Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: anti depresanların yan etkileri hakkında bilgi

Karar Dönemi

Lightbulb anti depresanların yan etkileri hakkında bilgi

ben 10 aydır tedavi oluyorum ilaçlı tedavi yan etkiler hayatımı zorlaştırıyor tabi geçen yan etk,lerde var tedavinin başlangıcında ağız kuruması yutkunma sorunu gibi yan etkiler geçti ama 10 aydır bitmeyen yan etkiler şunlar baş ağrısı mide ekşimesibaş dönmesi sanki ayaklarım dünyadan ayrılıyo ve el titremesi bunlar 10 ay olmasına rağmen geçmedi özellikle baş dönmesi haftanın 2 günü yan etkiler azalıyo 5 günü yan etkilerin hebsi var bu normalmi bu kadar zamanda bu yan etkilerin geçmesi gerekmiyormu sorum bu bilgi verirseniz sevinirim

Banned
    Yer
    utopia

10 Ay gibi uzun bir zamanda, bu yan etkilerin hala gozukmesi oldukca ilginc..Fakat, hatirladigim kadari ile, sizin kisa araliklarla ilac degisimi durumunuz oldu.Bu yasadiginiz sorunlar, yeni basladiginiz ilaclara vucudun verdigi tepkilerden kaynaklaniyor olabilir..Bir diger olasIlikta; ilac etkilesimleri..
    Elbette ki, bu konuda ki en saglikli bilgiyi size vericek kisi, sizi takip eden uzman olucaktir.

Karar Dönemi

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 Ay gibi uzun bir zamanda, bu yan etkilerin hala gozukmesi oldukca ilginc..Fakat, hatirladigim kadari ile, sizin kisa araliklarla ilac degisimi durumunuz oldu.Bu yasadiginiz sorunlar, yeni basladiginiz ilaclara vucudun verdigi tepkilerden kaynaklaniyor olabilir..Bir diger olasIlikta; ilac etkilesimleri..
    Elbette ki, bu konuda ki en saglikli bilgiyi size vericek kisi, sizi takip eden uzman olucaktir.
    teşekkürler kardeş başka bilgi verecek yokmu yani 10 ay dır geçmeyen bu yan etiler yaşam kalitemi düşürüyor lütfen yardım edin yapıcam ben

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı cankatinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler kardeş başka bilgi verecek yokmu yani 10 ay dır geçmeyen bu yan etiler yaşam kalitemi düşürüyor lütfen yardım edin yapıcam ben
    Gecmis olsun. Kimene ninde dedigi gibi en saglikli bilgi ve tedavi icin uzmaninizla gorusmekten baska bir bilgi beklemeniz oldukca şaşırtıcı...

Karar Dönemi

çok teşekkürler arkadaşlar

Karar Dönemi

arkadaşlar benim öğrenmek istediğim bişey var bu antidepresanlar önce yan etkiler oalrak dahada kötü yapıyor ilk haftalar ilk aylar daha sonra hastalık düzelmeye başlıyo doğrumu anlamışım yoksa yada benim düşündüğüm gibi bir nevi panzehir gibi önce daha kötü sonra düzeltiyomu bilgi verirseniz sevinirim

Karar Dönemi

Ne ilaç kullanıyorsun ki antideprasanların çok yan etkisi olmuyor antipsikotik ilaçların çok yan etkisi olur...

Karar Dönemi

Alıntı elbruz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne ilaç kullanıyorsun ki antideprasanların çok yan etkisi olmuyor antipsikotik ilaçların çok yan etkisi olur...
    ilk anafranil ve selectra ile başladım sonra faverin eklendi selectra iptal edildi ve sonra rexapin ve paxera eklendi paxera rexapin 2 ay oldu kullanalı anafranil 10 ay oldu faverin 5 ay filan oldu ve dikkat eksikliği için nootropil kullanıyorum baş dönmesi engellemek içinde betaserc kullanıyorum yani şuanda kullandığım ilaçlar anafranil, faverin, rexapin, paxera, nootropil ve betaserc kullanıyorum yan etkiler özellikle baş dönmesi sersemlik hissi olduğundan ilaçlardan tam verim alamıyorum tabiki ilaçların etkisi oldu yüzde 40 düzelme var diyebilirim ama bu yan etkiler olmazsa daha çok yüzde 100 çözüm olacağını düşüyorum acaba kullandığım ilaçlar fazlalığındanmı oluyor bu tür yan etkiler tadavi sürem 10 ay felan oldu ama bu yan etkiler geçmiyor.ağız kuruması vardı mide bulantısı bu yan etkiler düzeldi ama sersemlik,baş dönmesi ve panik yaratan yan etkiler düzelmiyo sizce neden bunlar oluyor çözümü nedir

Karar Dönemi

doktorunla iletişime geçip yane etkilerden bahsetmelisin..

Karar Dönemi

Alıntı beyaz78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doktorunla iletişime geçip yane etkilerden bahsetmelisin..
    20 gün önce gittim yan etkileri söyledim betaserch kullan dedi ve tedaviye aynen devam dedi yani doktorda devam aynen diyo ama yan etkiler bitmiyor ne yapmalıyım ben sizce yardım ederseniz sevinirim

Sayfa 1/2 12 SonSon