Merhaba arkadaşlar ben 18 yaşındayım. Benden 2 yaş küçük bir erkek kardeşim var. Ne zaman bir anlaşmazlığa düşsek ikimiz de sinirleniyoruz ardından hakaretler başlıyor. Genelde hakareti başlatan ben oluyorum ve o her karşılık verdiğinde 2 katı karşılık veriyor ve en son hakareti ben etmek istiyorum.

Örneğin ben bir şeyden dolayı ona hakaret ettiğimde o karşılık verirse ben 2 katı hakaret ediyorum ve susturuyorum ancak o yine karşılık verirse iyice zıvanadan çıkıp daha da ağır hakaretler etmeye başlıyorum sonuçta galip gelen taraf ben oluyorum ancak bir dakika geçmeden ağır bir pişmanlık çöküyor üstüme. Neden tartıştık, neden birbirimize hakaret ettik?

Bazen de bu kadar hakaret etmemin ona getireceği olumsuz sonuçları düşünüyorum ve durumum iyice içinden çıkılmaz hale geliyor. Böyle olsun istemiyorum çünkü yakın bir tanıdığımın abisi ona sürekli hakaret eder ve sustururdu, sonunda çocuk içine kapanık, öfkeli, kimseyle iyi geçinemeyen birisine dönüştü. Ben kardeşim böyle olsun istemiyorum ama kendimi kontrol de edemiyorum.

Ne tavsiye edersiniz?