1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Ergenlik döneminin korkutan şiddet tablosu.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ergenlik döneminin korkutan şiddet tablosu.

İngiltere’de çocuğu tarafından fiziki veya sözlü saldırıya uğrayan anne-baba sayısında ciddi bir artış olduğu ifade edildi. Anne-babaya yönelik şiddet konusunda İngilizler birinci sırada yer alırken Türkler ikinci, Kürtler üçüncü, Rumlar ise dördüncü sırada yer aldılar.

Vakaya etki eden faktörlerin en başında ana-babanın birbirinden ayrı yaşaması, aile içi diyalog eksikliği beraberinde lisan yetersizliği nedeniyle çevredeki bireylerle iletişim kurmada yetersiz kalındığına dikkat çekildi.

Oxford Üniversitesi Kriminoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Rachel Condry’nin, Metropolitan Polisi kayıtlarına dayanarak yaptığı bir araştırmaya göre, “İngiltere’de 1.892 aile, çocuklarından şiddet görmüş.” Bu rakamlar sadece polise yansıyanlar, gerçek rakamların daha da yüksek olduğu tahmin ediliyor.

Çocuklarından şiddet gören anne ve babalara yardımcı olmak amacıyla hizmet veren vakfın yöneticileri ise Türk kökenli Ayşe Adil, Karen Hunter ve Joe Lettieri.

ERGENLİK DÖNEMİNDE ÇOCUKLAR ŞİDDET UYGULUYOR

Kurumun çalışmalarıyla ilgili yaptığımız söyleşide, gönüllülük esasına dayalı olarak hizmet veren müessesede 16 çalışanın görev yaptığını ifade eden Ayşe Adil, “2 yıldan bu yana belirlemesi belediye, polis, okul ve sosyal servisler tarafından yapılan evlere kadar giderek burada yaşayanlara hizmet verdiklerini” dile getirdi.

İki yıl ardından Refuge House, 9-10 River Front, Enfield, adresinde daha kaliteli hizmet vaad eden Ayşe Adil, “Özellikle ergenlik dönemindeki çocukların anne-babaya yönelik gerek sözlü, gerek ise fiziki şiddet uygulaması, günümüzde oldukça sık görülen ancak hakkında fazla konuşulmayan bir durumdur.

Anne- babaya yönelik şiddet ister bir kere yaşanmış olsun, isterse sürekli bir tutum olsun, mutlaka üzerinde durulmalıdır.

Bu nokta da sizler de sorumlusunuz. Şiddetin hiçbir şekilde ‘mazur’ görülemeyeceğini asla unutmayın. Saldırgan, bu tür davranışlarıyla kişiyi aşırı çaresizliğe ve rahatsızlığa iterek bilişsel, duygusal ve davranışsal işlevlerin bozulmasına yol açmaktadır.

Sorunla baş edemeyeceğinizi düşünüyorsanız mutlak surette bize ulaşın” dedi.

aktuelpsikoloji
    Konu 9 ŞUBAT tarafından (06-03-2014 Saat 02:26 PM ) değiştirilmiştir.
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN