Merhaba ben 18 yaşındayım ama neredeyse 12 yaşından beri (zaten sorunların bu ergenlik dönemimde oluştuğunu düşünüyorum) rahatsızlık yaşıyorum insanlarla. Özellikle 4 senedir doğru düzgün kimseyle iletişim kurmadım evden çıkmıyorum çoğunlukla hafta sonları sadece. Aslında çok istiyorum görüşmek birileriyle ama böyle olacağına hiç olmasın diyorum kendim gibi hissedemiyorum rahatsız oluyorum son zamanlarda bazen fizikselde oluyor kalbimin hızlı atması dudağımın titremesi gibi. Evden çıkmamam garip ama tembellikte oluştu açıkçası. :( Seneye için üniversite sınavına tekrar hazırlanmaya başlıyorum kursa ve dersaneye gitmem gerek. Belirtiler tamamen uyuyor ama çok yoğun değil. Antidepresan kullandığımdan olabilir. Gerçi çokta etki etmiyor ama.
Acaba kişilik bozukluklarında fazla etkisi olmuyor mu ilaçların ? Paxil kullanmıştım uzun süre etkisini hissetmeyince Lustrala geçtim sonra ama bundada pek fark yok.
En önemlisi genellikle erken yetişkinlikte ortaya çıkar demişler benim dediğim gibi daha önce. Gerçi ergenlik yazan sitelerde var ama. Bilgisi olan var mı ?
Ben ne kadar insanlarla konuşsam da tek başıma halledemeyecek miyim yani korktuğum şey buydu zaten rahatsızlık devam mı edecek her seferinde?
Psikolog tavsiyesi olan var mı güvenmesi zor kısmıda doğru genelde bir kere gidip gitmedim. Devam ettiğim olmuştu garanti verdi hiç sonuç olmadı iyice güvenim gitti.
Çok uzattım sadece sorularıma cevap verseniz yeter bana