3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Hayatım Hakkında..

Karar Dönemi

Standart Hayatım Hakkında..

Merhaba ben yeni üye oldum adım burhan , ben hayatım hakkında sizlerle dertleşme için bu konuyu açtım kısaca hayatımdan bahsedeyim;
    Yaşım 17 açıköğretim lisesi öğrencisiyim işsizim evdeyim yalnızım ve asıl sorun bana artık hiçbirşey heyecan katmıyor hayattan zevk alamıyorum bilmiyorum neden böyle oldu ama eksiden bir ps1 oyunu alırdım mesela bana heyecan katardı eskiden mahallede maçı yapardık heyecan katardı artık o arkadaşlarımlada görüşmüyorum insanlar bana artık nasıl desem samimi gelmiyor zaten de kimse kimsenin derdini dinlemiyor bu zamanda kısaca zevk alamıyorum diyelim bir gelir sorununu halletsem artık evlenip çoluk çoçuğa karışayım diyorum o derece

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Burhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben yeni üye oldum adım burhan , ben hayatım hakkında sizlerle dertleşme için bu konuyu açtım kısaca hayatımdan bahsedeyim;
    Yaşım 17 açıköğretim lisesi öğrencisiyim işsizim evdeyim yalnızım ve asıl sorun bana artık hiçbirşey heyecan katmıyor hayattan zevk alamıyorum bilmiyorum neden böyle oldu ama eksiden bir ps1 oyunu alırdım mesela bana heyecan katardı eskiden mahallede maçı yapardık heyecan katardı artık o arkadaşlarımlada görüşmüyorum insanlar bana artık nasıl desem samimi gelmiyor zaten de kimse kimsenin derdini dinlemiyor bu zamanda kısaca zevk alamıyorum diyelim bir gelir sorununu halletsem artık evlenip çoluk çoçuğa karışayım diyorum o derece

Aramıza hoş geldin .

Daha 17 yaşında hayatın ilk basamaklarına yeni yeni adım atarken bu karamsarlık ,bezginlik nedir ?Oncelikle şunu hiç unutma sen ve senin yaşındaki bir çok gençte olduğu gibi insanların iki yuzlulugune ,riyakarlıklarına ,çıkar ilişkilerine ,yuzsuzluklerine fazla kafayı takma .

Ne yazık ki hayatın kuralları haline gelmiş bu çeşit davranışlar ,ya topluma uyacak ya da dışlanacaksın .Yapacagın en doğru hareket hem kendi duşuncelerinden kopmamak hem de dışlanmamak .Kimse yalnız başına yaşayamaz mutlaka bir topluluğa karışmak zorunda .

İş konusuna gelince eger mesleğin yoksa sana tavsiyem en kısa zamanda iş -kur kurslarına başvur ,böylece hem meslek hem iş sahibi olabilirsin .Once askerligini yap ,maddi durumunu bir noktaya getir sonra evlenmek çoluk çocuğa karışmak kolay .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Cevabınız için çok teşekkür ederim.