktuğum oluyo. inan çoğu insanın başına gelmiştir. ama kimse cesaret edipte bunu birileriyle paylaşıp onlara danışmamıştır ki sen bu konuda yardım almak istiyosun. yaptığın hata yüzünden pişmansın bu çok iyi bi şey. asıl bunu kabullenip normal bi şeymiş gibi görenler hasta bence. intihara kalkışman bile bunu bayağı kabullenmediğini gösteriyo. eğer istediğin bunları unutup önüne bakmaksa doğru yoldasın. ben de kafamı darmadağın eden takıntılardan kurtulmaya çalışıyorum. umarım bu düşüncelerden kurtulursum ...

Karar Dönemi

Alıntı losstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba kendini arayan arkadaş
    bence kendini gayet anlaşılır anlatmışsın. dediğin gibi sana teselli falan vermiycem. inan bana intihar kadar saçma bi şey yok. biliyorum seni yeterince anlamıyorumdur ama yazdıkların şunu gösteriyor ki sen kesinlikle eşcinsel değilsin inan bana. sırf laf olsun için rahatlasın diye değil samimi söylüyorum. çünkü öyle olsaydın bundan utanç duymazdın ve bundan kurtulmak için bu kadar çaba göstermezdin. mesajına uzun zamandır cevap yazılmamsının sebebi bu konuda insanların pek de konuşmak istememesi. çünkü ben de yazmak konusunda tereddüt ettim.yani ben de bazen kötü özelliklerim mi var diye korktuğum oluyo. inan çoğu insanın başına gelmiştir. ama kimse cesaret edipte bunu birileriyle paylaşıp onlara danışmamıştır ki sen bu konuda yardım almak istiyosun. yaptığın hata yüzünden pişmansın bu çok iyi bi şey. asıl bunu kabullenip normal bi şeymiş gibi görenler hasta bence. intihara kalkışman bile bunu bayağı kabullenmediğini gösteriyo. eğer istediğin bunları unutup önüne bakmaksa doğru yoldasın. ben de kafamı darmadağın eden takıntılardan kurtulmaya çalışıyorum. umarım bu düşüncelerden kurtulursum ...
    arkadaş cevap için minnetdarım teşşekür ediyorum. seninde iyileşmeni diliyorum inş bundan kurtuluruz. seninde dediğin gibi bu konuya çok insan cesaret edib gelemiyo amma bence bununla birlikte okb hastaları baş etmeleri lazım ilker olarak bize ego lazım

bence de çok haklısın. geçenlerde okuduğum kitabın birinde şöyle yazıyodu: 'en kötü anılarınızı unutma imkanınız olsa bunu yapar mıydınız?' belki de bu takıntıları pluşturan bazı yaşadığımız olaylardır. bu soruyu hala düşünüyorum bilmiyorum sen ne cevap verirsin? belki de bu anıları yok saymayı öğrenmeliyiz. ama bence sen önce kendini affetmeye çalış. bu çaban işe yarayacaktır eminim kararlı adımlar atmanı sağlayacak inşallah sen de bunları atlatırsın

Karar Dönemi

bence de çok haklısın. geçenlerde okuduğum kitabın birinde şöyle yazıyodu: 'en kötü anılarınızı unutma imkanınız olsa bunu yapar mıydınız?' belki de bu takıntıları pluşturan bazı yaşadığımız olaylardır. bu soruyu hala düşünüyorum bilmiyorum sen ne cevap verirsin? belki de bu anıları yok saymayı öğrenmeliyiz. ama bence sen önce kendini affetmeye çalış. bu çaban işe yarayacaktır eminim kararlı adımlar atmanı sağlayacak inşallah sen de bunları atlatırsın
    kendimi affedmem an meselesidir amma bunun bir işe yaradığını sanmıyorum. evet anıları mahvetmek doğrudiyil amma onlarlada yaşayamayız. bu arada sormakta sakınca yoksa sizin takıntınız nedir ?

önce paylaşmıştım aslında benim sorunum korkular diyebilirim ya da şüpheler en iyisi ben önceki attığım mesajı ekliyim:

öncelikle sorunlarımı çevremdekilerle paylaşmaya cesaret edemediğim için buraya yazıyorum.
    bir sürü baş ağrısı yapan takıntım var. insanlar beni yanlış anlayacaklar diye, yaptıkarımı beğenmeyecekler diye ,onların yanında rezil olacağım diye ve daha bunun gibi bi çok şey.. hatta ailemin karşıma çıkıp sen bizim öz kızımız değilsin diyip kapı dışarı edeceklerinden korkuyor bununla ilgili kabuslar görüyorum, bazen geç saatler kadar uyuyamıyorum uyandığımda kendimi kötü bi yerde bulurum diye,bazense oturduğum yada yaslandığım yer çöküp kırılacak diye kaorkuyorum
    bi şeye bi türlü karar vermiyorum. cidden en basit kararlar alırken bile şu olur şu olmaz diye düşünmekten başım çatlıyo ,hatta siteye üye olup yazmak konusunda bile gitgel yaşadım ama en önemlisi izlediğim filmeri kendim yaşıyomuşum gibi çok etkileniyorum. kafamın içinde konuşan yaptıklarımı eleştiren bir sürü kişi var sürekli bana şunu yap bunu yap diyolar. sanırım bu sorun da okuduğum kitaptaki kişilerden kaynaklanıyo. ama kitap okumayı film izlemeyi bırakmak istemiyorum. daha aklıma gelmeyen bi çok sorunum var.aslında her hastalıktan bi şey taşıyorum gibi düşünüyorum. ya da bunları sadece abartıyorum. her türlü tavsiyenize ihtiyacım var. yardımcı olursanız çok sevinirim...

siteye üye olduktan sonra bu şekilde anlatmıştm derdimi arkadaşlara bi de tabi benle ara sıra konuşan hayali arkadaşlar var şunu yap bunu yap diyen tabi görmüyorum onları sadece duyuyorum. çok şükür kötü tavsiyeler vermiyolar. işte benim olay da bu
    Konu losstar tarafından (25-08-2014 Saat 06:09 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

önce paylaşmıştım aslında benim sorunum korkular diyebilirim ya da şüpheler en iyisi ben önceki attığım mesajı ekliyim:

öncelikle sorunlarımı çevremdekilerle paylaşmaya cesaret edemediğim için buraya yazıyorum.
    bir sürü baş ağrısı yapan takıntım var. insanlar beni yanlış anlayacaklar diye, yaptıkarımı beğenmeyecekler diye ,onların yanında rezil olacağım diye ve daha bunun gibi bi çok şey.. hatta ailemin karşıma çıkıp sen bizim öz kızımız değilsin diyip kapı dışarı edeceklerinden korkuyor bununla ilgili kabuslar görüyorum, bazen geç saatler kadar uyuyamıyorum uyandığımda kendimi kötü bi yerde bulurum diye,bazense oturduğum yada yaslandığım yer çöküp kırılacak diye kaorkuyorum
    bi şeye bi türlü karar vermiyorum. cidden en basit kararlar alırken bile şu olur şu olmaz diye düşünmekten başım çatlıyo ,hatta siteye üye olup yazmak konusunda bile gitgel yaşadım ama en önemlisi izlediğim filmeri kendim yaşıyomuşum gibi çok etkileniyorum. kafamın içinde konuşan yaptıklarımı eleştiren bir sürü kişi var sürekli bana şunu yap bunu yap diyolar. sanırım bu sorun da okuduğum kitaptaki kişilerden kaynaklanıyo. ama kitap okumayı film izlemeyi bırakmak istemiyorum. daha aklıma gelmeyen bi çok sorunum var.aslında her hastalıktan bi şey taşıyorum gibi düşünüyorum. ya da bunları sadece abartıyorum. her türlü tavsiyenize ihtiyacım var. yardımcı olursanız çok sevinirim...

siteye üye olduktan sonra bu şekilde anlatmıştm derdimi arkadaşlara bi de tabi benle ara sıra konuşan hayali arkadaşlar var şunu yap bunu yap diyen tabi görmüyorum onları sadece duyuyorum. çok şükür kötü tavsiyeler vermiyolar. işte benim olay da bu
    sende fobiyalar var. aslında senin yaşadıkın fobiyaların çoğunu ben eskiden 11-16 yaşlarımda yaşamışdım çoğu geçdi aslında sen bununla baş ede bilirsin. ben 2 yıla yakındır ki okb hakkında kitaplar okuyor,videolar izliyor ve internetden bilgiler alıyorum benim bildiğim tedavisi zor olan iki okb türü var biri eşcinsel düşünceler diğeri ise enest düşünceler bunların tedavisi çok zor tabii ki insanın iradesine çok şey bağlı tedavi görmek isteyen insan daha hızlı sağalıyor. Yani arkadaşım senin derdine derman var sen hiç kimseden çekinmeyerek kendinde güc toplayıp psikiyatrike git ve başından keçenleri anlat ki oda sana daha iyi bir şekilde yardımcı olsun tabii ki tedavisi olmuyan tek hastalık kanserdir şu an her bir hastalık için tedavi bulunmaktadır psikiyatrik sana iki tür tedavi uygular Bilişsel davranışçı tedavi ve ilaç tedavisi. arkadaş yerinde olsam zaman kaybetmeden psikiyatrike görünürdüm en azından sen türkiyedesin oralarda doktorlar daha kaliteli hizmet gösterebiliyor benim ülkemde ise durum böyle değil.

tavsiyen için teşekkürler bilişsel davranışçı tedavi ne demektir bilgi verebilir misin bi de merak ettim sakıncası yoksa sen hangi ülkedesin
    Konu losstar tarafından (25-08-2014 Saat 10:35 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon