Selamlar arkadaşlar yaklaşık 6 senedir en iyi markalarda görev almış biri olarak size 1-2 tavsiyede bulunmak istedim.

Öncelikle her işte oldugu gibi dakik olmak ve titizlik çok önemlidir.Ayriyetten iş yerinde arkadaşlarınızla kesinlikle tartışma içine girmeyin hep susan taraf olmakta fayda vardır önceki tecrübelerime dayanarak işinizi arkadaşlıgınızın bile önüne koyun iş arkadaşları her zaman iş yerinde kalır bunuda unutmamakta fayda var .

Genel olarak satış işinde herkes çene bekler bilgi bekler.Ben bi ürüne dokundugum zaman ipek saten yada dryfit playdry kumaş olup olmadıgını kokusundan deri olup olmadıgını anlarım.Siz eğer bu kadar bilgili değilseniz mutlaka araştırma yönüne gidin çalıştıgınız markaların facebook twitter sayfalarını güncel çıkardığı ürünleri takip edin bunlar genelde türkiyeye geç gelen ürünler olur ; örneğin : Adidas Spring blade ayakkabısı . Eğer takipçi ve araştırmacıysanız iş yerinizdekilerden önce bilgi sahibi olur ve yöneticilerinizi saygısını kazanırsınız.

Diğer bi konu ise işini sevmek Ben kasiyerlikten depoculuga kadar her işi yaptım ve şuan bulundugum mağaza şefi konumuna geldim yaklasık 8-9 markada görev aldım.En önemli gördüğüm nokta ise yaptığınız işi sevmekten geçiyor arkadaşlar. bu işi sevmeyen iletişimi sevmeyen asosyal biriyseniz bu işe girerseniz hayatınızın en kötü dönemini yaşayabilirsiniz ve özgüveniniz yerle bir olur.O yüzden işinizi sevip saymanız herşeyden önce geliyor,işinizi sevdikten sonra sanırım hiç bir engeliniz kalmayacaktır.İyi forumlar (eklemeler yapabilirim)