7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Arkadaşlar Yardımda bulunursanız cok sevinirim

Karar Dönemi

Standart Arkadaşlar Yardımda bulunursanız cok sevinirim

Benim sorunum bundan 2 sene once bı kız arkadaşım vardı anlaşamadık ayrıldık bende çok yıprandım tabi bu ayrılkta. ve esrar kulanmaya başladım ve büsüre sonra fark ettimki esararın kafasını herzaman yaşıyorum kulanmadığım zamanlarda şekilde atamadım kafamdan 2 senedir boyleyim psikiyatri doktorlarına gittim verdikleri bütün ilaçlar hiç bir işe yaramadı gunden gune daha kotu oluyorum. lutfen gercekten acı cektırıyor bana insanların söyledikleri her kelıme bana yapancı gelıyor arkadaşlarımın seslerını tanımıyor gıbıyim bazen kendımı bıle tanımıyor gıbıyım. Lütfen yardımcı olun. gezmediğim internet sitesi kalmadı gece gunduz araştırıyorum ama biturlu bulamadım. sorunu sadece şunu cok ıyı bılıyorum esrar ıctıkten sonra bu hale geldim. ve 1 senedirde kulanmıyorum.

Çıraklık Dönemi

çözğümü direkt burada bulamazsın.bunun için merkezler vardı.orada doktorlar yardımcı olurlar.bu tür maddeler sinri sistemini bitiriyor haliyle kontrolü kaybetmen normal.ilaç tedavileir ile düzeleiblirsin diye umuyorum.

Karar Dönemi

burada sadece bılgılenmek istiyorum kulandıgım ılaclardan hıc bır fayda gormuyorum neyapmam gerekıyor tam olarak merkezler derken ?
    yada yönledirebiliceğin bir yer.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

malesef bu konu da forum çok yetersiz kalır. maddi durumunuz iyise bunu iyi bir doktorla tedavi aramanız genelde bu kalıcı hasarlar bıraktığını gözlemlemişim. umarim sizde yoktur.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi
    Yer
    HeryerDe

kardeşim öncelikle esrar , afyon , eroin gibi maddeler uyuşturucu sınıfına girer ki doza göre kullanım şekline göre hasarları değişir . Sen uyuşturucuya başlangıçta kalmışsın iyi de yapmışsın bir süre sonra donmalar unutmalar titreme vs. şeyler olacaktır tabi ki savunmasıdır bu vücudun sana tavsiyem önce bir psikiyatri bölümüne yat bir üniv. hast. veya özel bir hastanede çünkü hastanelerde tek bir doktorla irtibatta kalmayacaksın ve bir çok kişi seni gözlemlicek testler fln ilaca başlarsın makinaya falan bağlıyorlar bişeler faln adını tam hatırlamıyorum ilacıda 1 ay kullandım geçti diye bişe yok en az 1 yıl düzenli kullan sonrasında daha iyi olacaksındır umarım hatta olursun da denedim biliyorum senden bir 10 lwl üst kullanıcı olduğum halde 2 yıla yakındır içmiyorum . Sormak istediğin olursa yazabilirsin .

Karar Dönemi

peki kardeşim neden bu şekilde olmuş olabilir ? + neden kulandığım ilaçlar beni daha iyi değilde daha kotu yapıyor

Karar Dönemi
    Yer
    HeryerDe

hocam sokakta gördüğün her on insandan 4ü ya esrar kullanıyo ya da denemiştir . Senin durumunda dediğim gibi ilaçlar ilk başlarda hastalığın en kötü evrelerini yaşatır daha sonra iyileştirir . Ben yıllarca uyuşturucu olsun uyarıcı olsun bir çok madde kullandığım halde uzun zamandır kullanmıyorum . İlk defa psikiyatri ilaçları kullanmaya başladığımda hareket etmezsem ölücem hissi vardı ve ilk 3-4 ay en az 15 saat uyuyordum ellerim işaret parmağımla baş parmağım çok yakın duruyodu katılaşmıştım dilim kocaman olmuştu konuşamıyordum yutkunamıyordum daha bir çok yan etki vardı aklıma ilk gelenler bunlar . İlaç kullanmayı bırakma . Tabi dandik efexor falan kullanıyosan hiç kullanma o tip ilaçlar doktorun -şimdi senle uğraşamıcam hele sen şunu bi kullan ilacı bence . Durumun iş-okul el veriyosa bi klinikte 15 gün yat bu herşeyden iyi gelir ve hızlı tedavi olursun evreler hızlanır yani.
    Not: Gece boğazlamaya falan çalışanlar olabilir hastanede temkinli ol