Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: şefim ve altımdaki teknisyenle sorunlarım var

abuzettin
    Guest

Şefinle adam akıllı konuşmalısın. Fazla uzatmadan ve ezilmeden 'şefim aramızdaki iletişim sorununu çözebilmem için ne önerirsiniz?' gibi mesela. Asla iletişimi koparmayı düşünme. İşe yeni girmen ve şirketin büyük olması sebebiyle(elimizi sallasak ellisi şeklinde düşünüyor olabilirler) sana ilk zamanlarda kök söktürüyor ve bazı şeyleri kabullenmeni istiyor olabilirler. Dediğim gibi uzun ve sıkıcı ağlar tarzda değilde kısa ve durumunu anlatacak cümlelerle, örneğin 'şefim ben sizinle uzun yıllar çalışmayı düşünüyorum, bunun için şu problemi(?) nasıl aşabileceğimi bana göstermenizi istiyorum' şeklinde derdini anlat ve asla içine kapanma, kaybeden sen olursun. Şu an şefinin üstüne oyna, şefi halledersen teknisyen boyun eğmek durumunda kalır ama teknisyeni şimdiden halledersen işin daha rahat olur tabi. Bu arada taşeronlarla ilgili düşüncesi yılların deneyimiyle oluşmuş olabilir, onun dediği şekilde işleri yürütmeye çalışman senin menfaatine.

Son olarak şunu da söyleyeyim, istifa kesinlikle etme. Onlar seni kovuncaya kadar çalış, çabala. Hiç bir kazancın olmasa tecrüben artmış olur.

Kendini en iyi değerlendirecek olan tabi ki sensin. Doğru teşhis ve tedaviyi sen belirleyeceksin. Kolay gelsin.

Karar Dönemi

onların huyuna suyuna gidiyorum her zaman ama ona rağmen çoğu zaman rahatsız olacak bişey buluyolar...daha kötüsü onların huyuna gitmek bana kişiliğimden ödün vermişim gibi hissettiriyor. bunu yaparken ben kendim olmuyorum... karektersizce davranan, yalaka, ezik, kişiliksiz biri gibi hissediyorum...buda çok rahatsız edici...bu karaktersizlerle aramı düzeltmeye çalışmak onların kötülüklerinin galibiyeti anlamına geliyor...buda çok acı verici...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı lavalamp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onların huyuna suyuna gidiyorum her zaman ama ona rağmen çoğu zaman rahatsız olacak bişey buluyolar...daha kötüsü onların huyuna gitmek bana kişiliğimden ödün vermişim gibi hissettiriyor.

bu karaktersizlerle aramı düzeltmeye çalışmak onların kötülüklerinin galibiyeti anlamına geliyor...buda çok acı verici...
    Hiç böyle düşünme ,bazen hiç istemediğimiz şeyleri yapmak zorunda kalabiliriz ,bu durumda yapmam dediğimiz şeylere gelicegimiz için katlanmak zorunda kaldığımız çok olmuştur .

Amaçların geleceğin için bunu bir yenilgi olarak değil ,stratejik bir gelişme olarak duşun .Hayata sadece bir kesit olarak değil butun olarak bakmaya çalış .Şimdi yapmanı istediğimiz şeyler sana uzucu yıpratıcı gelebilir ,ama ileride olaylar çok daha olumlu yönde geliştiğinde iyi ki ,o anki duygularıma kapılıp fevri davranmamışım diyeceksin .

Biraz once de dediğim gibi amaçlar için bazen ,bazı şeylerden fedakarlık etmek zorunda kalabiliriz ve bundan daha doğal bir şey olamaz .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

abuzettin
    Guest

Kendi kişiliğini ortaya koyacağın günler çok çalışmanla ve başarılı sonuçlar elde etmenle gelecektir. Sen işte kalmaya bak. Şöyle düşün asıp kesen bir kralın tebasından olsan senin tek başına başkaldırman o kralı tahtından indirir mi, hayır. Uygun zaman ve koşullar birleştiğinde o asıp kesen kralın ipini sen bile çekebilirsin. Yani sen öyle olduğun için değil, şartlar seni zorladığı için o şekilde davranıyorsun. Düşününce bu tip insanlara katlanmak gerçekten zor ama hayat işte.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bugün işte ay hesabı yapamadım. Kursların günlerini, kişilerin sayısını hesaplayıp ona göre bütçe çıkarıyoruz. Bunu bazı kurslarda pazar gününü saymayıp, bazılarında cumartesi ve pazarı saymayıp iki tarih arasındaki gün sayısı belirliyor. Daha önce iyi kötü bu hesabı yapıyordum. Bugün nisanda başlayan temmuzda biten bir kursun o an kaç ay olduğunu, ayların sıralamasını yazamadım. Bunu yazamayınca haliyle gün sayısını da bulamadım. Uğraşıyorum kafam başka yere gidiyor.

Şefim dalgınsın dedi, evet dedim şefim baya dalgınım. rahatsızlık varsa izin verelim dedi, şefim biraz hastalığımı biliyor. Eve gitmem daha mı faydalı bilmiyorum dedim. İşimi zorlansam da bu dikkat dağınıklığı öncesi seviyordum. Sonra, daha basit birşey deneyeyim takmadığım evrakları dosyasına takayım dedim. 3-4 evrak takmam baya zamanımı aldı. Umarım yarın bu dikkat dağınıklığım azalır da çalışmaya devam edebilirim.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

psikopat şefim nedense 2 gündür benle uğraşmıyor...fırtına öncesi sessizlik heralde...teknisyende arkamdan...taşeronlara "onun kıdemi yetmez" falan diyormuş...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı lavalamp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    psikopat şefim nedense 2 gündür benle uğraşmıyor...fırtına öncesi sessizlik heralde...teknisyende arkamdan...taşeronlara "onun kıdemi yetmez" falan diyormuş...
    Hiç canını sıkma ,sen çalışmana bak .Onerilerimizi de göz onunde tutmanda fayda var .

Bir de bir şey daha söyleyeceğim sakın ola acaba ne oldu neden şef benle uğraşmıyor ,bir şeyler mi planlıyor bir şey mi duşunuyor gibi duşunceleri asla kafana takma ,hiç farkında olmadan takıntı haline gelir ,eski sorunlarının ustune bir sorun daha ekler boşu boşuna kendini daha çok yıpratırsın .

Her şeyi unut ve kendini işine ver ,her şey zamanla duzelicek buna tum kalbinle inan .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

lavalamp bu yaptıkları yıldırma politikası, yani sen onların yapısında olmadığından dolayı onların seni pes ettirmek için yaptıkları bir tür işkence
    Ama sen gayet bunun farkındasın ve bilinçli olman senin faydana, şimdi işin hayatın zorluğunu anlatmak manasız kalır sen zaten biliyorsun bunları.Hangi işe gidersen git orada canını sıkan biri mutlaka olacak...Önemli olan bu nokta da ben ne yapabilirim sorusuna verilecek cevap ! Senin yapacağın şey, onların söylemlerini minimumda önemse, sen iyi bir firmadasın ve geleceğin de iyi şeyler görüyorsun.

Buna odaklan, gün gelecek o yoluna taş koyanlar, belki senin alt kademen olacak ve çok pişman olacaklar. Gördüğüm kadar baya idealistsiniz...Bu çok kişide yok, önemli olan inanın bu sorunlardır.Aynı sorunları yaşayan nice arkadaşım var. 3 kişiye aynı şekilde biraz sabırlı olup onların psikolojilerini düşünerek işe git demiştim. onlarda buna kulak verip yapmışlardı okadar faydası olmuştu ki, biri eşinden boşanmış yeni onun psikolojik sorunları yüzünden böylemiş, bir diğeri annesi kötü bir hastalık yüzündenmiş böyle, insanlar birine kızıyorsa onun altında mutlaka tatmin olmamış yüksek egoları olabilir.Egoları olan insanlar tutsaktır...Onlar yönlendirilirler, mutlu olamazlar durup nefesleneyim diyemezler, hep aç ve hep mutsuzlar...Çünkü durgunluk onlar için azaptır..Hep gürültü ve hep böyle tatsız şeyler olmalı ki sakin olmasın ruhları, sende buna odaklan emin ol geçmişine bakarsan çok derin kesikler olabilir.Bu yüzden böyleler. Hem meyve veren ağaca taş atılır.Sende de bir şeyler var ki sürekli sana sataşıyor.

Sen işinde büyümenin derdine düş, iyi projeler çizmek daha iyi olmaya çalış.Eleştiri velinimettir.Sen o olumlu eleştrileri al, diğerleri de varsayıma ver...
    Psikolojiyle ilgilendim ilgileneli, artık insanlara kızamıyorum. acıyorum sadece çünkü gerçekten okadar basitler ki, kızarken bile kendileri değil, bir başkası yönetiyor.Aman şu kırıldı bu oldu.Onlar hep o şeye bağlılar..Kendileri olamacakları için acıyorum...Ha yaşamış bunlar ha yaşamamış...
    Sen sadece iş yerinde böylesin biz evde.Benim babam bildiğin asker hayatı yaşatıyor bize evde..Aman oturmayın kumandayı çok basma yakarsın, marlenin üstünde sert terlikle gezme çizersin, kapı kolunu hızlı çekme vidalarını gevşetirsin.sandalyeye yavaş otur kıracaksın,dolabı öyle nie açıyorsun sürgüsünü bozacaksın. Şaka değil böyle biri var evde ve inanılmaz bir psikolojik baskı...Artık oturup rahatça çay içmek bir hayal...O camiye falan giderken sanki dünya benim olmuş gibi...Ama ne yapıyorum.Ben onun geçmişine baktığımda tek saniye hayatı olmamış.Hep başkasının hayatını yaşamış.AMan şunun oğlu böyle desinler aman şunun çocuğu buraya girdi desinler, efendi desinler...En azından sen eve geldiğinde rahat olabiliyorsun yok bizde öle bir şey de yok...Ben olaylara farklı bakıyorum.Çünkü ben babama acıyorum. Değiştiremiyoruz da kendisini sadece olayları onun çerçevesine çeviriyoruz....
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

iş yetişmiyor...özel sektör adamı yok ediyor...işimi iyi yapıyım ama işi bitirmeme fırsat kalmadan yenisi geliyor, daha onla ilgilenemeden 1 yenisi daha geliyor...yoruldum , bıktım, zaten astım,üstüm ayrı psikopat...özel sektör ne berbat bişey...kpss puanım yetse memur olur çıkarım kenara...gerçi oradada sorunlu adam çok...ama işler biraz daha kitabına uygun olur heralde...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12