4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: cabuk yorulma hk.

Standart cabuk yorulma hk.

Arkadaslar merhaba. Panik atak hastasi olupta cabuk yorulma, en ufak eforda carpinti , yemek sonrasi carpinti gibi sikayeti olanlar varmi aramizda ? Nasil başa cikiyorsunuz paylasalimda bende faydalaniyim yoksa kurtulamayacam bu durumdan ben panik atak diyorum doktor anksiyete diyor bu durumuda anlamis degilim :-D

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Panik bozukluk; panik atak, bu ataklarla ilgili duyulan endişe ve birtakım kaçınma davranışlarının bir arada görüldüğü bir rahatsızlıktır. Kişi bir ya da daha fazla panik atak geçirir. Bunun üzerine sık sık atak yaşayacağına dair yoğun bir korku geliştirir. Atağı bir kez bile geçirilmiş olsa “Yine olacak mı?”, “Burada olur mu?” şeklinde düşünmekten kendini alıkoyamaz. Bu düşüncelerin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak için de bazı “kaçınma’’ davranışları geliştirir. Örneğin önceki atağı kantinde gerçekleşen kişi kantine gitmemeye başlar. Ya da kalabalık yerlerde başına gelebileceği kaygısıyla kalabalık yerlerden, toplu taşıma araçlarını kullanmaktan kaçınabilir.

Banned

bak intentıon eski konuları uplatanlar banlanıyor diye seni uyarıyor. sen intentıon u engelledin mi onun mesajlarını görmüyor musun?

Merhaba arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Eğer doktorun sana anksiyete rahatsızlığın var diyorsa onu dinle kendine başka hastalıklar aramaya çalışma. Çabuk yorulma olayına gelecek olursak önceden bende de vardı bu durum fakat zamanla geçti bunun da nedeni zamanla ruhsal olarak kendimi iyileştirmenin sonucunda oldu. Sende de böyle olacaktır. Yemek sonrası çarpıntılar özellikle aşırıya kaçarsam bende de oluyor. Dideral kullanıyorum ben ara sıra doktor vermişti.

Bu durumdan kurtulamayacağım diye kesinlikle düşünme sürekli iyi olacağım diye kendine telkinlerde bulun. İçin daraldığında başka şeylere odaklanmaya çalış, karamsar olmamaya çalış unutma ki bu rahatsızlığın geçecek sadece kendine inanman gerek, eğer kendine inanmazsan dünyanın en iyi doktoru bile olsa seni iyileştiremez. Hayattaki en iyi doktor insanın kendisidir, unutma seni senden daha iyi kimse tanıyamaz, geçmiş olsun.
    Eğer düşünmeden konuşuyorsan, bunun cezası mutlaka seni sonradan defalarca düşünmeye mahkum edecektir...