4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: 19 yaşında kücükken havale geçirmiş bir kardeşim var , acil yardım

Karar Dönemi

Post 19 yaşında kücükken havale geçirmiş bir kardeşim var , acil yardım

19 yaşında kücükken havale geçirmiş ve denilene göre bu havale beynin sağ tarafını etkilemiş bir kardeşim var . Doktorlar yüzde 25 rapor vermişler ....kendisi iş yerinde çalışmakla birlikte hayata dayalı hiçbir bilgiye ve onu hayata bağlayacak hiçbir ilgi gördüğü bir şey yok kendi telefonu ve arka sıradakiler denen bitmiş eski diziyi saymazsam...kardeşimi nasıl hayata döndürür ve ilgisini nasıl onun icin faydalı birşeye cevirebilirm bu çocuk Birkaç sene icinde yaşı itibariyle bir yuva kuracak ama şu an bakıyorumda değil bir kadına koca bir çocuğa baba kendi kardeşlerine hatta kendisine bile faydası yok .

Lütfen bir çözüm önerisi olan veya benim gibi tanıdığı olanlar yardım etsin

19 yaşında kücükken havale geçirmiş bir kardeşim var , acil yardım
    Konu 9 ŞUBAT tarafından (16-07-2014 Saat 01:30 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi headbangarang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Tekrar bir doktora ve psikolağa götürdünüz mü? Bu sizin ve burdakilerin aşağabileceği bir problem değil gibi.Ama arkadaş edinmesini sağlayabilirsiniz bence iyi gelir.
    “hangi kusurunu düzeltmene fırsat verdiler? son durağa gelmeden yolculuğun bitmek üzere olduğunu haber verdiler mi sana? birdenbire: "buraya kadar!” dediler. oysa, bilseydin nasıl dikkatle bakardın istasyonlara; pencereden görünen hiçbir ağacı, hiçbir gökyüzü parçasını kaçırmazdın. bütün sularda gölgeni seyrederdin. üstelik, “daha önce haber vermiştik” derler. “her şeyin bir sonu olduğunu genel olarak belirtmiştik. yaşarken eskidiğini ve eskittiğini söylemiştik.”

Karar Dönemi

bir ara bir yıl kadar rehabilitasyon merkezinde eğitim gördü fakat orada ki hem hocaları ile arası iyi değildi hemde o ortamda bulunan hastalardan etkileniyordu bu yüzden bıraktı ...şimdi ise ben ona yardımcı olmak için ne yapmalıyım diye araştırıyorum...

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Birincisi siz bayan mısınız? Onu anlamak için empati durumu önemli kendinizi onun yerine koymakla..Aslında ilk başta tıpbı bir sorunun olup olmadığını teshis etmek gerekiyor.Ve çok büyük sorumluluklar vermeden onu alıştırmalı.örnek siz bir yerde mi çalışıyorsunuz onuda götürün...kağıt götürsün bir yere versin.Markette bişeyler taşısın raf dizsin daha çok düşünceye yönelik deilde eyleme dayalı şeyler yaptırın.Beyin zamanla bunları alışkanlık haline sokup düşünmesini sağlar...Telefonu elinden almayın ama internet paketi kontör yüklemek için ödüllendirme şeklinde yükleyin.eğer bunları yaparsan yüklerim gibi.tabi grur kırıcı ve ufak çocuk muamelesi yapmadan. sorumluluk yükletin. Ufak ufak bu zamanla iyi sonuçlar verir. Olmadı şöyle yapın, rehabiltasyon merkezinde aslında yakın bir yere götürün.Ama hastaları görmeden bir öğretmenle direk görüşüp çıksın. Hani servislerde dolaşıp 4.katta kadar mesela hastalarla çıktığı zaman haliyle kendine olan güveni kırılacaktır.Bunu daha çok bir arkadaşla bir yerde çay içiyormuş havası olsun.Hatta bayan ve güzel bir bayan öğretmen olursa kendi içindeki komlexleri ezilmişlikleri varsa yüzleşebilir. Ne kadar işe yarar bilmiyorum ama fikirlerim bu doğrultuda...
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?