Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
27 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Depresyon nasıl geçer?

Karar Dönemi simla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    depresyon yanınıza siiznle beraber oalcak ve dünaydan izole olabieceğiniz birisi varsa geçer gider
    Maalesef yok
    Canım ailem sağolsun yanındayız diyorlar ama onlar da depresyonda olduğumu kabul etmiyorlar.
    "Konuşarak anlatılmaz her şey bazen susmak yeter aslında.Unutma konuşmak bir ihtiyaç olabilir ama susmak cevap anlayana..."Dostoyevsky

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili simla hnm, eski konularınızdan dolayı sizin az çok galiba çözdüğüme düşünüyorum.Ben sizin depresyonunuzun yanlızığı tetiklediğini düşünmüyorum.Yanlzlığınızın depresyonu tetiklediğini düşünüyorum. Sürekli bir şey olma dürdüsü, birileri için önem arzetme duygusu...Yanlızlık duygusunu alevlendiriyor.Belki sarıldığınız bir işiniz aile içinde ciddi büyük bağlar ve sevdiğiniz sizi seven biri olması halinde belki bu sorunlardan arınabilirsiniz diye düşünüyorum.Daha önceleri de belirttim..Biz buradayız ne zaman nasıl ne kadar isterseniz biz sizleri dinler destek olur.Sanal da olsa sizin yanınızda olduğumuzu göstermek istiyoruz.Sanmayın ki karşındaki insan klawyenin ucunda beni ne anlar.Buradaki herkes bir ucundan birbirine bağlıdır...Hepimizin duyguları çok uzak sayılmaz bir birine...Belki yanlızlık çeşidimiz farklı hastalıklarımız fakrlı olabilir ama duygularımızın aynı olduğunu düşünüyorum.Hepimizi suyun dibine çeken bir çekim var ve biz inatla suyun üzerinde nasıl durabilirizin derdindeyiz...Eğer bir bütün olunursa ancak suya karşı konulabilir.VEya tek başına kabullenir ve kendini serbest bırakırsan batmazsın.Çırpındıkça batarsın aksi durumda...Hayatı basit yaşa...Bir kafede oturup yanlız çay içmek sana mutluluk versin vermesi için yollar ara...Yanlız yürümekten zevk al...Hayatı yaşanır kılmak için anlamı ara...Onu bulana kadar kapıları aşındır...Biri bıkarsa bırak bıksın bir başkasına git....Başka yere başka yere...Olana kadar kendini salı verme...
    Teşekkürler,
    Bir cafede oturup çay içecek kadar bile enerjim yok
    Hİçbir şeyden zevk almıyorum
    "Konuşarak anlatılmaz her şey bazen susmak yeter aslında.Unutma konuşmak bir ihtiyaç olabilir ama susmak cevap anlayana..."Dostoyevsky

Karar Dönemi

Neden terkedilen hep benim ya da bende olumsuz birşey mi var gibi sorgulamalar yaşıyor musunuz? Kendinizi suçlama durumları var mı? Yalnız olduğu halde mutlu olan çok insan var. Terk edildim derken sevgili kastediyorsunuz sanırım. İlla sevgili diye bir şey şart mı. Hem de böyle kimseye güvenilemezken.
    Ne istediğini bilmeyen hem seni ziyan eder hem kendini...

Alıntı gunes23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden terkedilen hep benim ya da bende olumsuz birşey mi var gibi sorgulamalar yaşıyor musunuz? Kendinizi suçlama durumları var mı? Yalnız olduğu halde mutlu olan çok insan var. Terk edildim derken sevgili kastediyorsunuz sanırım. İlla sevgili diye bir şey şart mı. Hem de böyle kimseye güvenilemezken.
    Evet neden ben diye sorup üzülüyorum Aslına bakarsanız sevgili bile denemeyecek sanal arkadaşlıklar ama ben çok güzel anlamlar yüklemiştim bu arkadaşlıklara ve onlar da en başında aynı şekilde düşündüklerini söylemişlerdi. Sadece sevgili değil arkadaş olarak da yalnız kaldım. Arkadaşlarımın çoğu evli ve çocukları var. Onların da umurlarında değilim. Böyle olunca kendimi yalnız hissettikçe başkalarının hayatlarına eklemlenmeye çalıştım. Onların üzüntüleri ile üzülüp mutluluklarıyla mutlu oldum. Belki de biraz da bağımlılık geliştirdim. Burada depresyonda olan kişilerin yazdıklarını okuyunca benim gibi başkaları da varmış deyip biraz teselli buldum.
    İçinde bulunduğum durumu yaşamayan bilmez. Akşamları işten eve gelince azıcık yatayım diyorum sonra sabaha kadar uyanamıyorum. Hayat kalitem o kadar düştü ki Bitkisel hayatta gibiyim.Dünyadan geçtim ahiretimi de kaybetmeye başladım

Çıraklık Dönemi

Alıntı simla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef yok
    Canım ailem sağolsun yanındayız diyorlar ama onlar da depresyonda olduğumu kabul etmiyorlar.
    yaşınız kaç simla hanım

