10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Selectra(50mg),Stilizan(1mg) ve Xanax(0.5mg) için forumun görüşüne ihtiyacım var..

Banned
    Yer
    The other side

Standart Selectra(50mg),Stilizan(1mg) ve Xanax(0.5mg) için forumun görüşüne ihtiyacım var..

Arkadaşlar bugün hayatımda ilk defa özel psikiyatra(psikiyatre?) gittim..pek te ciddiye aldığını söyleyemicem..daha cok kahvehane muhabbeti gibi bişi oldu ve kısa bi süre sora da sepetledi zaten..(sen takıosun,yok öle bişi,bunu yeneceksin başka yolu yok gibi tüyden hafif laflarla gecti sohbet)

Herneyse bana 3 adet ilaç yazdı fakat nette bu ilaçlar ile ilgili okuduğum şeyler hiç te iç açıcı şeyler deil..

Psikolojik sorunlarımla ilgili ana mekanım burası ve güvendiğim insanlar burada olduğundan dolayı,direk buraya danışmak istedim..

Başlıkta belirtmiş olduğum hapları/haplardan en az birini kullananlar,tecrübelerini ve ne sebeple kullandıklarını yazabilirlerse cok sevinirim...çünkü bu gidişle reçeteyi çöpe atmayı düşünüorum...

Bu arada benim sorunum beden dismorfik rahatsızlığı..ileri derecede saç ve görüntü takıntısı kabaca...

prenses
    Guest

Sevgili Dante

Beni biliyorsun ilaclarla bi alakam yok ama biraz netten bakindim..
    Daha cok Selectraya yönelik
    Genel olarak ilacin bi cok yan etkisinden bahsediliyor..
    kimi demiski uykum cok geliyor, kimide hic uyuyamiyorum demis..
    mide bulantisi vs..
    kimi ise cok hafif bir ilac demis..

yalniz bi kac kisi sunu belirtmis..
    kesinlikle ilaclari kafaniza göre birakmayin.. veya kullanmayin..
    doktorun tavsiyesinden cikmayin..

bide bir sayfa buldum.. sanirim bir doktorun yazdigi bilgiler var..
    bütün depresyon ilaclarini kapsiyor..
    sana yazilan ilac hakkindada bilgi edinebilirsin..

http://www.depam.com/depam/index.php...&print=1&page=

(kullananlardan yorum istemissin ama bende yazmak istedim kizma olarmi )
    Konu prenses tarafından (20-03-2014 Saat 12:13 AM ) değiştirilmiştir.

Banned
    Yer
    The other side

Ya kızmıorum tabi de;

Ben zaten netten hepsine baktım bunların prenses...yani beni biliosun,durur muyum hiç?....ama yine de saol zamanını ayırıp ilgilenmişsin..cok tşk ederim...

prenses
    Guest

Rica ederim

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dante ,ilaçlar hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim .Ancak xanax çok sık verilen bir ilaç ,zaten sen nette gereken araştırmayı yapmışsındır .İlaçların etkisi her bünyede farklı tepkiler verebiliyor ,o yüzden burada verilecek cevaplar genel olucak .

Bence senin halletmen gereken konu beynini saç ve görüntü hakkında ikna etmen ,beynin ne kadar şartlanırsa kendini o denli kötü hissedersin aksini duşunursun .Ama beyninin değil kalbinin sözünü dinle .

Çirkin olmakmı daha kötü ,yoksa mutsuz olmak mı ?Bence mutsuz olmak çok daha zor ,insanın hayatı kararıyor kendi kendine eziyet ediyor .Oysa sen bunları hiçte hak etmiyorsun ,bu satırlardan senin mutluluğunu içinin kıpır kıpır ettiğini okumayı çok arzu ederdim .

Dun çok sevdiğim bir arkadaşımın ölüm haberini duydum ,çok uzuldum .Çocuk duştugu ekonomik sıkıntılara dayanamyıp intihar etmiş ,akşam ustu eve giderken şöyle bir duşundumde eger hayata dayanma gucum olmasaydı şimdiye kadar defalarca intihar etmiş veya hayatımdan vazgeçmiş olurdum .

Ama hiçbir zaman öyle düşünmedim ,demek ki bunları yaşayacakmışım bu bir sınav deyip ,dayandım olaylara gogus gerdim .Hepsi de geride kötü bir anı olarak kaldı .

Aradan geçen yıllar da şunu öğrendim ,başkaları için gereksiz yere mutsuz olmak çok buyuk bir aptallıkmış .Ben kendimi sevdikten sonra başkasının göz zevki hiç umurumda değil .Eger bir şey beni mutlu ediyorsa zevk keyif alıyorsam ,gerisi vız gelir tırıs gider ,kimse umurumda bile değil .

