Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Manyetik Uyarım

Karar Dönemi Eserli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Manyetik Uyarım

Merhaba herkese cok gecmis olsun diyorum ve Allahtan acil şifalar diliyorum...Düşünce boyutunda takintiliyim onbir yıldır duzenli antidepresan ve antipisikotik kullaniyorum ilaçlardan son yillarda hiç fayda gormedim...Uzay nesteri ya da cyberknife islemiyle operasyon geçirmeyi dusunuyorum...Yalniz bu islem beni fazlasiyla tedirgin ediyor...Bu sebeple once manyetik uyarim veya tms ya da tmu olarak bilinen tedavi yontemini deneyecegim...Burdan gelismeliri adim adim aktarcam...Size yardimci olmayi da cok isterim...Ozelden mesaj atip ulasabilirsiniz...Herkese sevgiler...
    Konu Eserli tarafından (20-10-2015 Saat 07:26 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi

bu tür tedavilere uç noktaya gelmiş hastalar dışında alcaklarını pek sanmıyorum.

Uç noktaya gelmis hasta diye bir kriterleri yok ama yillarca ilaç kullanmış ama yeterli fayda görememiş hastalar için bir tedavi yöntemi...manyetik uyarim icin bu dedigim tabi ki...
    Konu Eserli tarafından (20-10-2015 Saat 10:27 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

En son teknolojiyi takip ediyorsun, son sistemler, son makineler, son yöntemler...Bedeninle ve ruhunla bu kadar oynatma. Sıkıntın büyük de olsa, bu kadar oynamasınlar bedeninle ve ruhunla. Geçmiş olsun.

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son teknolojiyi takip ediyorsun, son sistemler, son makineler, son yöntemler...Bedeninle ve ruhunla bu kadar oynatma. Sıkıntın büyük de olsa, bu kadar oynamasınlar bedeninle ve ruhunla. Geçmiş olsun.
    Tesekkur ederim iyi dilegin için...Kimseyi yanlış yonlendirmek istemem...Bu aşamaya gelene kadar önce mutlaka doktora gidilmeli terapi görülmeli ve alternatif ilaçlar kullanilmali ve en onemlisi kisisel caba gosterilmeli...Ben bu asamalardan gectim yillar icinde cok fayda da gördüm zamaninda ve keske yeni yöntemler araştırmak zorunda kalmayacak kadar saglikli olabilseydim.Artik tasimak da cok zorlaniyorum takintilarimi cok yoruldum ve yiprandim...Ruh ve bedenle oynama kismina gelince manyetik uyarim tekniginin hic bir yan etkisi ve riski yok hatta gebe olup da ilaç kullanamayan kadinlar bile bu tekniği kullanabiliyorlar...Yüzde seksen oraninda iyileşme gorulebiliyormus...FDA tarafindan onayli...Denemek en fazla bana para kaybettircek ama ise yararsa saglimi kazandiracak...Bu arada arastirmaya devam ediyorum...Sana da cok geçmiş olsun...Sevgiler
    Konu Eserli tarafından (21-10-2015 Saat 07:15 PM ) değiştirilmiştir.
    Izdırabın sonu yok sanma bu alem de geçer...
    Ömri fani gibidir gün de geçer dem de geçer...
    Ram karar eyliyemez hande-i hürrem de geçer...
    Devr-i şadi de geçer gusse-i matem de geçer...
    Gece gündüz yok olur an-ı dem adem de geçer...Neyzen

Alıntı Eserli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese cok gecmis olsun diyorum ve Allahtan acil şifalar diliyorum...Düşünce boyutunda takintiliyim onbir yıldır duzenli antidepresan ve antipisikotik kullaniyorum ilaçlardan son yillarda hiç fayda gormedim...Uzay nesteri ya da cyberknife islemiyle operasyon geçirmeyi dusunuyorum...Yalniz bu islem beni fazlasiyla tedirgin ediyor...Bu sebeple once manyetik uyarim veya tms ya da tmu olarak bilinen tedavi yontemini deneyecegim...Burdan gelismeliri adim adim aktarcam...Size yardimci olmayi da cok isterim...Ozelden mesaj atip ulasabilirsiniz...Herkese sevgiler...
    gecmiş olsun öncelikle. tmu 'nun faydalı olduğu gerçeği var. inkar edilemez. lakin okb de esas tedaviyi ilaç + bdt( bilişsel davranışsal terapi) oluşturur. tmu yardımcı tedavi. cyber knife ulkemızde 1 yada 2 yerde yapılıyor. yeni bir teknolojı. bir uye vardı. yaptırmıstı. kar- zararı iyi hesaplamak gerekiyor burda. cyber knıfe da geri donüşüm yok. yan etkileri sıkıntılı olabılır. tmu 'yu gelir kapısı olarak kullananlar da var. bunlara dikkat etmek gerekiyor. tedavi sürecini burda paylaşırsan bizlere de yardımcı olmuş olursunuz. tekrardan geçmiş olsun.
    beni ancak bir benzerim öldürebilir..

