3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Bana bir çıkış yolu gösterir misiniz?

Karar Dönemi

Standart Bana bir çıkış yolu gösterir misiniz?

Yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Konu evkedisii tarafından (07-08-2014 Saat 02:52 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Ev kedisi, okurken yazılarını çok üzüldüm, hani derler ya ateş düştüğü yeri yakar.Belki başkası şunu diyebilir, nice senden kötüleri var.Ama ben bunu demem asla, her insanın derdi kendine göre çok büyüktür.Ve kendisini aşıyordur, hele ki artık intiharı bir çözüm olara görüyorsa demek ki diplerde kendisi, ben şayet seni çok masum ve iyi kalpli görüyorum. Çevrende yaşadığın şeyleri değiştiremessin ama sen de birilerine destek olarak biraz acısını hafifletebilirsin.mesela eğitimini bitirip erken işe girmen, daha sonra hayatın seni seven bir insanın hayatına alman, güven duygusunu aşman gerekiyor, ben de bir erkeğim ama bu yazdıklarını okuyunca bu tecavüz bilmem ne yapanları benim elimde olsa anında öldürürüm. Böyle insanların yaşaması zaten başlı başına bir hata...İnsan demek insanlığa hakaret olur. O yüzden sende kendini bitirmek yerine yeniden güç al, inandığın iyi dünya modeline daha fazla inan, sende bir meşaleyi taşı, belki dayak yemiş çaresiz bir insan sana sığınabilir.Sen gel bizde kal diyebilirsin. Bir kişyi kurtarmakta birşeydir.İyi bir işin olur birine iş bulursun.Derneklerde gönülü olursun destek olursun.Benim üye olduğum derneğe yapışık bir kadın sığınma evi var.görsen nasıl acı bişey, kaldıkaları yer 2 metre duvalarla örmüşler kapının önünde güvenlik, kimi kocasından dayak yemiş, kimi babasından, kimi köyden kaçarken biri bıçaklamış. Çocukları pencereden dışarı bakınca bile çocuklarına bağırıyorlar gel bu tarafa diye, duvarın iç kısmı bahçe 6 metre kare bişey, daracık ve çocukların oyun sesleri geliyor.Hepsi eminim bir aile kurma mutlu olma hakları vardı ama olmadı. Belki kadersizlik belki şansızlık, ama önemli olan halen onlarla bir duygu yaşıyor oluşumuz, ve insanlara nasıl daha faydalı olabiliriz diye düşünüyor oluşumuz.Sende eğer derlerde buğulursan ne kendine nede bir başkasına faydan olur. Güçlü olmalısın değil, güçlü olmak zorundasın...
    Annen baban da belki bastırılmış duyguları vardı. Benim annem gelin iken açlık sefalet görmüş, şimdi maddi durumumuz çok iyi olmasına rağmen bir su alıp içemiyor dışarda, çünkü okadar yerleşmiş ki geçmişine...Korkuları halen taze, haşlanmış bir yumurta saklamış diye nasıl dayak yemiş, şimdi biz yumurta pişiirken bile sağlamlarını yemez arta kalanları yer kıyamıyor yumurtaya..Sende olayları en derinlemesine al, çünkü onları kabul etmenin temelinde onları anlamak, kendini onların yerine koymaktır..
    Ne zaman yazarsan biz buradayız...İçini dökmekle emin ol yükün hafifler..Seni tamamen anlamasak da seni anlamak için elimizden geleni yaptığımızı unutma...Sevgiler...
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

çok alakasız bişey sorucam siteye yeni üye oldum fakat yeni başlık nerden açıcağımı bir türlü bulamadım yardım eder misiniz