6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Psikolog yardımı için servet mi dökmeli?

Standart Psikolog yardımı için servet mi dökmeli?

Arkadaşlar uzun yıllardır, çocuklugumdan beri bir çok problemim var ama devlet hastanesine gidebiliyorum oda bir ilaç yazıp postalıyor. ama psikologun bana terapisinin herşeyi çözeceğini biliyorum
    fakat maddi durumum buna uygun değil.
    sizler psikolog yardımlarınızda ne kadar bütçe harcadınız? devlet hastanelerinin neden terapisti yok? Bana bu konuda yardımcı olabilecek bilgi verebilecek birisi var mI?
    En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar, Herkesin günü bir diğerinden daha aydın olması dileğiyle..

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Ben hiç inanmadım, bu terapist olaylarına, ha hakkını verip bazı insanlara faydası muhakkak oluyor.ama yüzde başarı oranı bence 20 lerde...Benim gözümde bu mesleği ancak freud gibi olanlar yapmalı, gerisi sohbet amaçlı gibi geliyor.bunu kaç psikolog ile deneyerek öğrendim. hatta kaç seansla...ama vardığım nokta aynı, tek yaptıkları şey seni sana farkettirmeye çalışmak, bunu insan kitaplarda yolda, sinemada herhangi bir yerde karşılaşabilir veya hiçbir zaman karşılaşamayabilir.Sen psikologa gitsende eğer bunu farkettiremezlerse hiç bir şekilde faydası olmaz. Hatta sinir olursunuz" bütün paramı bu hım anlıyorum "u duymak için mi verdim die)
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

doğru söylüyorsun, birinin beni bana farkettirmesine ihtiyacım var işte.. defalarca kendim düşüp düşüp kalktım. artık kendi yapacağım şeylere de pek inancım kalmadı açıkçası
    En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar, Herkesin günü bir diğerinden daha aydın olması dileğiyle..

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı karakedi87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru söylüyorsun, birinin beni bana farkettirmesine ihtiyacım var işte.. defalarca kendim düşüp düşüp kalktım. artık kendi yapacağım şeylere de pek inancım kalmadı açıkçası
    Bize destek olacak en önemli kişi ,kendimize olan inancımız .Eger yaşadıklarınızı kabullenir ve bundan kurtulacağınıza kendinizi ve beyninizi inandırırsanız çok buyuk adım atmış olacaksınız .

Ama yok bundan kurtulamam diye çaresizliğe kapılır daha baştan pes ederseniz işte o zaman iş biraz daha zorlaşacaktır .Allah insanı öyle yaratmışki zor durumlarda ne yapıp edip bir çıkış yolu bulacak zekaya sahip .

Ancak bunun için sabır ve azim şart .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

bunları daha önce defalarca yaptığında artık bir azim kalmıyor. yeni bir neden değişik bir sebep, ne bileyim işte başka bir ateşleme yöntemi ama ne?

Karar Dönemi

7 yıldır tek başıma mücadele veriyordum ama ilk defa paraya kıyıp bu sene bir psikologa gideceğim sanırım. En azından neden bir de bunu denemedim sorusundan kurtulurum. Ya çözüme biraz daha yakınlaşırım ya da bu psikologlar da da iş yokmuş der tek umudumu kendi mücadeleme bağlarım.