5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Arkadaslar Allah rizasi icin yardim edin...

Standart Arkadaslar Allah rizasi icin yardim edin...

23yasindayim uzun bi sure madde kullandim ve biraktim sebebi bu mudur bilmiyorum fakat yasadiklarimi okduktan sonra fikirlerinizi yazmanizi ricaediyorum. Mesela bi arkadas ortaminda birinin gulusunu yakaliyorum ve kesinlikle bana guldugunden eminim mesela birinin telefonu caliyo arayan yanlis numara ve arkadasim yanlis oldugunu soyleyip kapatiyo ama bende olusan dusunce acaba tanidigi biri mi anlasti mi yanlis oldugnu soyleyp bi seyi mi ima etti ve bunlarin yaninda da soyle birsey var mesela arkadasimin arabasindayken disardaki insanlara bakip onlarin gelip arabaya vurup bizim asagiinip onlari dovdugumuzu falandusunuyorum istemiyorum dusunmek ama bunlar yasadiklarimdan cok kucuk ornekler lutfen benim sorunum ne bana yardim edin lutfen arkadaslar

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle aramıza hoş geldin ,geçmiş olsun .

Bu yaşadıkların çok normal bir çok kişi yaşıyor .Sana tavsiyem bir uzmana başvurman ,bizler profesyonel değiliz o yüzden sana söyleyeceklerimiz hatalı olabilir .En iyisi bir uzmana danışıp ona gore hareket etmen .

Ara sıra aramıza katılır duygularını paylaşırsan hem biraz rahatlamış olursun ,hem de elimizden geldiğince sana destek olmaya çalışırız .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi Okeanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir

Merhaba, @9Şubata'a katılıyorum. Yani bunun birçok nedeni olabilir fakat hiçbir nedeni olmayabilirde. Düşündüğün şeylerin çoğunu ben de günlük hayatımda düşünmüşümdür. Aslında bu bir kendi kendini rahatlatma yöntemidir. Yani biri size bulaştığında ''ah şunu şöyle dövsem, tutup ağzına yapıştırsam'' diye fantezi kurmanız bile organizmanızı rahatlatır hatta öyle ki dişlerinizi bile sıkarsınız. Ha çok mu etkili olur? Hayır ama etkili olduğu kesindir.
    Psikoloji son sınıf öğrencisiyim. ( Her konuya cevap yazarken aynı cümle ile başlamayayım diye yazdım)

protagonist
    Guest

Merhaba, geçmiş olsun. Bu tür düşünceleri gün içinde hepimiz yaşayabiliyoruz. Ve gerek anlamda rahatsız edici ve aileden arkadaşlara sosyal yaşamı olumsuz etkiliyor ve hepsinden önemlisi kişi kendi kendisini yıpratıyor. Bu düşünceler bir nevi kendimizi rahatlatma yolu gibi olduğu için anlık alınan pekiştireçlerle devamlılık arz edebiliyor. Bir uzmana gitmek ve düşünce şeklini, bilişsel süreçleri değiştirmede faydalı olacak bir psikoterapi uygulaması bu konuda yardımcı olabilir.

Çıraklık Dönemi

bunun birazı bende de oluyor.yolda birileir konuşuyo mesela sanki dedikodumu yapıyolar gibi geliyordu.sonra sonra azaldı gitti ama ara sıra tekrar oluyor.bu gibi durumlarda mantığını dinleyip senin hakknda konuşmadıklarını kendine telkin etmelisin.bir şekilde kendini suçlu hissediyor musun?annem benim haklı olduğum duurmalrda bile beni azarlardı.çocuklar dövüüyo hemen bana rahat dur-buraya gel gibi alakam olmadığı halde öyleymiş gibi hissettiriyodu.30 yaşıma geldim hala yapıyo.