Karar Dönemi

Arkadaşların evlensinler çocukları olsun senden gün geçtikçe biraz daha uzaklaşsınlar. Sabahtan kalk işe git. İşte yalnız ve sıkkın akşam olsun diye bekle. Akşam evde birazcık olsun rahat etmek varken yavaş yavaş anlamsızlıklar çoğalsın. Hayat eskisi gibi tad vermemeye başlasın. Kalbinin sesi kulaklarında uğuldamaya, zihnindeki fikirler göğsünde uçuşmaya başlasınlar. Belki birazda kavgaya tutuşsunlar çarpışsınlar. İçinden bir şeyler eksik, sonra birisi eksik duygusu yavaş yavaş büyümeye başlasın. Tabi o birileri gönül dünyana yakın birileri olmalıydı. Burada sonucunu önceden kabullenmen gereken bir şey var. Gerçekte insanlar bu kadar maske takıp aralarına o kadar duvar örebiliyorken sanal alemde araya neler neler girme tehlikesi var. Azami sevgi ademi-i itimad diye bir şey var. Seversin ama asla güvenmezsin. Sonuçta sanal. Olurda sanal üstü sanal olursa da fazla kırılmazsın. Yalnızlık anlam dünyanda büyük bir sorun. Sanırım pek fazla hedefin planında yokki seni bu yalnızlık girdabının çekiminden kurtarsın. Hayatın belli bir rotaya oturmuş ve yalnızlık artık baymaya başlamış. Delilik aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek demişler. Farklı şeyler deneyebilirsin. Bi hobi kursu belki orada senin gibi insanlar, ya da daha başka birşeyler. Beyin kimyam bozuk deyip geçme derim, mücadele et.
    Ne istediğini bilmeyen hem seni ziyan eder hem kendini...

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşınız kaç simla hanım
    otuzlu yaslar

Alıntı gunes23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşların evlensinler çocukları olsun senden gün geçtikçe biraz daha uzaklaşsınlar. Sabahtan kalk işe git. İşte yalnız ve sıkkın akşam olsun diye bekle. Akşam evde birazcık olsun rahat etmek varken yavaş yavaş anlamsızlıklar çoğalsın. Hayat eskisi gibi tad vermemeye başlasın. Kalbinin sesi kulaklarında uğuldamaya, zihnindeki fikirler göğsünde uçuşmaya başlasınlar. Belki birazda kavgaya tutuşsunlar çarpışsınlar. İçinden bir şeyler eksik, sonra birisi eksik duygusu yavaş yavaş büyümeye başlasın. Tabi o birileri gönül dünyana yakın birileri olmalıydı. Burada sonucunu önceden kabullenmen gereken bir şey var. Gerçekte insanlar bu kadar maske takıp aralarına o kadar duvar örebiliyorken sanal alemde araya neler neler girme tehlikesi var. Azami sevgi ademi-i itimad diye bir şey var. Seversin ama asla güvenmezsin. Sonuçta sanal. Olurda sanal üstü sanal olursa da fazla kırılmazsın. Yalnızlık anlam dünyanda büyük bir sorun. Sanırım pek fazla hedefin planında yokki seni bu yalnızlık girdabının çekiminden kurtarsın. Hayatın belli bir rotaya oturmuş ve yalnızlık artık baymaya başlamış. Delilik aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek demişler. Farklı şeyler deneyebilirsin. Bi hobi kursu belki orada senin gibi insanlar, ya da daha başka birşeyler. Beyin kimyam bozuk deyip geçme derim, mücadele et.
    Az önce doktorum depresyonda olduğumu düşünmediğini söyledi.Teşekkürler tavsiyen için.Kendim için elimden geleni yapacagim

Çıraklık Dönemi

Alıntı simla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otuzlu yaslar
    bende o yaşlara doğru gidiyorum.ancak bu halimi kabullenip kasmdan yaşayabiliyorum.ve tabiki çok sivri zekalı birisi çıkıp dönen çarklara çomak sokuyor sanki bana iyilik yaparmış gibi.

Banned
    Yer
    The other side

Bazı durumlarda,hiçbi tedavinin yapamayacağı etkiyi gösteren,kendiliğinden gerçekleşen durumlar var.."çivi çiviyi söker" felsefesine dayanıolar..

Yaklaşık olarak 2-3 hafta kadar önce bu durumun içinden çıktım..daha doğrusu çıkarıldım..başka bi hastalık,bana bu depresyon saçmalığını unutturdu ve hayata dönmemi sağladı..

Yalnız şöle bişi var..senin de belirttiğin gibi;gidip gidip tekrar uğrayan davetsiz bi misafir gibi bu şey..eğer boşta olduğunu öğrenirse,onu doldurmak için hemen tekrardan yola çıkıor..

Kendi adıma hayatımı doldurmanın yollarını arıorum..şayet asosyallik,yalnızlık gibi durumların içindeysen,senin için de çözüm yolu,önce bunlardan kurtulmayı planlamak olabilir..

"Zincirleme etki" burada anahtar kelime olarak düşünülebilir..

Ve farkındayım;"dil"e kolay...
    Konu Seçkin tarafından (06-06-2014 Saat 08:18 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon