2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Yıllardır Bende Takıntı Halinde

Karar Dönemi

Standart Yıllardır Bende Takıntı Halinde

Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var fakat tanıdığım kişilerden yardım almak yerine internette tanımadığım kişilere danışmak istedim. Normal de bir foruma kayıt olduğumda insanlara bir nebze faydam olmadan konu açıpta kimseyi meşgul etmek istemem fakat artık acilen sormam gerektiği için konu açtım. Benim sorunum kısaca hayatımda hiçbir zaman bir sevgilim olmaması ve benim bu durumu takıntı haline getirerek bir sevgilim olmadığı için kendimi ezik hissetmem. İçimde bir ses bana sürekli sen nasıl bir erkeksin en çirkin hatta karakteri beş para etmez insanların bile sevgilisi varken senin yok diyor ve bu durum beni çıldırtıyor. Yıllar önce lise 1. sınıftayken çok güzel bir kıza aşık olmuştum fakat o zamana kadar hayatımda ders çalışmak dışında birşey olmadığı için sevdiğim kıza açılamamıştım. Üstelik ben açılamadığım için (açılsaydım büyük olasılıkla kabul etmezdi ama yinede şansımı denemek zorundaydım) o kız 2 ay sonra üst sınıflardan biriyle çıkmaya başladı. Daha sonra ise bir dönem bizim okulda kalıp başka okula naklini aldırdı. Bense o kızda takılı kalıp 4 sene boyunca kendi hayatımı, eğitimimi mahvettim. En sonunda tekrar kendimi toparlayarak mezun olduktan 1 sene sonra hemşirelik bölümünü kazandım. Bu süre içinde lise 1 de aşık olduğum kıza teklif verememem beni çok kötü etkilediği için beğendiğim 2 kıza teklif vermeme rağmen bunlarda benim çıkma teklifimi kabul etmediler. Bu kızlardan biri okulun en havalı kızlarından biriyken diğeri de okulun hem en başarılı hemde güzel bir kızıydı. Üniversiteye gidince şuan ilk senem bitmek üzere derslerime çok yoğun olmasa da kalmadan geçecek şekilde çalışıyorum. Fakat bu senede yine çok güzel bir kıza çıkma teklifinde bulundum ve oda kabul etmedi. Ben her zaman çok güzel bir sevgilim olmasını istiyorum çünkü lise 1 de sevdiğim kız çok güzel bir kızdı onunla çıkamadığım için günün birinde beraber olacağım kızda çok güzel biri olmak zorunda. Fakat her red edilişimde kendimden biraz daha nefret etmeye biraz daha bunalıma girmeye başlıyorum. Kendime senin bir sevgiliye ihtiyacın yok belki Allah sana çok daha hayırlı birini nasip edecek diyerek tatmin etmeye çalışsam da bu durum çok kısa sürüyor ve sürekli yaşadığım bu depresyon ve takıntı beni giderek daha kötü bir duruma sokuyor. Bir sevgilim olması için elimden gelen herşeyi yapıyorum fakat yinede kısmet olmuyor. Ben artık bu takıntıdan kurtulmak, bu sevdadan tamamen vazgeçmek istiyorum fakat aynı zamanda vazgeçmeyi kabullenemiyorum. Ne kadar her seferinde kaybetsem de mücadele etmekten vazgeçmek istemiyorum ne yapacam bilmiyorum. Sizlerin yorumlarınıza, önerilerinize, eleştirilerine ihtiyacım var.

Karar Dönemi

değerli önerileriniz için teşekkür ederim