Alıntı biraz empati Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun öncelikle. tmu 'nun faydalı olduğu gerçeği var. inkar edilemez. lakin okb de esas tedaviyi ilaç + bdt( bilişsel davranışsal terapi) oluşturur. tmu yardımcı tedavi. cyber knife ulkemızde 1 yada 2 yerde yapılıyor. yeni bir teknolojı. bir uye vardı. yaptırmıstı. kar- zararı iyi hesaplamak gerekiyor burda. cyber knıfe da geri donüşüm yok. yan etkileri sıkıntılı olabılır. tmu 'yu gelir kapısı olarak kullananlar da var. bunlara dikkat etmek gerekiyor. tedavi sürecini burda paylaşırsan bizlere de yardımcı olmuş olursunuz. tekrardan geçmiş olsun.
    Merhaba size de cok geçmiş olsun...bu forumu zaten kendi tecrubemi aktarmak ve size yardimci olabilmek için açtım...Tms seruvenimi adim adim paylasacagim sizinle...Sureci de sonucu da beraber göreceğiz...Cyber Knife İstanbulda Acibadem de Ankara da Medicana hastanesinde yapiliyor...Ben Medicana hastanesinden cyber knife için fiyat istediğimde 25 Bin TL fiyat verdiler...Yedi hastada bu islemi uyguladiklarini ve hastalarin takintilarindan kurtulduklarini soylediler...Hasta takibi yaptiklarini ve olumsuz bir durumla henüz karşılaşmadıklarıni da eklediler...Kisa süreli bazi fizeksel yan etkilerden bahsettiler...İşlem yapildiktan sonra geçici odem ve mide bulantisi oluşabiliyormuş...Hastalarla görüşüp bilgi almak istedigimi soyledim ama hastalarin bunu kabul etmediğini soylediler...Bu konuyla ilgili hala arastirma yapmaya devam ediyorum...Sevgiler

Alıntı Eserli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba size de cok geçmiş olsun...bu forumu zaten kendi tecrubemi aktarmak ve size yardimci olabilmek için açtım...Tms seruvenimi adim adim paylasacagim sizinle...Sureci de sonucu da beraber göreceğiz...Cyber Knife İstanbulda Acibadem de Ankara da Medicana hastanesinde yapiliyor...Ben Medicana hastanesinden cyber knife için fiyat istediğimde 25 Bin TL fiyat verdiler...Yedi hastada bu islemi uyguladiklarini ve hastalarin takintilarindan kurtulduklarini soylediler...Hasta takibi yaptiklarini ve olumsuz bir durumla henüz karşılaşmadıklarıni da eklediler...Kisa süreli bazi fizeksel yan etkilerden bahsettiler...İşlem yapildiktan sonra geçici odem ve mide bulantisi oluşabiliyormuş...Hastalarla görüşüp bilgi almak istedigimi soyledim ama hastalarin bunu kabul etmediğini soylediler...Bu konuyla ilgili hala arastirma yapmaya devam ediyorum...Sevgiler
    tesekkur ederım. 8 bin tl diye hatırlıyorum. acaba gama knife mıydı? ve belli sartları var.en az 3 cesıt antıdeprasan kullanımı vs..
    işin teorisi şöyle. okb de beynin bazı bölumleri fazla çalısıyor. o bölgeleri birbirinden ayırmak için radyo aktif ısın kulanıyorlar. bağlantıları cerrahi işlem olmadan koparıyorlar. gene de arastırmanızı tavsiye ederim. cyber knife daha çok kanser tedavisinde kullanılan bir teknoloji. ayrıca bazı kalıcı yan etkiler olacağını düşünüyorum. sonucta beynin bazı bölgelerini birbirinden ayrıyorsunuz. ödem ve mide bulantısı çok önemli etkiler değil. unutkanlık vs etkiler sıkıntılı bence. iyi düşünmek lazım. hastalarla konuşmak lazım. hakkınızda hayırlısı.. yazılarınız takıpcısı olacagım. güzel haberlerinizi bekliyorum. kalın sağlıcakla)
    beni ancak bir benzerim öldürebilir..

Alıntı biraz empati Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederım. 8 bin tl diye hatırlıyorum. acaba gama knife mıydı? ve belli sartları var.en az 3 cesıt antıdeprasan kullanımı vs..
    işin teorisi şöyle. okb de beynin bazı bölumleri fazla çalısıyor. o bölgeleri birbirinden ayırmak için radyo aktif ısın kulanıyorlar. bağlantıları cerrahi işlem olmadan koparıyorlar. gene de arastırmanızı tavsiye ederim. cyber knife daha çok kanser tedavisinde kullanılan bir teknoloji. ayrıca bazı kalıcı yan etkiler olacağını düşünüyorum. sonucta beynin bazı bölgelerini birbirinden ayrıyorsunuz. ödem ve mide bulantısı çok önemli etkiler değil. unutkanlık vs etkiler sıkıntılı bence. iyi düşünmek lazım. hastalarla konuşmak lazım. hakkınızda hayırlısı.. yazılarınız takıpcısı olacagım. güzel haberlerinizi bekliyorum. kalın sağlıcakla)
    Merhaba cyber knife gamma knife göre daha hassas bir cihazmış...Cihaz fiyatı farkli oldugu içinde operasyon fiyatina haliyle yansiyor dediler Medicadan...Tabi ki belli bir surecten geçmiş olmak gerekiyor...Mutlaka bdt alternatif ilaç tedavisi görmüş olmak gerekiyor...Bu hastalık ve tedaviyle ilgili ortalama bir beş yılı geçirmiş olmak gerek anladığım kadariyla...Okb de şimdilik tedavinin son adımı...Umarım zaman içinde hiç bi yan etkisinin olmadığı netlik kazanir ve bütün okb liler sagligina kavuşur...Sevgiler

dreamer8
    Guest

Teşekkür ediyorum, sana da geçmiş olsun dileklerimle. Bilirsin, o kadar çok sektör var ki, insanların çaresizlikleri üzerine kurulu, çaresizlik, paranın en çok savrulduğu durumdur ve bu boşluğu değerlendiren umut tacirleri de bol miktarda türedi. Biraz elektrik al bakalım bedenine ve deneyimlerine buradaki dostlarla paylaş. Kolaylıklar dilerim.

Sayfa 1/2 12 SonSon