Sende ne yap et bu görüntü saç meselesini kafandan sil at ,hiç merak etme seni de çekici bulan seni sevecek biri mutlaka olacaktır .Allah kimseyi asla tek yaratmamıştır yeter ki sabret eninde sonunda eşini bulacaksın .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

prenses
    Guest

9 Şubat cok güzel yazmış..
    Ay şuram şöyle, ay buram bòyle diye
    Dúşüne düşüne kendimizi mutsuzlukla zehirledik.
    Ve dedigi gibi, seni çekici bulan, seven biri mutlaka vardır

Çıraklık Dönemi

dante bak trı blus+zma al bişeyin kalmaz.üstelik bağımlılık vb yapmaz.

Banned
    Yer
    The other side

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dante ,ilaçlar hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim .Ancak xanax çok sık verilen bir ilaç ,zaten sen nette gereken araştırmayı yapmışsındır .İlaçların etkisi her bünyede farklı tepkiler verebiliyor ,o yüzden burada verilecek cevaplar genel olucak .

Bence senin halletmen gereken konu beynini saç ve görüntü hakkında ikna etmen ,beynin ne kadar şartlanırsa kendini o denli kötü hissedersin aksini duşunursun .Ama beyninin değil kalbinin sözünü dinle .

Çirkin olmakmı daha kötü ,yoksa mutsuz olmak mı ?Bence mutsuz olmak çok daha zor ,insanın hayatı kararıyor kendi kendine eziyet ediyor .Oysa sen bunları hiçte hak etmiyorsun ,bu satırlardan senin mutluluğunu içinin kıpır kıpır ettiğini okumayı çok arzu ederdim .

Dun çok sevdiğim bir arkadaşımın ölüm haberini duydum ,çok uzuldum .Çocuk duştugu ekonomik sıkıntılara dayanamyıp intihar etmiş ,akşam ustu eve giderken şöyle bir duşundumde eger hayata dayanma gucum olmasaydı şimdiye kadar defalarca intihar etmiş veya hayatımdan vazgeçmiş olurdum .

Ama hiçbir zaman öyle düşünmedim ,demek ki bunları yaşayacakmışım bu bir sınav deyip ,dayandım olaylara gogus gerdim .Hepsi de geride kötü bir anı olarak kaldı .

Aradan geçen yıllar da şunu öğrendim ,başkaları için gereksiz yere mutsuz olmak çok buyuk bir aptallıkmış .Ben kendimi sevdikten sonra başkasının göz zevki hiç umurumda değil .Eger bir şey beni mutlu ediyorsa zevk keyif alıyorsam ,gerisi vız gelir tırıs gider ,kimse umurumda bile değil .

Sende ne yap et bu görüntü saç meselesini kafandan sil at ,hiç merak etme seni de çekici bulan seni sevecek biri mutlaka olacaktır .Allah kimseyi asla tek yaratmamıştır yeter ki sabret eninde sonunda eşini bulacaksın .
    Abi yazın beni cok etkiledi..önce bunu söliim..

Yani bana gerçekten bi abi,bi arkadaş,bi dost gibi adı ne olursa olsun yaklaşarak yazan bi insan/insanlar olduğunu görünce,hiç olamayacağım kadar mutlu oluorum..bundan daha değerli bişi olamaz şu ortamda...

İşte böle olunca,insan da gerçekten dinlio ve ciddiye alıo..umutsuz bakmıo ve kendine güç gelio...senin yazdıklarından da işte bu şekilde güç aldım,laf olsun torba dolsun deil,gerçekten öle...

Ölüm olayına cok üzüldüm..huzur içinde yatsın abi...orda sölediğin şey de inanılmaz derecede doğru(bunu prenses ile konuşmuştuk,o bilir mesela);

İzin verirsen "biz" die konuşucam....bizim gibi insanlar,sanıorum bu dünyaya,bu sıkıntılara göğüs gerecek gücü içlerinde barındırarak geliolar..yani biz farklıyız özeliz demeye getirmek istemiorum ama cidden her insana nasip olmuor bu şey ve sonucları da işte verdiğin örnekte olduğu gibi gerçekleşebilior..

Arada bunu düşününce;"bu sıkıntılar benim kapımı çaldı,çünkü çalacak cok ta kapıları yok" die düşünüp kendimi bu gerçekliğe adapte etmeye çalışıorum..

Bence ilaçlardan en az 10 kat daha tesirli bi felsefe...tek zor yanı;uygulamaya geçme süreci...onu da hep beraber,tüm sıkıntı çekenler olarak böle dayanışmalar ve bütünleşmeler ile çözeceğimizi umuorum...yani şu saatten sora artık ummak istiorum...

Banned
    Yer
    The other side

Alıntı prenses Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9 Şubat cok güzel yazmış..
    Ay şuram şöyle, ay buram bòyle diye
    Dúşüne düşüne kendimizi mutsuzlukla zehirledik.
    Ve dedigi gibi, seni çekici bulan, seven biri mutlaka vardır
    Üstte yazdığım herşeyi sana da hitaben yazdığımı bil,olur mu prenses...

prenses
    Guest

Teşekkür ederim Dante..
    Sen iyiki varsın...