4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Bıktım artık sürekli aşağılanıyorum

Standart Bıktım artık sürekli aşağılanıyorum

merhaba, benim de içimi dökmeye ihtiyacım var. 22 yaşında parçalanmış bir ailenin çocuğuyum. Evimizde hiç huzur olduğunu hatırlamam ve bunun çoğu zaman tüm sebebi annemdir. Her zaman huzursuz,gergin,mutsuz bir insan. Psikolojisi bozuk, antidepresan kullanıyor yıllardır ama alttan almaktan çok yoruldum. Sürekli beni aşağılıyor, başkasının yanında benim için etmediği hakaret kalmıyor, insanların yanında yüzüm düşmesin ağlamayayım diye zor tutuyorum kendimi. Şu yaşımda kendi annem tarafından aşağılanmak o kadar ağırıma gidiyor ki. İnsanlar da "boşver umursama" diye beni telkin ediyor. ben ve kardeşim annemle yaşıyoruz şu an üniversitede olduğum için yaz tatili ve sömestr tatili hariç eve gelmiyorum ama bana yaptığı psikolojik baskının aynısını kardeşime yaptığını düşününce uzakta bile olsam kafam rahat olmuyor. Bize bir saniye huzur vermez, sürekli "iş yapın", "kalkın oturmayın" diye söylenir.
    Yaşadıklarımı kimseye anlatamıyorum, insanlar beni çok gamsız ve mutlu biri olarak görüyor ama içten içe tükendiğimi hissediiyorum. Ona karşı sakin olmaya çalışıyorum çünkü ben karşılık verdikçe işler daha kötü oluyor. Daha önce intihar bile etti. Böyle bir insanla yaşamak gerçekten zor. O benim annem, bunu inkar edemem yok sayamam ama bana yaşattıkları da artık çok ağır geliyor. Kaldıramıyorum. Antidepresan kullanmayı bile düşünüyorum.

Karar Dönemi bypiso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardeşim, tabi ki annelerimiz de babalarımızda başımızın tacı ama bir yaştan sonra artık karakterleri değişmiyor; seni sürekli eleştirip değiştirmeye devam ettikleri sürece onlarla aranızdaki ilişki zarar görür. Aynı evin içinde çok zor. Yaşın ilerledikçe bağlarını koparmadan ayrı eve çıkabilirsin ama şimdilik onların bebekliğinde sana baktıkları gibi sen de onlara bakmalısın çünkü insanların çoğu yaşlandıkça çocuklaşır.

Cahillik Dönemi

Valla her ne kadar anne-baba baştacı deseler de bir noktadan sonra annenin babanın bile kahrı çekilmiyor insanı delirtiyorlar....
    bende annemden babamdan çok çektim hala çekiyorum. imkanım olsa bende ayrı ev çıkacam ama yokluk imkanımı kesti batsın bu dünya..ç....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Hastalara değil hasta yakınlarına herşey olur.kardeşine neler yapilabilir ? Odaklanilmasi gereken en onemli nokta bu.okula gidiyor mu sende nasil etkiler bıraktı çekingen, güven sorunlariniz olustu mu bunlarin kardeşin de olmaması için destek olmalısın.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?