4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Sosyal fobi - psikoz - bipolar bozukluk

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Sosyal fobi - psikoz - bipolar bozukluk

İçe dönük bir insanım, çocukken de öyleydim. İçe dönük bir insana her gördüğünde döven, boğazına bıçak dayayan birinin olduğunu düşünün. O kişi ile küçük bir yerde ikamet ediyorduk. Dışarı 4-5 çıkışımda 2-3 kere onu görürdüm. Artık dışarı çıkamıyordum, her defasında onun işkencesine maruz kalıyordum. Tokat atıyordu ardından küfrediyodu bana da Allaha da küfrediyordu. Bense içe dönük biri olarak birşey yapamıyordum. İlk ve orta okulu beraber okumuştuk; bu zaten başlı başına bir işkenceydi. O da orta okulda bu eziyetlerine başlamıştı. Lise de ise başka bir lisede ama aynı ilçedeydik ve evden dışarı çıkamaz hale gelmiştim; onu daha fazla görürüm diye.

Bu durumdan sonra çocuk aklıyla insan başkaları benim top,yumuşak olduğumu mu düşünüyor, yoksa ben top muyum diye düşünemez mi? Daha sonra babamla evlenen üvey annem acaba doktor mu diye düşünemez mi?

Evet sosyal fobik bir kişiliğim zaten vardı ama o bıçak dayayan çocuk aynı ilde olabilir. Onu tekrar görebilirim çok az bir ihtimal bu ama onun gibiler birçok ve etrafta gezmiyor mu? Kim garanti verebilir onlara denk gelmeyeceğime.

Artık bipolarım, zaman zaman hastalanacağım, belki top yumuşak düşüncesi artık olamayacak, doktorlar olacak, belki öülümle alakalı olacak veya başka birşeyle kim bilir...
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

osmangazi psikoz tanısı aldınız mı ...son atağınızı ilaçl kullanırken mi geçirdiniz ...eşimdede sosyal fobi var sanırım doktor teşhis koymadı ama topluma girince hemen sıkılıyor kızarıyor şüpheli bakıyor heyecanlanıyor devamlı oflayıp pufluyor eve gelince rahatlıyor ..eşim çok hareketli bi çocukluk geçirmiş hiperaktif derler ya onun gibiymişçok sosyalmiş ama şimdi tam tersi çok sakin ve asosyal

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Psikoz deyip duruyorum ama böyle bir tanı var mı onu da bilmiyorum. 2002 yılında bir profesör ben hastanede yatarken babama şizofreni kitabı vermiş. Benim de hatırladığım kadarıyla çok sakin bir çocukluğum vardı 6 yaşından sonra , içe kapanık utangaçtım.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

ah kardeşim osmangazi senle aynı şeyleri yaşamışız... bende senin gibi içe apanık biriydim ve banada bi tanesi böyle musallat oluyordu, para istiyordu bende cevap veremiyordum. bide aynı okuldaydık acaba onuna karşılaşırmıyım korkusu vardı, halbuki öyle kabadayı biri değildi benim pısırklığım anladı ondan eziyet ediyordu. bi tane arkadaşım vardı ona abi çekiyordu. hayat işte, 2 yıllık bipolar araştırmaları geçen son buldu doktor bpolar olduğuma kanaat getirebildi