Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: şefim ve altımdaki teknisyenle sorunlarım var

Karar Dönemi

Standart şefim ve altımdaki teknisyenle sorunlarım var

merhabalar...
    büyük bir firmada mühendis olarak çalışıyorum. buraya girebilmek için çok uğraştım, sınavdan, mülakatlardan geçtim. ama şimdi keşke geçemeseymişim diyorum. şefimin bana karşı davranışları başlarda iyidi ama sonrasında önce teknisyenimle aram bozuldu, adam bana karşı saygısızca davranıyordu. şefimle teknisyenin arası çok iyi olduğu için yaptığı yanına kar kalıyordu ve halen öyle. daha kötüsü şefim de artık bana kötü davranmaya başladı, yap dediği bir şeyi yapıyorum sonra niye yaptın diye azarlıyor, işlerle ilgilenmeye çalışıyorum ( işle ilgili tecrübem az, daha önce başka yerlerde çalıştım ama burası farklı bilgiler gerektiriyor) ama doğruda yapsam yanlışda yapsam laf yiyorum. adam bana bağırmak için bahane arıyor. iş yüküm fazla ve şefim bunun fazla olmadığını hepsini aynı anda yapmam gerektiğini iddia ediyor. şefim herkesle kavga ederek işini yaptırıyor, evet sonuç olarak işi yaptırıyor ama kavga gürültüyle. benim ise öyle bir yapım yok böyle oluncada taşeronlarla kavgasız gürültüsüz iş yapmaya çalışınca iş daha yavaş yürüyor buda beni şefimin gözünde beceriksiz yapıyor ve yine azarlıyor. teknisyenim ise saygısızlıklarına devam ediyor, sanki o mühendismiş gibi bana laf ediyor. cevap versem tartışma çıkıyor , tartışma şefe taşınıncada ne yapıp edip teknisyeni haklı çıkarıyor. teknisyenim sürekli müdüre şikayet etmekle tehdit ediyor, hatta son tartışmada "seni sürekli şikayet ediyorum , görürsün sen" dedi. şefime dediğimde şikayet etmeye hakkı var, bende şikayet ediyorum dedi. zaten şefimde üstü kapalı olarak sürekli kovdurmakla tehdit ediyor : "böyle gitmez" deyip duruyor. şefi müdüre şikayet etsem müdürümle şefin arası çok iyi...elim kolum bağlı. adam kendisini öyle büyük görüyorki, kendini tanrı zannediyor desem yanlış olmaz heralde...ne yapacağımı şaşırdım...işimden de soğudum, eskiden mühendislik hayalim iken mezun olduktan sonra bu gibi kişiler yüzünden çok yanlış bir seçim yaptığımı anladı. her sabah mutsuz uyanıyorum, yine başlıyoruz diyorum. cuma mesai sonu gelsede 2 gün huzur bulsam diyorum. çok mutsuzum, çok huzursuzum..işten çıksam diye düşündüm ama düzgün bir şirkette işe girmek çok zor, heleki ben çok uzun süreler işsiz kaldım. yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum.
    gelecek kaygım, geçim derdim olmasa anında istifa eder başka iş bakardım heralde. ama mühendislik olmazdı kesinlikle. kaliteli, düzgün insanlarla çalışabileceğim bir iş bulmaya çalışırdım. diyeceksiniz ki problemli insan heryerde var, evet doğru ama ne yapayım o kadar bunaldım ki doğru veya yanlış kaçacak bir yol arıyorum...bilmiyorum ne yapmalı...
    cevap vermesenizde zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler...

Çıraklık Dönemi

ne üzeirne mühendissin?ayrıca başka şirkette iş arayabilrisin böyle yapan çok kişi var.taşeronla uğraşmanın zorluğunu bilirim.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şu an içinde bulunduğunuz sıkıntının; yoğun olduğunu ve en az işin sürekliliği kadar devam ettiğini anladım. Burda hayatınızı ne kadar etkilediği önemli. İşyerindeki arkadaşlarınızla yaşadığınız sorunlar işinizi ve iş dışı hayatınızı olumsuz etkilemeye başlamıssa çare bulamıyorsanız bir uzmandan destek almanız faydalı olabilir. Uzman doktor veya bir psikologla görüşebilirsiniz.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

makine mühendisiyim...
    olay sadece taşeronla uğraşmak değil...olay astımın ve üstümün beni aşırı derecede yıpratması. şefim aşırı dengesiz ve inanılmaz bir ego sahibi. kendisini çok büyük görüyor. her işi kavga gürültü ile hallediyor. ben bunu yapamam. örneğin taşeron bana insanca gelip bu bu ara yoğunun hafataya geliyim dese işin uygunluğuna göre tamam diyorum ama şefim böyle değil. adam herkesi kendisi için çalışıyor gibi görüyor. dediğim gibi kendisini tanrı zannediyor. birde ben bir işle ilgili "böyle olmuyor , şöyle yapalım mı "diye sorduğumda olumsuz yanıt veriyor birde azarlıyor. ama başkası aynı iş için aynı şeyi derse tamam diyor. adamın benle derdi var. bana göre tüm bunlar onun kendini çok büyük görmesinden kaynaklanıyor.
    ne diyim bilmiyorum. zaten panik atak için cipralex kllanıyorum. bide bu manyak herif ve teknisyen yüzünden başka ilaca başlamak istemiyorum. çok gerginim.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlaç dışında hangi seçeneklerinizin olduğunu da doktorunuza sorabilirsiniz. Terapinin size faydası olur mu, olursa hangisini tavsiye edebileceğini mesela ona sorabilirsiniz. Tavsiye edebileceği bir psikolog var mı mesela.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

anladım...araştırmam lazım...

