3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Yardım ediiin lütfen!!!!

Karar Dönemi

Standart Yardım ediiin lütfen!!!!

bu sene üniversite sınavına girdim bilgisayar bölümünü bitirdim ilkokuldan beri edebiyat dersini çok severim edebiyat okumak istedim ama herkes karşı çıktı iş yok diye şimdi tercih listemi gönderdim hep pc öğretmenlikleri ve bilgisayarla ilgili şeyler var ama ben istemiyorum. aslında ne istediğimi bilmiyorum yani ailemin durumu iyi değil zamanında parasızlıktan çok çektik şimdi bir yol ayrımındayım hayallerim mi para mı iyice moralim bozuldu hiç birşey yapmıyorrum öğlene kadar uyuyorum hiç bir şeyden zevk almıyorum hatta kendimi öldürmeyi bile düşündüm birde hep kendimin özel olduğunu düşündüm galiba kendime fazla yüklendim ailemin benimle gurur duymasını istedim sınavada hep sözelden hazırlandım bütün çalıştıklarım boşa gitti insanlar bencil hayatımda ailemden başka iyi bir şey kalmadı üniversitede farklı olur sanıyordum zaten lise dönemim çok kötüydü hiç arkadaşım yoktu lisede şimdi ilkokuldan mahalleden 6-7 tane arkadaşım var çok sıkılıyorum ve herkes bana safsın diyo bıktım artık küçükken hep büyümek isterdim şimdi geriye dönmek istiyorum çok şey yaşadım anlatmaya sayfalar sığmaz şimdi bu durumdan nasıl kurtulucam yardıım edin..

Karar Dönemi Cagla94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Her zaman söylediğim şey "isterseniz Boğaziçi'de hukuk okuyun, istemiyorsanız hiçbir şey beceremezsiniz." İstiyorsanız edebiyat okuyarak da para kazanabilirdiniz, hevesli olurdunuz çünkü. Aileniz okumayacak 4 sene, tüm hayatı boyunca o mesleği yapacak olan da aileniz değil. Bunu açıklayabilirdiniz. Onları kırmayın bu dönemde, sizin kötülüğünüzü istemiyorlar elbet, kendileri zorluk çektikleri için sizin refaha ermenizi istiyorlar. Ancak onlara bir hayaliniz olduğunu ve bu hayalle her zorluğu yenebileceğinizi anlatın.

Yanlış arkadaşlarınız olacağına hiç olmaması daha iyidir, safsanız sizi daha çok kullanacaklardır. Insanlardan uzak durmak daha iyi şu dönemde, birkaç girişimde bulunup gözünüz açıldıkça arkadaşlık ilişkileriniz daha düzgün olur zaten.
    Don't let anyone ever make you feel like you don't deserve what you want.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle aramıza hoş geldin .İnsanın hayal ettiği bir bölumu okumak istemesi çok doğal ancak diğer yandan gunumuzde ekonomik şartlar çok zor olduğundan doğal olarak iş alanı geniş bir meslek tercih ediliyor .

Bilgisayar yanında ikinci universite kapsamında edebiyat öğrenimi yapman mumkun ,bunun için Anadolu üniversitesi açık öğretim bölumunu incele ve oraya kaydolarak hem bilgisayar okur hem de çok sevdiğin edebiyat eğitimini alırsın .

İleride de hangi alanda başarılı olursan o yolda devam edersin .Böylece hem ailen hemde sen mutlu olmuş olursun .Tabi bu biraz zor gelecek başlarda ancak eger azimli olur ve hayallerine ulaşmak istiyorsan bu zorluğun altından kalkacağına eminim .

Yeterki kendine güven ve inan .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN