Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Güzellik takıntısı (Özgüven eksikliği) YARDIM :(

Angry Güzellik takıntısı (Özgüven eksikliği) YARDIM :(

Çocukluğumdan beri aynalara uzun uzun sıksık bakma takıntım vardı. evlendim. eşimin benden önce rus bir sevgilisi olmuştu eşimi kullanmıştı çok zarar vermişti. eşim benimle tanıştıgında ben eski sevgilisine olan takıntımı hiç yenemedim. bende ne buldu sanki şuan eşim her yaptığı yalandır bana diyordum bu içimi yedi bitirdi. Eşimden her ayrılmaya çalıştığımda çocuklar gibi hüngür hünür ağlardı onu öyle görenler ilk defa böyle gördüklerini seni herkesten çok sevmiş derlerdi ama bana yetmezdi. ve ben doğum yaptım. kayınvalidem le lohusayken ettiğimiz kavgada bana sen hiç aynaya baktınmı kendini ne sanıyorsun dedi ve olan oldu. ben artık 4 aylık bir bebek sahibi elime ne hap gelirse içen, evliliğini bitirmeye uğraşan zaten ortada ne sevgi ne saygı kalmış harabe biriyim. Böyle bir durum yaşayan oldumu hiç aranızda
    Konu karakedi87 tarafından (20-04-2014 Saat 04:19 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: konuyu eksik ve anlatım yanlışlığı ile yazmışım, düzelttim

Yok mu bana yardımcı olacak biri <3

Karar Dönemi spawn.34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cocuk olmasaydı bilmukabale ayrılma tarafında olabilirdin.
    ama cocuk varsa iş biraz merhamete kalıyor.
    ayrıca elin ayagın tutuyorken ; güzellik çabası nedendir ; alan almış neticede.
    takıntılar başgöstermiş. kaba tabir kıskanclık sarmıs bacayı.
    belkide eşinde sıkıntı var ; madalyonu ters cevirirsek;
    ne senle; ne sensiz.. bakıyor olaya.
    lütfen eleştiriye açık olunuz.
    .

Hepimiz üçün birini alıyoruz; doğum, yaşam, ölüm.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

bunu bilmek için geçmişiniz den şimdiye kadar incelemek gerek aşağılayıcı bir durumla karşı karşıya geldiğiniz mi aile yapısı bilmek gerek.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

şemamın olabileceğinden bahsetmişti bir psikolog. bende araştırdım hemen tabii. muhtemelen çocukluğumdan gelme ama güzelliğimle ilgili kimse aşağılamamıştı beni. bir abim var o genel olarak kötü davranırdı bana. bu çocugu gereksiz yaptı derdi babama.
    Konu karakedi87 tarafından (20-04-2014 Saat 05:53 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: eksik yazı
    En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar, Herkesin günü bir diğerinden daha aydın olması dileğiyle..

Yer
    istanbul

bilinçaltın çalışma biçimi geneller biri size sakar demişse siz bu sakarlik tan çok başka yönde etkilemesiniz, acaba anlayissiz miyim acaba insanlar nefret mi ediyor. yansımali bir şekilde kişiliği etkiler. ve özelllikle bazı insanlar var 100 kişi güzel der 1 kişi çirkin der aklı hep o kişide kalır. onun doğru söyleme olasılığı üzerinde yoğunlaşır. aslında sorunun temelini bulursan onu kabullenir yüzleşmis olursun ve bu duygu yüksek oranda diner. ve ben güzel değilim güzel olsaydım şunlar bunlar olurdu dediğiniz neler var?

Öncelikle cevap verdiğiniz için size çoook teşekkür ederim
    Eğer güzel olsaydım.... diye dakikalardır düşünüyorum ama inanın bunun devamını getiremiyorum. yok. güzel olsaydım şunlar olurdu diyeceğim bişey yok çok enteresan

doğruluk konusuna gelince evet, erkekler güzelsin dediklerinde direk yalan olduğunu düşünüyorum. sanki herkese söyledikleri o cümleler. hiç bir anlamı yok. hiç cezbetmiyor. Bana çirkinsin diyen hiç olmadı. kız arkadaşlarımdan da beni beğenen çok oldu. çirkinsin diyen sadece kayınvalidem oldu ve bunu eşimin yanında söyledi. o günden beri bu takıntı canımı almıyor beni sömürüyor.
    En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar, Herkesin günü bir diğerinden daha aydın olması dileğiyle..

Yer
    istanbul

o halde o duyguya yoğunlaşmak gerekiyor ne üzerine söyledi bunu? bir tartışma havasımiydi yoksa öylesine laf olsun diye mi birde biraz yazılarınıza göz attım eşinizin eski rus sevgilisi falan sizden soğumasından falan mi korkuyorsunuz? eşiniz sizin gözünüzde nedir değer değişimleri mevcut mu bu takıntıdan önce daha az ilgiliyim şimdi daha çok. var mi bir değişim.

bu kavgayı ettiğimizde kayınvalidemle en büyük kavgamızdı. işime bukadar karışıcaksan al oğlunu git dedim. sen kendine baktınmı hiç aynaya ne sanıyorsun kendini alır giderim dedi.
    eşimi eskiden daha çok severdim ama bende ne bulduğunu anlayamazdım. eski sevgilisini mi unutmaya çalışıyor yada evleneyimde artık kurtulayımmı diyor diye düşünürdüm.
    şuan bu durumlardan öyle yoruldumki ondan ayrılsam sanki takıntılarımda biticek diye ona pek ısınamıyorum. ayrılmak istiyorum. hiç günahı yok belki bunu biliyorum. çokta üzüyorum onu ama bende üzülüyorum. o hayatımda olmazsa onunla alakalı olarak bu takıntılarımda silinecekmiş gibi geliyor

Yer
    istanbul

forumdan biri daha vardı konuşmuştum. eşim sanki bekar kalmasın, bekar kalma korkusu yüzünden benimle evlenmemiş gibi hissediyorum demişti. sizde de sanırım benzer durum hakim. size benzersiz bir kanıt lazım içsel bir inanış lazım. suan kendinizi yedek gibi görüyorsunuz belki ben olmasam da olur duygusu. eşinizle aranız nasıl cinema bir yerde yemek ayrı süpriz yada değişik hediye alıp size jest yapar mi?

Sayfa 1/3 123 SonSon