Çıraklık Dönemi

Alıntı lavalamp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    makine mühendisiyim...
    olay sadece taşeronla uğraşmak değil...olay astımın ve üstümün beni aşırı derecede yıpratması. şefim aşırı dengesiz ve inanılmaz bir ego sahibi. kendisini çok büyük görüyor. her işi kavga gürültü ile hallediyor. ben bunu yapamam. örneğin taşeron bana insanca gelip bu bu ara yoğunun hafataya geliyim dese işin uygunluğuna göre tamam diyorum ama şefim böyle değil. adam herkesi kendisi için çalışıyor gibi görüyor. dediğim gibi kendisini tanrı zannediyor. birde ben bir işle ilgili "böyle olmuyor , şöyle yapalım mı "diye sorduğumda olumsuz yanıt veriyor birde azarlıyor. ama başkası aynı iş için aynı şeyi derse tamam diyor. adamın benle derdi var. bana göre tüm bunlar onun kendini çok büyük görmesinden kaynaklanıyor.
    ne diyim bilmiyorum. zaten panik atak için cipralex kllanıyorum. bide bu manyak herif ve teknisyen yüzünden başka ilaca başlamak istemiyorum. çok gerginim.
    ben seninki giib sorunum olursa dirkt atarlanıyorum ama iş yeri durumunu bilmediğim için atar yapmanı öneremiyeceğim.

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Akıllı ve sessiz olmanı tavsiye ederim. sinsice ve alttan alttan şefinle teknisyeninin kuyusunu kaz. sonra ikisini de o kuyuya at ve işine devam et. iyi niyetlisin ve senin şefine ve teknisyenine zarar veremeyeceğini onlarda biliyor. Aklını kullan. işten çıkma ve onlara gerçekte terör estirmek ne imiş göster Acizane tavsiyem budur.
    why so serious

Karar Dönemi

Alıntı karamsar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akıllı ve sessiz olmanı tavsiye ederim. sinsice ve alttan alttan şefinle teknisyeninin kuyusunu kaz. sonra ikisini de o kuyuya at ve işine devam et. iyi niyetlisin ve senin şefine ve teknisyenine zarar veremeyeceğini onlarda biliyor. Aklını kullan. işten çıkma ve onlara gerçekte terör estirmek ne imiş göster Acizane tavsiyem budur.
    hocam o işi beceremem ben...adam şirkette eskilerden ve birçok kişiyi tanıyor... zarar gören her durumda ben olurum...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmiş olsun ,işin zor .

Ama sabretmeni tavsiye ederim ,bir şekilde bu sorun kısmen de olsa çözülecektir .Benim tavsiyem oncelikle her ikisini de gözlemle şefin ve teknisyeninin mutlaka zaafları veya hoşlandıkları şeyler vardır .

Bunları belirlemeye çalış ,yine aynı şekilde mudurunu de gözlemle onu da yakından tanımaya çalış .Hepsininde nelerden hoşlandığını veya nelere karşı zaafları olduğunu öğrenmeye çalış .

Şu an için ne yazık ki şef ve teknisyenin kaprislerine katlanmak zorundasın ,bu da doğal olarak seni yıpratıyor ama dediğin gibi işsiz kalmaksa başlı başına bir dert .İşsiz kalmaktansa biraz zorluk çekmek çok daha iyi olur .

Ust ve altlarını gözlemledikten sonra mutlaka senin lehine olacak bir şeyleri bulman çok buyuk olasılık .Eger müdürle ortak noktanızı bulur ve onun üzerine çalışırsan mudurun senin tarafında yer almasını sağlarsın ,bu da sana oldukça iyi bir müttefik kazandırmış olur .

Dedigim gibi alt ve ustunu çok iyi gözlemlemeye çalış ,hatta aile ve sosyal çevreleri hakkında da ne kadar bilgi edinirsen o kadar iyi olur .

Bu yorumu okuyanlar oldu olucak hafiyelikte yapsın diyecekler ,ama hayatta şunu öğrendim ,her insanın bir zaafı veya hoşlandığı bir alan mutlaka ama mutlaka vardır ,onu bulup o şekilde karşındakine yaklaştığın surece ikili ilişkiler çok daha iyi duruma gelmekte .

Hiç umulmayan dostluklar oluşmakta .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Sayfa 1/2 12 SonSon