7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: ite kaka giden bir evlilik.

Karar Dönemi

Standart ite kaka giden bir evlilik.

merhabalar, 6 yıllık evliyim evlendiğimden beride aynı işyerinde çalışıyorum, çocuğum yok.eşimle birbirimize karşı çok kırıcı olmaya başladık son zamanlar. ben üniversite mezunuyum, o ortaokul. anlaşamadığımızı tabi evlendikten sonra farkettim belki düzelir die bu zamana kadar geldik. kendisi çalışıyor ama evlendiğimizden beri 3 iş değiştirdi. çabuk sinirleniyor. içki sorunu var ama içmedimi içmiyor. içtimide herşeyi kafaya takıyor, herşeyeime bi rkulp buluyor. kendi hatasında bile benim üzerimden sıyırmaya çalışıyor. içinden çıkamıyorum, boşanmaya cesaretim yok. ama artık boşanma fikri her dakika kafamda en ufak bişeyde hemen olumsuz düşünüyorum. kendisi gibi benide agresif olumsuz düşüncelere sahip birisi yaptı. ne yapacağımı bilmiorum, seni boşayacağım dediğimde çok meraklasın boşanmaya gibi laflar sarfediyor. üzerimde hep yük taşıyor gibiyim. sanki boşansam üstümden atacağım o yükü. ama o boşanma süreci gözümde çok büyüyor ve korkutuyor.

Karar Dönemi Ruzulhuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence her şeyden önce eşnizin içki içmesine sebep açan şeylerin ne olduğunu bulmalısınız ve siz üniversite mezunu olduğunuz için eşiniz kendini sizden daha aşağıda görüyor olabilir
    Hayat değil mi ?hançerin nereden vuracağı belli olmuyor.

Karar Dönemi Okeanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir

Önce şunları sorgulayın içinizde : O'nu seviyormusunuz? Seviyorsanız ileride eşiniz olarak hayal edebiliyor musunuz O'nu? Evliliğinizdeki ana unsur içki mi? Boşanırsanız daha mutlu olacağınızı düşünüyor musunuz? O sizin hayat eşiniz. Hayatınızın sonuna kadar onunla beraber olacaksınız, bunu istiyor musunuz? Sizi korkutan boşanma süreci mi yoksa eşinizin vereceği sert tepki/şiddet mi?
    Psikoloji son sınıf öğrencisiyim. ( Her konuya cevap yazarken aynı cümle ile başlamayayım diye yazdım)

Karar Dönemi

boşanma korkusu sadece, çok kararsızım , sert tepkide verebilir. boşanma sürecine karşı bir cesaretsizlik var bende. ama biliyorum ki oda kendini düzeltmeyecek. (ben eğitimsizliğine bağlıyorum bunu).

Karar Dönemi Okeanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir

Eğitimin illa ki etkisi vardır ama ana unsur yetiştirilme ortamı/yetiştirilme tarzıdır bence. Yoksa eşeklik baki kalabiliyor biliyorsunuz. Çocuğunuz da yok. 6 yıl geçmiş ve düzeleceğini sanmıyorsunuz. Eğer eşinizi ikna edebilirseniz bir aile danışma merkezine götürebilirseniz evliliğiniz yoluna girebilir belki. Bir ihtimal. O'na duyduğunuz kaygıyı, neler düşündüğünüzü güzel bir dille anlatıp buna ikna edebilirsiniz belki. Ama daha konuşmanın başında ''Ya hadi ordan saçmalama'' gibi bir cümle duyarsanız hevesiniz kırılacaktır biliyorum.
    Psikoloji son sınıf öğrencisiyim. ( Her konuya cevap yazarken aynı cümle ile başlamayayım diye yazdım)

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ecnebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar, 6 yıllık evliyim evlendiğimden beride aynı işyerinde çalışıyorum, çocuğum yok.eşimle birbirimize karşı çok kırıcı olmaya başladık son zamanlar. ben üniversite mezunuyum, o ortaokul. anlaşamadığımızı tabi evlendikten sonra farkettim belki düzelir die bu zamana kadar geldik. kendisi çalışıyor ama evlendiğimizden beri 3 iş değiştirdi. çabuk sinirleniyor. içki sorunu var ama içmedimi içmiyor. içtimide herşeyi kafaya takıyor, herşeyeime bi rkulp buluyor. kendi hatasında bile benim üzerimden sıyırmaya çalışıyor. içinden çıkamıyorum, boşanmaya cesaretim yok. ama artık boşanma fikri her dakika kafamda en ufak bişeyde hemen olumsuz düşünüyorum. kendisi gibi benide agresif olumsuz düşüncelere sahip birisi yaptı. ne yapacağımı bilmiorum, seni boşayacağım dediğimde çok meraklasın boşanmaya gibi laflar sarfediyor. üzerimde hep yük taşıyor gibiyim. sanki boşansam üstümden atacağım o yükü. ama o boşanma süreci gözümde çok büyüyor ve korkutuyor.
    Aramıza hoş geldiniz ,geçmiş olsun .

Eşler arasında eğitim farkı oldukça buyuk sorun yaratıyor ,genel kanı erkek daima kadından daha ustte olmalı düşüncesi egemen olduğundan eşinizde size karşı eziklik içinde bu ezikliği ve yaşadığı olayları bir an olsun unutmak yada bir tur intikam almak için içme yolunu deniyor .Sıkıcı olaylarla karşılaştığında da öfkesini sizden çıkarmaya kalkıyor .

Aradan geçen zaman sizi çok yıpratmış yıpratmaya da devam ediyor ,iyice oturup duşunun bu yıpranmaya ne kadar dayanabilirsiniz buna gucunuz varmı ?En buyuk avantajınız ekonomik özgurlugunuzun ve çocuk gibi buyuk bir sorununuzun olmaması .

Olası bir ayrılıkta bunlar sizin lehinize olan avantajlar.Sitemizde boşanma ve sonrası sureci yaşayan bir çok arkadaşımız var onların yazıları size yol gösterici olacaktır .Gelecekten korkmayın ,önemli olan sizin hayatınız ve mutluluğunuz .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

eğitim vs işin aslında bahanesi. bir şey olmuyorsa olmuyor. bu bir yenilgi ise kabul etmek lazım. Kabul edince insan yenilgiyi her şey daha kolay oluyor. kendiniz kabul ederseniz karşınızdakini ikna etmeniz de o kadar kolay olur diye düşünüyorum.. ön teker nereye arka teker oraya.