10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Fazla kilolar

Karar Dönemi

Post Fazla kilolar

İyi geceler arkadaşlar ailemle olan sorunları düzeltmeye başladım sizden fikir almak bana iyi geliyor.Fakat son 4-5 yıldır başlıca bir sorunum var.Fazla kilolarım boyum 1:74 kılom 80.Çevremdekı çoğu insan yuzumun çok güzel oldugunu soyluyor ama ben kendımden nefret edıyorum aynaya baktıgımda mutlu olmuyorum sosyal hayatımda kendımı cırkın itici bır kız hıssedıyorum.Yenı bır ılıskıye baslamaya hep korkuyorum reddediyorum.kılo vermeyı cok denedım diyetısyenlede olmadı.kendıme hıc guvenım kalmadı asosyal biri oldum neredeyse.ben pek makyaj yapıp suslenmeyı seven bır kız degılım cogu arkadasım dalga gecer kılo ver iste makyaj yap erkek gıbısın dedıkce kendıme olan guvenım gıt gıde azalıyor bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım şimdiden teşekkürler.

prenses
    Guest

Hem memnun degilsin durumundan
    Hemde arkadaşlarının o söylemleri hoşuna gitmiyor galiba
    Ama bi yerden başlamak zorundasın,
    Hic bir cümle ikna etmez insanı, o kilolar dertken insana
    Biraz olsun sabirla diyet yapıp kilo vermeye başlasan,
    O kadar rahat olacaksın ki, aynaya baktıgında icin rahat edecek
    Ve iyikide şu çenemi tutup spor yapmışım diyeceksin
    Makyaja bende 22-23 yaşımda basladım. 4-5 sene oluyor yani
    Güzel makyaj yapmayi insan güzel yapabilince seviyor.
    Eskiden sevmezdim ama şimdi severim. Belki biraz alıştırsan elini
    Daha cok seveceksin.
    Çok zor şeyler degil yapacakların, alışırsında zamanla..

Banned
    Yer
    The other side

Bilmiorum bu seni telkin eder mi ama;

Erkeklerin ciddi bi kısmında gizli "kilolu bayan" hayranlığı vardır..hatta bununla ilgili bi kaç deyiş bile var ama sölemiim şu an..

Bu durum özellikle Türkiye'de ve orta doğunun bi çok bölgesinde yaygındır..ama dediğim gibi;gizli-kamufle edilmiş bi beğeni türü..

Boyunun 1.74 olduğunu sölüosun ki (çok iyi) ;çok daha kısa olup,80 kilolara yakın kızlar biliorum..ve bi çoğunun aşk hayatı dört dörtlük...

Haaa.....aynaya bakıp kendini beğenmeme konusu dersen,bak ona olumlu bişi söleyemem (seni anladığımı bilmen dışında)..

İğrenç bi duygu...
    Konu Seçkin tarafından (28-02-2014 Saat 01:25 AM ) değiştirilmiştir.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sevgili khalessi ,hiç canını sıkma .

Sana bir önerim var ,anlatacağım şekilde beslenmeyi denersen eminim ki sende ,ciddi şekilde kilo vericeksin .Mesela ben yılbaşında 68 kilo idim ,2 ay içinde 4-5 kiloya yakın verdim .

İşin ilginç yanı istediğim her şeyi yiyerek hem de .Bir çok kişi böyle saçma şey olurmu dediklerini duyar gibiyim .Ama bu yöntemi ne zaman kilo problemiyle alakalı başlık açılsa bıkmadan usanmadan yıllardır yazıyorum ,söylüyorum .

Hatta hatta diyetisyenler buna bir de isim bulmuşlar ,avuç içi kadar yiyiniz diyorlar .

Ben günde uç ana ogun bir de gece bir ogun olmak uzere dört ogun yiyorum .

Sabah mutlaka kahvaltı ediyor ,öğlen ve akşam yemek yiyor ,gece de kuruyemiş -meyvamı mutlaka yiyorum .

Ancak bir şeye kesinlikle uyuyorum ,yemeklerde asla bir tabaktan fazla yemiyorum ,yemekler yanında ekmeği de tüketmeme rağmen kilo veriyorum .

Ama ne zaman bir tabaktan fazla yemeye başlarsam işte o zaman kilo alıyorum .Bunu yıllardır uyguladım onceleri tesadufmu diye duşundum .

Once kilo aldım ,sonra dediğim gibi tek tabağa duşurdum ve yine her seferinde kilo verdim .Gunluk aktivitelerin aynı olup ,aldığın kalori azaldığı surece zamanla vücudunda biriken yağları kullanıyorsun .

Böylece hem istediğini yiyor ,hem de kilo veriyorsun .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Çıraklık Dönemi

Alıntı khalessi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi geceler arkadaşlar ailemle olan sorunları düzeltmeye başladım sizden fikir almak bana iyi geliyor.Fakat son 4-5 yıldır başlıca bir sorunum var.Fazla kilolarım boyum 1:74 kılom 80.Çevremdekı çoğu insan yuzumun çok güzel oldugunu soyluyor ama ben kendımden nefret edıyorum aynaya baktıgımda mutlu olmuyorum sosyal hayatımda kendımı cırkın itici bır kız hıssedıyorum.Yenı bır ılıskıye baslamaya hep korkuyorum reddediyorum.kılo vermeyı cok denedım diyetısyenlede olmadı.kendıme hıc guvenım kalmadı asosyal biri oldum neredeyse.ben pek makyaj yapıp suslenmeyı seven bır kız degılım cogu arkadasım dalga gecer kılo ver iste makyaj yap erkek gıbısın dedıkce kendıme olan guvenım gıt gıde azalıyor bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım şimdiden teşekkürler.

forumun rambosu olarka tavsiyem yeşil çay içmen.yiyceklerin protein ağırlıklı olanlarını alman yağlı yiyecekelri az tüketmen.abur cuburu bırakman.mümkünse haftada 5 gün 20 dakika koşu yapman.terleyeceksin ama öyle az değil.baya çeşme gibi akacka.ondan sonra bir daha kendine bak.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kiloyu ben de çok takıntı yapmıştım. Şu an 1,74 105 kiloyum. Bir erkek olarak aynanın karşısına geçer yüzümün bir sol tarafına bir sağ tarafına uzun uzun bakardım, aynı kalınlıkta mı diye. Yanlış şeyler yaptım, hap ve toz zayıflama ürünleri kullandım. 4 ay bodye gittim. Hiçbir işe yaramadı . Kilom biraz oynaktır 80 civarıyken çok yanlış bir yöntemle 65 kiloya kadar düştüm. Hızlı verince hızlı alınıyor malesef.

Aklıma bile gelmiyor artık, sen yazınca geldi
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

sana tavsiyem tatlılardan ve mutfaktan uzak durmalısın..Makyaj yapmanı söyleyenler çekemediğinden söylüyordur heer zaman doğal olmalı insan..

arkadaşım benimde kendimden nefret etme takıntım var altında kilo da var oda bir etken. ben yavaş yavaş veriyorum ama
    3 ayda 18 kilo verdim. Dukan diyetini bir araştır. eşimde 20 klo verdi abilerim 30ar kilo verdi.
    birde aşırı yeme isteğin varsa depresyonla iniltili olduğu için kendine uygun bir depresan yazdır. ben depresanıma hergün devam ettikçe o aşırı yeme isteğim kesildi. normale döndürüyor yani.
    En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar, Herkesin günü bir diğerinden daha aydın olması dileğiyle..

bu arada ben 1.60 boyunda 74 kiloyum. boy ve kilonda öyle aşırı bişeyin yok bunu bil. kendni daha iyi hissetmek için diyetini yap. ama bir görev gibi düşünme, zevki yapıyorsun gibi. çünki gerçekten abarttığın gib bişey yok aslında
    En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar, Herkesin günü bir diğerinden daha aydın olması dileğiyle..

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kilo vermeye çokça çalışan ve veremeyen birisi olarak söyleyeceklerim.

1- sadece spor kesinlikle bi işe yaramıyor.
    2- sadece diyet hiç bir işe yaramıyor.

şu anda çok aşırı kilo veriyorum ve nasıl verdiğimi söylemeden önce bşka bişeyi söylemem gerek. son zamanlarda diyetisyen denilen bir meslek ortaya çıktı. az yerseniz ölürsünüz, çok ciddi sağlık problemleri yaşarsınız. Allah belanızı verir bak gibi saçma şeyler söylüyorlar. sonrada kuş kadar şey yedirerek kilo verdiriyorlar.

Neyse ben nasıl kilo verdiğimi söyleyim de. günde iki öğün yemek yiyorum. (oruç tutuyorum ama sen tutmayabilirsin) iki öğünümde de sadece 6 yada 8 lokma yemek yiyorum. bir bardakta su içiyorum yemek yerken. ( çok su içmek kilo verdirmez. mideyi genişletir ve az yemenin hiç bir anlamı olmaz ) ilk günler zorladı ama sonradan midem küçüldü ve yediklerim nerdeyse fazla geliyor. ( mide balon gibidir. yediklerimiz içtiklerimiz şişirir. çok su içmekte şişirir. bi kaç gün dişini sıkarsan mide küçülür ve zaten az yemeye başlarsın ve yediklerin yeter.) Ve ağır spor idmanları yapmadan sadece rütun hayatımdaki gibi yürüyorum. başka bişey yapmıyorum.
    Uyarmam gereken bir nokta var. diyete başlayıp bitirmek demek, verdiğin kiloları misliyle geri almak demek. benim dediğim şeyi yapacaksan bütün ömrün boyunca yapman gerekli. Ne yaparsan yap bütün hayatın boyunca yapman gerekli. Benim dediğim şekilde ideal kilona ulaştıktan sonra midenin 3 te birini yemekle, 3 te birini suyla ve 3 te birini boş bırakarak kendini tok ve mutlu hissedebilirsin. hemde oldukça zayıflayacaksındır.
    why so serious