2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: İsteksizlik, dikkatsizlik ve konsantre olamama...

Standart İsteksizlik, dikkatsizlik ve konsantre olamama...

Merhaba arkadaşlar.

Siteye bugün katıldım, bir takım sorunlarıma cevap alabilmek, bu konuda görüşleri okuyabilmek, katılabilmek için üye oldum. Çünkü hayatta olağan bir ilişkimiz olan birine bu tür sorunlarımızı anlatmaya kalktığımızda, "Geçer", "Kendini sıkma", "Takma kafana" gibi gereksiz, söylenmesini bile samimiyetsizlik ve dinlemekten kaçınma girişimi olarak gördüğüm durumlarla karşılaşıyorum.

Burası bu nedenle benim için güzel bir ortam olacak, bunu forumu inceledikten sonra anladım.

Bu tanışma faslı konusunu kategorinin en üstündeki bölüme de açabilirdim ama hazır konu açıyorum madem sorunumu da dillendireyim dedim.

Benim garip bir sorunum var arkadaşlar... Bir tür körelme, aptallaşma gibi. Bunu hissedebiliyorum. Beynimi kemiren, beni sevdiğim şeylerden alıkoyan bir virüs var sanki. Zihnim her daim cadı kazanı gibi, bir sürü konuyu zihnimde düşünme sırası beklemeden birbirlerini yerlerinden ediyor gibi. Her an bu gerçekleşiyor, tek bir konu üzerinde düşünmekte zorlanıyorum.

Bunun standart bir konsantrasyon eksikliği olduğunu söyleyebilirsiniz, haklısınız fakat benim bu sorunu özel kılan unsurum bundan iki sene evvel yavaşça baş göstermeye başladı. Üniversite için bambaşka bir şehre göçmek zorunda kaldım ve o günden itibaren ilk zamanlarda kişisel hobilerime zaman ayırmakta güçlük çekmeye başladım. Buna zamanım yoktu ve bu nedenden dolayı kendimi hep rahatsız hissediyordum ama geçen sene öyle ya da böyle bunlara bir zaman ayırabildim. Yazmaya meraklıyımdır ve çok fazla severim. Ama geçen sene bunu çok az yaptım. Her geçen gün bu sorun elbette ilerledi.

Bu seneye gelince bu sene bunun acısını çok fazla hissediyorum, köreldiğimi hissediyorum ve bu bana çok acı veriyor. Zamanım şu sıralar gerçekten bol, sene başından beri bol... Fakat hobilerimi hala çok fazla sevsem de kendimi hazır hissedememe, yapmama isteği gibi bir his beynimde döndükçe yazamıyorum. Elime kalem alıp makale tarzı bir yazı yazmaya kalksam bile eskisi kadar kaliteli ve akıcı olduğunu hissedemiyorum. Bu beni daha fazla üzüyor.

Öte yandan eskiden en ince ayrıntısına kadar bildiğim çoğu bilgiyi artık anımsayamıyorum. Hafızam çok kuvvetliydi, duyduğum ismi bir daha unutmazdım hatta, ancak şu an o günlerde kendi zevkim için deli gibi hatmettiğim bilgileri hatırlamakta bile güçlük çekiyorum. Zevklerimi çok ama çok seviyorum ve yitip gitsinler istemiyorum. Buna kendi kendime şahit olmak beni çıldırtıyor, sanki kendi yok oluşuma şahitlik ediyorum. Beni ben yapan öğeler akıp gidiyor...

Aynı şey bir çok konuda geçerli. Dinlemekten hoşlandığım ve hala sevdiğim müzikleri dinlemek istemiyorum. Canım kola istiyor alıyorum, bardağa dolduruyorum içesim gelmiyor, içmek istiyorum ama yarım saat o kola yarıda kalmış bir şekilde bekliyor.

Genel olarak bu tarz konularda, böyle bir problemim var, ben bu gidişattan memnun değilim. Kişiliğim bundan zarar görüyor, eskisi gibi derin düşüncelere dalıp, derin fikirler yaratamıyorum, hayal gücüm şu an çok sığ geliyor. Eskiden yarattığım şeylere bakıp bugün ki halime üzülüyorum. Herhangi bir konuda olan fikrimi bile doğru düzgün ifade edemiyorum. Eskiden bunu çok iyi yapardım, en ince ayrıntısına kadar karşımdaki insana karşı olduğum şeyi anlatırdım. Bana karşı olsa bile düşünme sebebime hak verirdi.

Artık bunu sizin gibi "Takma kafana" demeyecek insanlarla tartışmak istiyorum ve söyleyeceğiniz her kelimenin benim bu sorunumun bir noktasına ışık tutacağını biliyorum.

İyi günler arkadaşlar...

Karar Dönemi

Kafana takma demiyorum.ancak bu birazda zamanin getirisi diyebilir bence.cunku bizler buyudukce zihnimiz farkinda olmadan daha fazla doluyor ve bu bizi etkiliyor.bnde de senin dediklerinin hepsi var sanki zekiligim gittikce eksiliyor gibi ki zaten unutkanlik hat safada ancak bunu cevremdede goruyor olmk acikcasi rahatlatiyor ve duzensiz yasamimizda bunda etkili bnce